Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Nie działają piloty do centralnego zamka


Gość Japco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowy.

 

Mam problem z pilotami od centralnego zamka do mojej Almerki N15. Kupiłem samochód już z niedziałającymi pilotami. Mam 2 piloty i żaden nie działa. Myślałem, że to wina baterii ale wymieniłem je i nic nie dało. Normalnie centralny zamek działa bo jak otwieram drzwi z kluczyka to otwierają się wszystkie drzwi. Piloty są firmy Simens SWK4 600. Miał ktoś taką usterkę? Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj je do sprawdzenia do zakładu naprawy RTV - wina może leżeć po stronie mikropęknięć itp. Czasami wystarczy przelutować ścieżki. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to by było dziwne jak by zepsuły się oba piloty bo żaden z nich nie działa. Ja raczej myślałem, że się rozkodowały czy coś w tym stylu.

 

[ Dodano: Wto 25 Mar, 2008 14:21 ]

Właśnie wróciłem od elektryka samochodowego i pilociki już działają. Tak jak myślałem były rozkodowane. Wystarczyło wykonać jakieś dziwne czynności. Tylko mechanik nie za bardzo chciał powiedzieć jakie. Widziałem, że najpierw szybko włączał i wyłączał 6 razy samochód z kluczyka, wyjął go i zaczęły mrugać wszystkie kierunkowskazy. Następnie powciskał w dziwnych kolejnościach guziki w pilocie i wszystko zaczęło działać. Wszystko musiało być robione w środku samochodu przy zamkniętych drzwiach. Naprawa kosztowała 20zł :)

Wie ktoś może jakie dokładnie czynności trzeba wykonać żeby zaprogramować te piloty?

A samochód to Nissan Almera N15 rocznik 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nevada1986

Procedura (cytat):

 

Wejscie w tryb programowania jest mozliwe po calkowity otwarciu centralnego (wszystkie drzwi).

Zgodnie z tym, co napisano juz wczesniej w innym watku - sześciokrotnie w ciągu 10 sekund wlaczyc i wylaczyc stacyjke - konczac w stanie OFF. Po 2 sekundach Almerka blysnie kierunkowskazami. Teraz mamy 2 minuty na zaprogramowanie pilotow. I musimy zrobic ta czynnosc ze wszystkimi, bo pozostale przestana dzialac.

W pilocie wciskamy klawisz otworz i trzymamy, a drugim palcem jednoczesnie klikamy trzykrotnie klawisz zamknij. Na koniec puszczamy klawisz otworz. Almerka powinna potwierdzic programowanie blysnieciem kierunkowskazow.

To samo robimy z kolejnymi kluczykami, ktore maja otwierac nasze auto.

Konczymy wlaczajac zaplon. Centralka wychodzi z trybu programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...