Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwarty Puchar Polski WST Runda I


xtomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja leje Valvoline Max Life 10W40 i branie oleju spadło mi o ~60%. Wcześniej Mobil 10W40 (więcej ubywało, szybciej robił się czarny). Od wymiany do wymiany dolewam 1 raz, ok. pół litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na czarno dymi to znaczy że jest za bogata mieszanka ... proste

 

pozostaje znaleźć przyczynę...

trzeba zacząć od najprostszych rzeczy:

 

1. świece i zmierzyć napięcie na przewodach

2. sonda lambda

 

wykluczyć sprawy elektryki i jak nie pomoże dopiero jazda dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawostka, przy ostrzejaszym hamowaniu zapala się czerwona sygnalizacja oleju, a na bagnecie mam dokładnie pomiędzy min i max, czyli O.K. Co Wy na to? :<

PMW - gdzie warto podjechać, żeby nie stracić za dużo kasy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Grabowski "Top Service" ul. Natalii Gąsiorowskiej (po zwężeniu modlińskiej w jednopasmową w 1 w lewo i pierwsza w prawo i jakieś 300m) nr. domu nie pamiętam...

0-22 819-09-18 zadzwon po 9.00 jutro i się umów...

 

Jacek robi wszystko od hamulców po generalkę... tanio i solidnie... części z JC dużo taniej niż sam byś kupował ;)

 

i powiedz że "młody słodowy" cię przysłał <lol>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabowscy rulez !, to ci dopiero mafijka :D Dzięki za info, bo inaczej Coobcio mi motor wymieni za ....!!!PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj... jeśli bedziesz miał generalny remont silnika czego Ci z całego serca nie życzę to zapłacisz tyle co za silnik... mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego???

 

bądźmy dobrej myśli ... może to jakiś czujnik padlina albo przewód-wisielec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu Kropa ze Słupska motor wymieniał, drugi raz to dla mnie katastrofa.

Przejechał może 3000 km. Zobaczymy. Jak bedzie wpi...łał olej to to pomyślę co dalej.

Może coś na temat objawów tej kontrolki, a , oliwa jest. Wystraszyłem się trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to mam do sprzedania idealny silnik z P10GT - kompletny z kolektorem i wtryskami coby to wsadzić do Primery Sunego z dolnym kolekotrem i tak samo mam z P11 GT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabowscy rulez !, to ci dopiero mafijka :D Dzięki za info, bo inaczej Coobcio mi motor wymieni za ....!!!PLN

 

 

 

i co ? byłeś u Grabowskiego? Jakaś diagnoza? Sam ciekawy jestem co to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultuję z Kropą co i jak. Może jutro będę wiedział więcej, bo z xkarolem podłubiemy pod machą trochę. w piątek będe na Mineralnej o 14.30, bo się umówiłem z mimierem, ale tylko dla towarzystwa. Poprzedni pomiar mi wystarczy. Może dolocik zafajdany. Posprawdzam co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomjedrz, podbiję w piątek do Maćka. Podmienimy jednak kompy i zrobię pomiar. Na razie szukam info jak szybko wyjąć kompa z Twojej strzały. Ok?

 

Jestem bardzo ciekaw pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobrze się przygotuj, żebyśmy mieli czym wracać do domciu. Piąteczek, 14.30, Mineralna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

'08tomjedrz mam bardzo podobny klopot w p11gt z ta kontrolka oleju, i oleju tez ubywa ale nic mi nie kopci dymi itd, mam pekniety uszkodzony czujnik cisnienia oleju, zdaza sie ze pekaja ponoc.

i faktycznie mam tam mokro-znaczy przy czujnkiu cisnienia oleju, kosztuje jakies 40pln i juz czekam, po niedzieli wymieniam.

co do osiagow to nie zauwazylem roznicy.

A olej teraz wlewam Liquie moly 10W40 z MoSO4-molibden siarczku, taki ma klolor grafitowy.

P10 3 lata na nim latalem i nigdy grama nie ubylo. teraz ma mobila 1 10w40 i zamieniam na liquie moly

sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...