Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] obrzygany silnik


bandi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziś zabrałem za planową wymiane oleju w silniku właże w kanał aby odkręcić spust i filtron a tu patrze silnik upaprany z dołu olejem na korku spustowym wisiały krople oleju na przewodach od wspomagania również ,drążki półoś wszystko wilgotne nawet delikatnie rura wydechowa olej dostał się nawet na podwozie.Sprawdzilem juz wspomaganie napewno nie cieknie zapaliłem silnik przegazówki i nic nie widać aby ciekło spod zimeringa na kole pasowym ,zgasiłem silnik sprawdziłem koło pasowe od wewnątrz niby sucho.Wytre jeszcze raz wszystko do such szmatą i przejadę sie troche co myślicie ,oleju faktycznie zaczeło mi ubywać z silnika ale nie w zastraszającym tepie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś szczęśliwcem i masz dostęp do kanału proponuję wytrzeć, lub umyć porządnie silnik po czym siedząc w kanale obserwować sytuację. Może to potrwać i kilkadziesiąt minut, jeśli wyciek był niewielki. Jeżdżąc spowodujesz, że olej będzie rozchlapywany dookoła i ciężko będzie znaleźć nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k..fa i znowu wszystko upaprane w oleju po przejechaniu 100 km. nic nie da gazowanie w garażu sam sie uwędze w spalinach, olej musi sie dobrze nagrzć ,jutro zdejmuje koło pasowe w koncu tak duzo roboty z tym niema.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej N.,

jaki masz motor ja mam 1,6-16v jutro biorę sie za robote to ci wszystko wyklaruje co i jak masz odkręcać ale myślę że pokrywa zostaje pa do jutra ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak jak sie spodziewałem jednak zimering na kole pasowym po zdjęciu koła pasowego zimering z zewnątrz był cały upackany w oleju wyjełem go śrubokrętem i do sklepu ,znależli mi taki sam nawet made in japan za 12zł. wbiłem go na miejsce wycierając wszystko szmatą potem załozyłem koło pasowe przykręciłem je klucz potrzebny to najlepiej poligon 36 z innym trudno podejsc pozakładałem paski oraz plastykową osłone przykręcaną do nadkola i po robocie a więc tak do wymiany uszczelnienia wału korbowego z przodu nie trzeba odkręcać pokrywy rozrządu.Przejechałem juz trochę i na razie jest sucho .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marceli, z początku tak weż łyżli montażowe i delikatnie z obu stron podeprzyj koło pasowe jakbyś zciagał łozysko najważniejsze to ruszyć z miejsca powinno pójść ja tak zrobiłem powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej N.

bandi Dzieki za super opis co i jak, ciesze sie, ze nie trzeba sciagac pokrywy rozrzadu. Ja tez mam motor 1.6 i tu kolejne pytanie: nie masz moze wymiarow tego zimeringa? Chcialbym najpierw kupic a potem wymieniac, zeby nie zostac bez autka w razie czego... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej N., widzisz nie mam bo z starym waliłem prosto do sklepu właśnie z tego względu że jego rozmiar był zatarty i nie wszystkie cyfry były widoczne grubośc ma chyba 7mm.średnica 40mm.tylko niewiem czy wewnątrz czy zewnątrz.Nie możesz zrobić tak jak ja nie kupuj na zapas wyciągnij śrubokrętem stary zamocno go nie uszkodzając tam ci zmierzą suwmiarką i dopasują,jest to najlepsze wyjście bo z katalogami części zamiennych jest różnie.pozatym po wbiciu na miejsce nie ma specjalnie dużo pracy tylko te paski naciągnoć ach bym zapomniał koło pasowe ustaw sobie na znak (wycięcie w kole z znakiem ),będzie łatwiej ci szukać klina na wale korbowym przy wkładaniu koła pasowego wał korbowy zablokuj 4 biegem i na hampel przy dokręcaniu przy odkręcaniu załóż klucz dobrze w niego walnij młotkiem śruba pusci pozdrowienia pa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...