Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[BLUEBIRD] ROZRZĄD NISSAN 2.0D


Gość KRZYZAK1410
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KRZYZAK1410

Witam, mam problem, nie wiem, jak ustawić rozrząd w dwulitrowym dieslu nissan bluebird, silnik 2.0D LD 20-II

mam zdjęty pasek, i nie mam pojęcia jak ustawiac koła względem silnika, bloku, czy czegokolwiek, znaki są tylko na kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaki są tylko na kołach...

A odpowiednie do nich kreski są na pasku. Tylko, że tym Nissanowskim. A Ty oczywiście nabyłeś któryś z tańszych, czyli coś za coś.

Z tego co pamiętam to ilości zębów nawet w Manualu nie ma.

Może na starym pasku będą jeszcze trochę widoczne, przyjrzyj się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KRZYZAK1410

Wiesz....mój Bluebird ma przejechane około 530 000 km więc nawet nie łudzę się, że ten pasek był oryginalny:) nie ma na nim znaków ani nic podobnego.

Zrobiłem straszną głupotę nie zaznaczając przed ściągnięciem paska położenia kół, ale teraz nie ma co płakać nad tym mlekiem. dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat, otóż znaki na kole zamachowym znalazłem i znak na bloku jak te koło ustawić też, natomiast znalazłem znaki na kole od pompy i wałka ale brak znacznika na silniku, obudowie itp. Kresek na pasku starym nie ma, jutro będe miał nowy, mam nadzieję że będą znaczniki. Ale jak by nie było to jak je ustawić ??

 

Poza tym jest jeszcze jeden problem, silnik LD20-II nie chce wejść na obroty, czyli około 3500obr/min wg obrotomierza i koniec. Prostuję że auto stoi u mnie na warsztacie i przyjechało właśnie z tym problemem, fitry wymienione, układ odpowietrzony itp itd, nawet podpiołem wężyk paliwa bezpośrednio do pompy z bańki z paliwem (myślałem że gdzieś przewody są przypchane) i dalej to samo, silnik pięknie odpala i do około 3500obr/min chodzi równiutko i cicho. Czyżby pompa siadła ???

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, otóż znaki na kole zamachowym znalazłem i znak na bloku jak te koło ustawić też, natomiast znalazłem znaki na kole od pompy i wałka ale brak znacznika na silniku, obudowie itp. Kresek na pasku starym nie ma, jutro będe miał nowy, mam nadzieję że będą znaczniki. Ale jak by nie było to jak je ustawić ??

 

Poza tym jest jeszcze jeden problem, silnik LD20-II nie chce wejść na obroty, czyli około 3500obr/min wg obrotomierza i koniec. Prostuję że auto stoi u mnie na warsztacie i przyjechało właśnie z tym problemem, fitry wymienione, układ odpowietrzony itp itd, nawet podpiołem wężyk paliwa bezpośrednio do pompy z bańki z paliwem (myślałem że gdzieś przewody są przypchane) i dalej to samo, silnik pięknie odpala i do około 3500obr/min chodzi równiutko i cicho. Czyżby pompa siadła ???

 

 

Nie, nie martw się o pompę wtryskową. Rozwiązanie jest proste. Wiele japończyków w dieslu ma mały filtr w samej pompie wtryskowej- jego wymiana sprowadza się do ok 100 zł w dobrym serwisie od diesli. PS: Masz Bluebirda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefino dzięki za podpowiedź postaram się zabrać za znalezienie tego filterka.

Nie to nie mój bluebird, przyjechał do warsztatu aby zrobić parę rzeczy, zmienić rozrząd, tylne zawieszenie i właśnie ta pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Ci napisać że jak miałem ten problem u siebie to jeszcze lubił poszarpać(miał "kaszel") i kopcił na biało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ten filterek w pompie, wyczyściłem i dalej to samo. Odpiąłem wydech mając nadzieje że jest zatkany ale też nie to (bynajmniej dźwięk odpalonego LD20-II bez wydechu tylko z kolektorem wydechowym można porównać do amerykańskiej V8 hehehe bulgocze i warczy naprawdę rasowo :) )

 

Podejrzewam że pompa jest walnięta i niestety trzeba będzie ją wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja może byłbym w stanie sam to zrobić, ale wolałem zlecić to warsztatowi od diesli. Przy odbiorze autka pytałem się czy go czyścili czy wymienili- odpowiedź była że wymienili więc może warto poszukać nowego. Jeżeli to nie pomogło to dalej obstawiałbym układ paliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już zrobione, niestety wina pompy, pojechała w poniedziałek do regeneracji, wymienili uszczelniacze sekcji i parę innych pierdół, 400zł skasowali i wczoraj już miałem, dzisiaj założone odpalone i działa jeździ i nie kopci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już zrobione, niestety wina pompy, pojechała w poniedziałek do regeneracji, wymienili uszczelniacze sekcji i parę innych pierdół, 400zł skasowali i wczoraj już miałem, dzisiaj założone odpalone i działa jeździ i nie kopci :)

 

 

A tak z ciekawości czy autko jeździło na ropie czy na innych miksturach? Ile ma w tym momencie przejechane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździło na ropie, przejechane to niestety nie powiem ile ma, bo nie patrzyłem, tak coś mi przez oczy przeleciało że 214tyś lub 314tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominikusgg:8123046

Mam pytanie jak jesteście tacy obcykani w silnikach 2.0D

to jak by ktoś mógł podpowiedzieć jaki silnik będzie pasował do nissana vanette 2.0D?

-oprócz oryginalnego modelu.

-możliwość kontaktu przez gg:8123046

 

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeżeli był zamontowany silnik o oznaczeniu LD20 to nic innego tam nie wejdzie. Możesz się pobawić i poszukać LD20T to zawszę parę koników więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość darecki 257

witam -na twój problem jest odpowiedz;

temat -serena i post: instrukcja serena,vanette,urwan.

jest tam odnośnik ,ściągnij 3pliki,rozpakuj.

lub.....

Po wpisaniu "nissan" wyżuci liste'sciągnij

plik o nazwie bodajże :servis manual nissan.

tam będzie dokładny schemat do interesującego cie silnika ld 20 ll ; U 11,T 72 i Vanette

jest to niestety po rosyjsku-ale są obrazki

osobiście niedawno kożystałem bo padła mi rolka napinacza po 30-tyś.

pozdrawiam

Obie instrukcje polecam dla właścicieli benzyn i kopcia

Edytowane przez darecki 257
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...