Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zredukowana moc w silnikach GA14De i GA16De


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam!!

Czy nadal ma ktoś do sprzedania kolektor ssący od almerki 1,6 73C ?????

POZDRAWIAM

 

na allegro jest koleś o nicku "kulpa23" ktory ma duzo cześci do N15, jak dzwonilem tydzień temu to mówił ze ma kilka kolktorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

 

Mamy pytanie :

 

Czy kwasiak 304 fi 50,8 mm 1.2 mm ścianka nadaje się na układ wydechowy do 1.6 16v ?

Mogę dostać za śmieszne pieniądze ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na allegro jest taki katalizator do sprzedania:

http://allegro.pl/item603241619_nissan_alm...tor_spalin.html

603241619

 

Jest na nim oznaczenie 74C. Tak samo jak na kolektorze ze zmniejszonymi kanałami... Może to też wpływa na zmniejszenie mocy?? Czy wie ktoś czy są katalizatory z innym oznaczeniem???

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda identycznie jak mój katalizator ;P

 

Podobno wersje no REP nie miały 1 katalizatora.. tylko zwykły kolektor i 2 katalizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie kolektor wydechowy z p10 ga16ds pasuje do almery tylko rurka jest troche krotsza ale mozna dorobic bo tak mam i powiem szczerze ze nawet golf tdi wysiada :)) naprawde czuc roznice !!! i teraz mysle nad pociagnieciem do konca wydechu jakiegos wiekszego tylko niewiem jaka dac srednice ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko

u mnie niestety tez kolektor 74C ;/. Moje pytanie odnosnie wymiany czy spalanie się podniosło/nie zmienilo sie/ nieznacznie podniosło ??

Dla mnie biarac to na logike to nie powinno sie podniesc bo po prostu mieszanka spalana bedzie bogatsza w powietrzei bedzie bardziej efektywne spalanie czyli ta sama ilosc paliwa + wiecej paliwa= wieksza moc ale nie wiem jak to w praktyce wyglada i czy moja teoria jest dobra ;) wiec prosze osoby po wymianie o odpowiedz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak za 50 zł robie 100km czyli 13/100 ale deptam ostro na trasie tez nic mniej min 150/170 przy spokojnej jezdzie kolo 9 powinno starczyc :)) ale zbiera sie naprawde milo :)) polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko
ja tak za 50 zł robie 100km czyli 13/100 ale deptam ostro na trasie tez nic mniej min 150/170 przy spokojnej jezdzie kolo 9 powinno starczyc ale zbiera sie naprawde milo polecam !!!

 

czy masz moze jakies inne modyfikacje zrobione przy aucie? jaki silnik? moze masz wieksze opony ;) bo ja mam GA14De i na trasie od 5,5(jak jedzie ojciec) do 7(za granica na autostradzie min. 160 km/h) po miescie spokojnie okolo 8 wiec sie dziwie ze 13 ci wpie***.

 

P.S. Moj nastepny mod to wlasnie kolektor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko

no to troche wyjasnia ;) ale ja tez swojego krece nawet do oporu ;).

 

Czy kolektor 73C od GA14DE jest taki sam jak od GA16DE? czy moze bedzie nawet pasować od primki 1.6? ktos moze wie? bo ostatnio widzialem 73C od primki za 30 zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam. Zaglądając pod maskę widnieje u mnie oznakowanie 73C 1-2. W dowodzie mam wbite 90 km, a almerka dostaje muła jak ją kręcę od 5,5 tyś obrotów :zly2: , więc już nie wiem czego to może być wina... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko
witam. Zaglądając pod maskę widnieje u mnie oznakowanie 73C 1-2. W dowodzie mam wbite 90 km, a almerka dostaje muła jak ją kręcę od 5,5 tyś obrotów , więc już nie wiem czego to może być wina...

 

dostaje "muła" w twoich odzuciach po przyśpieszeniach na ulicy? czy może byłeś na jakiejś hamowni i mozesz sie pochwalić/zawstydzić jakimś wykresikiem?

Po pierwsze primo ;-) filtr POWIETRZA !!!

Po drugie primo Świece zapłownowe!!!

Po trzecie primo Kable WN i aparat zapłonowy

Po czwarte primo to chyba nie trzeba przypominać o wymianie filtra paliwa czy OLEJU i samego oleju na czas

 

 

Jeśli to nic nie da to mozesz dopiero się zastanawiać nad "mułem"

 

P.S. jeśli GA14DE to się nie dziw że nie mżesz dać rady marce XXX z silnikiem 2.0 .... ;-) (chociaż jak kierowca nic nie warty to jak jesteś lepszy to i tak masz jakieś szanse ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to i tak będę robił, bo niedawno ją kupiłem. To jest 1.6. Hamownie i tak będę musiał odwiedzić :D Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj dojechał kolektor UK73CH tak więc do końca tygodnia powinienem zdać relację z efektów :)

 

Edit: wymiana kolektora dopiero we wtorek - mechanik nie wyrobiłby się w piątek bo jeszcze jakiegoś japońca dłubie.

post-26664-1248260748354_thumb.jpg

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z komputerem sterującym silnikiem. Podobno primery z obniżonymi mocami miały inne komputery. Jak to jest i jak obejść immobilizer po wymianie komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...