Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zredukowana moc w silnikach GA14De i GA16De


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. Szczerze powiem, że kupiłem używany kolektor, dałem mechanikowi, który rzucając mięsem zmieniał go przez dobre 3 godziny (że niby kiepskie dojście :lol: ) i oddałem kluczyki prawowitej właścicielce.

Zasugerowany zdaniem mechanika, że kolektory były identyczne i wsiadając sporadycznie do Nissana małżonki, z d*pą przyzwyczajoną do Laguny w dieslu 140KM nie czułem, jakiejś oszałamiającej różnicy, mało tego, nie czułem jej wcale.

Ale po hamowni wyszło jednoznacznie, że zabieg miał sens.

W dolnym zakresie obrotów nie czuć w ogóle różnicy, góra się szybciej dokręca (albo to złudzenie). Gdzieś tam w górnych zakresach obrotów, powyżej 3,5tys obrotów coś się zaczyna dziać. Poczekam aż w końcu będą suche drogi, stane sobie nim na 1/4 z autami, z którymi dotychczas szedłw miarę równo i zobaczymy czy te konie to tylko papier, czy jednak real ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj efekt widoczny na jednym wykresie.

Moc praktycznie do 3500 obr bez zmian. Widoczne różnice mogą

wynikać z błędu pomiaru. Fajnie zaczyna się dziać później.

Przesunął się też dalej max mocy.

Ciekawiej chyba wygląda moment. Dość znacznie się poprawił

i bynajmniej nie chodzi o wzrost maxa, tylko w ogóle

o charakterystykę. Wyprostowało się. Jest znacznie lepiej! :)

 

 

88cefdc463f406f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam u mnie też jest 74C (madafu***** germans) ale mam jeszcze pytanko bo wedługo mecanika przez to ze kolektor jest bardziej ciasny auto pali wicej ponieważ silnik nie dostaje odpowiedniej mieszanki paliwa i powietrza czy zamontowanie 73C zmniejszy apetyt na paliwko ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też jest 74C (madafu***** germans) ale mam jeszcze pytanko bo wedługo mecanika przez to ze kolektor jest bardziej ciasny auto pali wicej ponieważ silnik nie dostaje odpowiedniej mieszanki paliwa i powietrza czy zamontowanie 73C zmniejszy apetyt na paliwko ???

 

Z autopsji [co prawda 1.4] Ci powiem, że nie. Ale też go na szczęście nie zwiększa :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio w końcu zmieniłem kolektor na 73C.

Po wymianie nasunęło mi się kilka pytań.

Czy podczas wymiany kolektora trzeba jakąś szczególną uwagę zwracać na listwę wtryskową? Chodzi mi np o te pierścienie/uszczelki, które siedzą w otworach w kolektorze, czy trzeba je wymieniać? U mnie wyglądały jak nowe więc po prostu je przełożyłem.

Czy podczas przykręcania listwy może zmienić się kąt wtrysków w stosunku do otworów w kolektorze? Dodam, że nie wyciągałem poszczególnych wtryskiwaczy z listwy, na czas zmiany kolektora zdemontowałem listwę w całości.

Czy po za słabym lub za mocnym dokręceniu wtryski mogą lać? Dokręcałem bez klucza dynamometrycznego i stąd moje pytania i obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nic sie nie martw, dokreca sie z wyczuciem, jak widzisz ze gumka uszczlniajaca wtryskiwach delikatnie sie odgina to znaczy ze juz wystraczy. Te gumki jak nie sa nigdzie nadpekniete to niech cie o nie glowa nie boli. Bardzo dobrze , ze nie wyciagales poszczegolnych wtryskiwaczy z listwy bo to nie ma sensu, kat wtryskiwaczy sie nie moze zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam inne pytanko.

 

Czy trzeba zmieniać kolegtor na ten odblokowany, czy wystarczy zeszlifować to np. wiertarką i frezem do wiekszeg rozmiaru tak jak pokazywał to użytkownik Coobcio z kolektrem wydechowym.

 

pzdrawiam

Edytowane przez tzr50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co, nie możesz poczekać, aż się wyścigi na Bemowie skończa ??? Przeccież widzisz, ze jest rlacja na bieżąco.

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czesz!

 

ja to z niemiec. man teras kolektor. obroty po 5500 to diablo. jesto egr i kollektor wydechowe. po byl z katalysator i bez. tez on jest 74c z katalysatorim i 73c bez katalysator. 73c jest sunny sr1,6 i almera do 98 w 1,6sr. jesto tesz w primera.

 

jado w niedziele do polski! juhu :)

 

czesz motion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam ,

A ja mam inne pytanko.

 

Czy trzeba zmieniać kolegtor na ten odblokowany, czy wystarczy zeszlifować to np. wiertarką i frezem do wiekszeg rozmiaru tak jak pokazywał to użytkownik Coobcio z kolektrem wydechowym.

 

pzdrawiam

to można tak zrobić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...