Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

siłownik otwierania bagażnika


Gość Jerzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rzecz dotyczy Słoneczka N14 5d, ale pytanie chyba bardziej ogólne, choć odpowiedzi w archiwum nie znalazłem.

Jak i gdzie zamontować dodatkowy siłownik otwierający bagażnik? Czy w kabinie i doczepić go do linki od otwierania "ręcznego", czy bezpośrednio w klapie bagażnika? Czy ktoś miał już do czynienia z taką kwestią? W jaki sposób połączyć go skutecznie i trwale z dotychczasowym mechanizmem otwierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

W mazdzie 323 f cos takiego robilem

podlaczylem silownik pod zamek pamietaj pusc go przez przekaznik.

 

[ Dodano: Sro 26 Mar, 2008 19:32 ]

wspolpracowal z alarmem ktory mial dodatkowa funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mam alarm z obsługą dwóch dodatkowych kanałów, mam ponadto jeden zbędny siłownik i zamierzam to wykorzystać;) czemu przez przekaźnik? Skoro na dodatkowym kanale podawane jest po prostu +12V, to mogę chyba podłączyć tam siłownik bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do otwierania bagażnika może nie wystarczyć siłownik taki jak się montuje w drzwiach, proponuję zakupić coś takiego: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=330674329. Co do przekaźnika to radzę go zastosować bo najczęściej kanał dodatkowy nie ma przekaźnika w centralce tylko jest to zrealizowane na tranzystorze, który nie wytrzyma większego obciążenia i tylko dymek z niego zobaczysz jak go obciążysz większym prądem. Nie wiem jak jest u Ciebie ale jeżeli podobnie jak w primerze to najlepsze miejsce na montaż jest zaraz przy zamku, tam najłatwiej go zainstalować i spiąć z zamkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...