Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Podłączenie się do kompa


Gość KamRut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Możecie mi doradzić gdzie i za ile podłączę się do komputera? Chcę sprawdzić czy nie mam walniętej przepływki albo czegoś innego, dlatego że rano, szczególnie jak są chłodne dni autko mi zamula przy ruszaniu i to strasznie. Dla przykładu jak ruszam z jedynki, to jak nie dam powyżej 2000 tyś. obrotów to zamiast przyspieszać to autko myśli z jakieś 5-10 sekund i dopiero powoli (jakbym ruszał z conajmniej z 3) zaczyna przyspieszać. A może można w jakiś nie zagrażający sposób sprawdzić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co juz czytałem na forum, trafiona przepływka, nie wyskoczy na komputerze.

 

A jak sprawdzić, odłącz ją i przejedź się kawałek, wtedy zobaczysz czy jest różnica, jeżeli nie, to szukaj dalej. Tyle, że po jej odłączeniu wyskoczy check.

 

Gdzie podłączyć? Internet i telefon do łapy, jeżeli chcesz poza ASO, to podjedź np do któregoś z warsztatów Bosch Service ( mają programy większości marek ), w grudniu, jeżdżąc jeszcze oplem, w Starej Miłosnej, wzieli za podłączenie 50 zł ( TUTAJ

Masz również http://www.q-service.com.pl/ czy inne sieci warsztatów.

 

Ja swoją wymienialem, bo miałem tragicznie wysokie spalanie.

Nowa w ASO na Oczapowskiego to koszt 350 zł, ale teraz jest ok i w trasie zszedłem do

5,5 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiona przepływka, nie wyskoczy na komputerze

A właśnie że wyskoczy .Komputer pokazuje wskazania przeplywomierza a one powinny się mieśscić w danej normie . U mie wyszło 1,22 a powinno być od 1,01 do 1,07 palił mi w tedy do 13 l. gazu na trasie. Po wymienie przzepływki spadło do 8 litrów.

W warsztacie co wymieniałem skolei komputer im te warości pokazywał w procentach. Podejżewam że mieli inne oprogramowanie. Choć tu i tu był serwis nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że wyskoczy

Masz rację. To inne oprogramowanie wskazuje na wyrażony w procent zakres prawidłowej pracy przepływki. Zakres ten zawiera się pomiędzy 90 a 110%, a zatem najlepiej gdy Consult wskazuje 100%. Szczegółowo jest to opisane w serwisówce do N16. A dokładnie to:

"W Almerkach z silnikiem 1,5 a być może i 1,8 zainstalowany jest czujnik przepływu powietrza (nr 226805U400, w 1,5), który się zużywa. Objawy są następujące wraz z ilością przejechanych kilometrów wzrasta lub maleje średnie zużycie paliwa. Wdawać by się mogło, że do szczęściarzy należą ci, którym maleje, ale to nie prawda. Po prostu błędne wskazania powodują, że mieszanka jest za bogata lub za uboga tak źle i tak niedobrze. Wydruk o stanie tego czujnika jest to wykres w postaci prostej wyskalowany od 50 do, 150% na którym w zakresie od 90 - 110% zaznaczony jest zakres pracy prawidłowej czujnika oraz pionowa linia pokazująca aktualne wskazanie, jeżeli linia wskazuje powyżej 110% mieszanka za bogata poniżej 90% mieszanka za uboga w zakresie 90 - 110% mieszanka prawidłowa."

To tyle.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...