Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] WYMIANA OLEJU - na jaki?


Gość borek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,wlaśnie się umówilem na wymiane oleju,na piątek,i teraz moje pytanie: mam przebieg 178tys,silnik 1.0 16V, olej jaki byl nalany w niemczech to 15-W40, mechanik powiedzial mi ze najlepiej na taki sam.Co wy myslicie, ja sie na tym nie znam,ale czy bedzie ok i najlepiej jakiej marki?

 

Dodam ze bede go wymienial w stacji CARMEN kolo Makro w Poznaniu, powiedzieli ze wymiana ok 100,place za filter i za ilosc oleju wlana do silnika,usluga gratis :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu. Mam w mojej Micruni 1.3 16V przebieg 180 kkm i tez zamierzam w ciągu 2 tygodni wymienić olej. Kupiłem ją od ciotki i powiedziała mi, że jeździła na ZIELONYM LOTOSIE MINERALNYM. Nie znam się kompletnie na olejach. Wiem tylko tyle, że trzeba wymienić na ten sam gatunek. Czy możecie mi polecić jakiś DOBRY olej, no chyba, że ten LOTOS może być. Chce dla mojej Micruni jak najlepiej, a wiadomo, olej to podstawa.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie Mineralny :)

 

Polecam Valvoline lub Shella 15W40

 

[ Dodano: Czw 27 Mar, 2008 12:32 ]

A i przy okazji zmiencie tez filtr na Knecht lub Mann

 

Dzięki za radę. Powiedz mi jeszcze jedno. Czy zmiana oleju na olej innej firmy, ale ten sam gatunek, nie spowoduje jakiś nie pokojących objawów? Słyszałem o powstających osadach od oleju w silniku i czy TAKA własnia zmiana nie wyrządzi jakiś szkód.

Jak wyraziłem się mało precyzyjnie, to przepraszam, ale dopiero się UCZĘ. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO obecnie wlewa shell 5W30, dawniej 10W60, obydwa się sprawdzają, są to oleje syntetyczne. Najlepiej nie kombinować i wymyślać tylko robić jak zaleca ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie zaszkodzi. wazne ze jak był minerał to wlewac minerał

Dzięki! :one: Teraz nie pozostaje mi nic innego jak się za to zabrać.

A jakie jest Wasze zdanie na temat wymiany oleju w skrzyni biegów? Zastanawiam się nad tym, bo mam dziwny problem. Otóż po zimnej nocy, jak rano odpalę i chce wrzucić dwójkę, to STRASZNIE ciężko mi wchodzi, a z pozostałymi biegami jest okej. Oczywiście jak się rozgrzeje to jest wszystko wporządku. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.olej w skrzyni. Nie wiem jaki jest i ile, wymieniałe w ASO, przeglądy tam robie, nie mam z nimi problemów, auto jest bezawaryjne, w ogóle nie zaglądam nigdzie, spr czasem olej.Filtr oleju montowany jest serwisowy tzn oryginał.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa i powietrza. Krótko, jakie najlepsze do Micruska

 

JEst takie powiedzenie. Filtrona wkładaj do Poldona :D Ja wkładałem najtansze z JC (teraz mam stożek), bo to i tak elementy wymieniane co 10 tys km :)

 

z całym szacunkiem Bobel ale skąd masz to powiedzenia? Filtron robi bardzo dobre filtry powietrza. Brat przyprowadził kiedyś z Niemiec bmw e36 do końca serwisowaną i był w niej filtron :) Ale jeśli chodzi o filtr oleju to polecam Knecht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.olej w skrzyni. Nie wiem jaki jest i ile, wymieniałe w ASO, przeglądy tam robie, nie mam z nimi problemów, auto jest bezawaryjne, w ogóle nie zaglądam nigdzie, spr czasem olej.Filtr oleju montowany jest serwisowy tzn oryginał.Pozdr.

 

Do portfela chyba też nie... Szkoda kasy na wizyty w ASO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na koszty serwisuję w ASO. Nie mam zamiaru poprawiać czy naprawiać samochodu po patałachach. Nie neguję stacji poza ASO jeśli taka specjalizuje się w jakiejś marce, ale naprawy czy przeglądy robione byle gdzie przynoszą więcej szkód niż pożytku. Jest takie powiedzenie,że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Nissan to nie syrena którą można sobie naprawiać pod blokiem jak dawniej bywało.

Ad. filtr oleju: odradzam filtron, tak jak kolega wyżej napisał takie filtry może do poldka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na koszty serwisuję w ASO. Nie mam zamiaru poprawiać czy naprawiać samochodu po patałachach. Nie neguję stacji poza ASO jeśli taka specjalizuje się w jakiejś marce, ale naprawy czy przeglądy robione byle gdzie przynoszą więcej szkód niż pożytku. Jest takie powiedzenie,że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Nissan to nie syrena którą można sobie naprawiać pod blokiem jak dawniej bywało

 

:diabel: Też mam znajomych, którzy uważają, że Matiza potrafią naprawić tylko w ASO Daewoo a, że wymiana klocków i szczęk kosztuje tam 1000 zł?

 

Uczucie, że serwisujesz w ASO - BEZCENNE :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan to nie syrena którą można sobie naprawiać pod blokiem jak dawniej bywało.

Zależy jaki,bo ja ze swoim nigdy nie byłem w warsztacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem olejowy filtrona. nawet do poldka bym go nie polecił. Teraz man rządzi i to jakkkkkkk. :diabel2:

 

[ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 13:20 ]

Jaki polecasz i ile go do skrzyni wejdzie? Czy z olejami do skrzyni jest tak samo jak do silnika?

 

Ile wejdzie to na gorze dzialu masz przyklejona instruykcje obsługi :) Co do oleju to tu nie ma duzego znaczenia. Ja mam np Hipol i jest git

 

pomóżcie znaleźc tą instrukcję. nie moge jej namierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam lalem motula, ale o kant d*py ten olej jak sie katuje silnik, swoje wlasciwosci trzyma przez 4-5tys km, pozniej jest taki sam jak zwykly olej, teraz lany jest texaco 10w40 przy 200tys i auto zapina jak szalone, i cena nie jest taka wygorowana. filtry mialem i filtrona i jakies inne i ori nissana. wszystko to to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...