Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Problem z immobilizerem


Gość kris74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odpaleniam Almery. Po przekręceniu kluczyka kreci rozrusznik ale nie pali silnik. Nie świeci się kontrolka immobilizera. Reszta elektyki jest w porządku.

Sprawdzałem odpalanie na obu kluczykach, to samo.

Problem wystąpił po jeździe w śnieżycy więc może doszło do jakiegoś zalania lub zawilgocenia.

 

Prosze o pomoc, może miał ktoś podobny problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mędrca77

Cześć-mam to samo zobacz mój opis "komputer-imobilaizer".Mam Almerę 2,2 diselka-rozpoznanie blokada imobilaizera...te Nissany są tak potaśtane..że nikt narazie nie może zreperować mi go...wszystko jest ok,lecz imobilaizer-komputer uparł sie i nie podaje paliwa...majster już 3 tygodnie oglada...mysle że może tez nawaliła pompa wtryskowa...bo ma elektronikę i mogło się cosik zepsuć...Juz na lawety kupe kasy wydałem i nic...ma nadzieję że Tobie lepiej pójdzie i prędzej...i jak naprawisz to podziel co w Twoim samochodzie było..mnie to zdarzyło sie po myciu samochodu...powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo, kontrolka świci rozrusznik kręci ale Alma nie pali ani na jednym ani na drugim kluczyku, zholowali do serwisu i okazało się, że to nie wcale immo tylko przekaźnik zapłonu padł ! Koszt 350zl z holowaniem, rozebraniem całego alamru znalezieniem usterki i wymianą przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I juz po sprawie. Laweta do ASO, elektryk zauważył, że oprócz kontrolki immo nie swieci także kontrolka silnika (Check). Okazało sie, że o wada fabryczna Almer N16 sprzed liftingu. Jakiś matołek zaprojektował połączenie sterownika i komputera prowadzaąc kabel po całym przodzie, pod chłodnicą (taka rura ok 2 cm średnicy). I w dodatku zrobili tam jakieś połączenia wieć jak sie dostanie tam woda (co chyba nie jest trudne bo elektryk mówił, że to bardzo często wymieniają) to tak właśnie wyglądają objawy.

W ASO zrobili, robota dosyć ciężka bo trzeba zdemontować zderzak i sprawdzać napięcie na poczszególnych odcinkach.

Fura śmiga, ASO Jagielońska lubie trochę mniej bo ze mnie zdarli ale co robić, tak bywa.

Dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mędrca77

Zazdroszczę naprawy Almusi.Bo mój disel jest jeszcze w naprawie.Wyszukali w końcu majstry że to pompa paliwowa-regeneracja ponad 3 tys.(Czy jest sens,ale nowa koszt ok. 12 tyś).Głowa boli.Obawiam się,że to może być to samo co u Was.Przekaźnik bądź połaczenie sterownik i komputer pod chłodnicą.Napiszcie czy w dislu jest podobnie. Pozdrawiam :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...