Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dłubiemy GA16DE w atmosferze


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to dzisiaj się hamowaliśmy, paliwo niestety PB95... do tego seria wydech z katem i oto nasz wynik:

primera16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu wydech nie wygląda na serje :D

ma zmieniony kolektor wydechowy na 4-2-1 made in China co :P

 

ps. u mnie nie szło już podlać SMT6 czyli czeka mnie wymiana wtrysków na takie właśnie co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Elo

 

Odgrzewam kotlecika ;P Jak tam prace z GA16DE ? Miało wejść na grubo i co ? :P

 

Kupiłem dzisiaj kwasówkę 304l za całkiem dobrą kase ;) Czekam tylko na kolanka - 2 kolanka kosztowały mnie tyle co 4 metry kwasówki :/

ale będzie przynajmniej wszystko ładnie zrobione.

 

Tylko mam pytanie czy wstawiać środkowy tłumik czy nie ? Jak zrobić, żeby ten układ wydechowy nie był zagłośny i w miarę znośny w trasie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić tłumiki w eltecu albo mtechu ;) Wszystko co na allegro będzie łeb urywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Tłumik końcowy wykombinuje jakiś.. Od Maximy czy coś dopasuje w miare dużego żeby wygłuszało ale za bardzo nie blokowało spalin.

 

Pytanie czy dawać i ile dawać tłumików za katalizator, za pierwszy (środkowy) tłumik ?

 

http://allegro.pl/item641805695_oryginalna...ing_gratis.html

http://allegro.pl/item642862897_tlumik_prz...trumienica.html

 

Jedni pisali, że wstawiali 2 AWG, jeden za kata drugi za przelot i było fajnie, innym brzęczało.

A inni mieli samą strumienice EL-Tec i było cicho bez buczenia (rezonansu).

 

Czy może przypasować od jakiegoś GTI czy coś ?

 

Pozdro

 

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 13:13 ]

Na następny weekend mam umówionego spawacza, więc muszę szybko coś wymyślić.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te tłumiki AWG nie praktycznie nic nie wyciszają... Na twoim wypadku wrzucił bym tłumiki z jakiegoś seryjnego auta to ma interesującą dla ciebie średnicę montarzową - do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego się udaj i nich Ci udostępnią katalog np. BOSAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dsc00338p.jpg Tak wygląda kawałek plug&play który udało mi się zrobić w sobotę. Jeden kąt będe musiał zrobić bardziej delikatny, bo trochę śmiesznie wygląda i pewnie spaliny się w nim odrywają od ścianek. Ale jak zrobie połączenie do kolektora też PnP to zajme się tym kątem :)

 

Jedynym słabym ogniwem zostanie kolektor i wydech... Niestety zrobiło się trochę głośniej bez zamontowanego tłumika przelotowego, ale całe szczęście nie ma metalowego brzęczenia - pewnie przez to, że katalizator jest chwilowo wstawiony na swoje miejsce - niedługo przegląd techniczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina
Tak wygląda kawałek plug&play który udało mi się zrobić w sobotę. Jeden kąt będe musiał zrobić bardziej delikatny, bo trochę śmiesznie wygląda i pewnie spaliny się w nim odrywają od ścianek. Ale jak zrobie połączenie do kolektora też PnP to zajme się tym kątem :)

 

Ziom, popraw to zalamanie bo mie serce boly jak mysle jakie kleby zawirowan robia Ci sie na tym przejsciu :/

 

Jedynym słabym ogniwem zostanie kolektor i wydech...

 

Aaaaa...to ja juz wiem czemu Tobie tak spieszno zeby moj powstal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, tylko ja mam GA16.. od SR20 chyba nie podpasuje :(

 

A to załamanie to ten kąt który będe musiał poprawić właśnie :) Robiłem już na szybko bo akurat wichura z deszczem nadciągała - ledwo zmontowałem autko i zaczęło padać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Ziomek, a mozesz w jakis sposob skrecic dla mnie kolektor serie od GA16Dx ? Flansza jest identyko jak QG18DE, zrobilbym przerobke flanszy i bysmy testowali w pierdopędzie QG, moze cos by tam przybyło w tym pokrzywdzonym silniku. Masz jakiś na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolektor jest ciągle w użytku - więc nie mogę swojego podesłać, ale kilka osób widziałem, że pozmieniało na chińskie 4-2-1. Jakbym miał sianko to też bym wymienił :P

Narazie robie to na co budżet pozwala :P

 

Do ga16 na allegro widziałem nawet po 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja wtrace swoje 3 grosze i podepne sie z pytaniem...

 

pare dni temu wymienilem kolektor w moim GA16DE na 4-2-1 mejdin czajna. chwilowo za kolektorem siedzi jeszcze caly seryjny wydech (kat, srodkowy i koncowy tlumik). autko odzylo, lepiej sie wkreca, jest elastyczniejsze z tym, ze spalanie wzroslo dosyc znacznie ze srednio 8,5l do 12l. dodam, ze stara sonda zakonczyla swoj zywot podczas wykrecania ze starego kolektora (gwint padl) i pod reka mielismy jedynie fiatowskiego boscha. podpoasowal, wszystko chodzi ok ale to spalanie mnie niepokoi. po drodze zaslepilem rowniez EGR.

 

i tutaj moje pytanie... w ktora strone isc? czy to moze byc wina tejrze nieszczesnej sondy czy moze EGR ma taki wplyw na spalanie. niestety nie mam skad pozyczyc na sprawdzenie sondy do wtryskowego 1.6 a wydatek ponad 200zl na sonde, ktora nic nie zmieni mi sie nie usmiecha ;) ktos ma jakis pomysl?

 

z gory dzieki za pomoc

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ziomek, a mozesz w jakis sposob skrecic dla mnie kolektor serie od GA16Dx ? Flansza jest identyko jak QG18DE, zrobilbym przerobke flanszy i bysmy testowali w pierdopędzie QG, moze cos by tam przybyło w tym pokrzywdzonym silniku. Masz jakiś na zbyciu?

co do kolektorka to kolega goago ma taki customowy na sprzedaż co nawet przyniósł dobre efekty.

generalnie może uda się coś urzeźbić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

a tak z ciekawosci pytam, widze tutaj kawał dobrej roboty, a pytanie mam takie, co nalezalo by zrobic zeby miec jakies 110ps z tego silniczka??

1. odetkanie wydechu

2. rozwiert kolektora + przepustnica od 2.0

3. krecenie walkami

4. CAI z kibel rury + pasywne doladowanie ze zderzaczka

5. porting łepy

chce sie dowiedziec ile mozna niskim kosztem na dzien dobry bez świniaka

dodam ze paliwo to LPG

czekam na odpowiedzi- dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...