Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Dystanse MDF - proszę o komentarze


theant

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej linki do projektów dystansów MDF do almerki N16. Wymiary wewnętrznego otworu pod głośnik i otworów mocujących głośnik są dobrane pod Hertz'e DSK 165, ale powinny pasować do wielu innych głośników o średnicy 165 mm.

 

ftp://ftp.eleinf.selfip.net:2121/public/dystansV1.zip - najprostsza wersja, nie wiem czy sie zmieści pod tapicerką

ftp://ftp.eleinf.selfip.net:2121/public/dystansV2.zip - wersja nieco ulepszona, powinna się zmieścić

ftp://ftp.eleinf.selfip.net:2121/public/dystansV3.zip - wersja jaką można spotkać na Allegro itp., wykonałem i sprawdziłem - pasuje idealnie

 

I jeszcze jedno: jak ktoś zmienia nagłośnienie z fabrycznego to za głośnikami powinien mieć coś w rodzaju daszków z czegoś w rodzaju pianki - można podłożyć pod wykonane dystanse.

 

Mam nadzieję, że projekty sie komuś przydadzą.

 

[EDIT]

 

Widzę z logów na serwerku, że parę osób przynajmniej ściągnęło projekty, dlatego proszę o dodawanie komentarzy w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się po temat. Zamontowałem u siebie głośniki na dystansach z MDF. Za dystanse z MDFdałem 16 zł i jakość przy nich nie jest dobra. MDF jest dość miękki. Niestety jeden mi się rozwarstwił pomimo nawiercenia :/ Zakupiłem dziś dystanse z aluminium , w weekend założę. Czytałem ,że różnica jest spora. Tymbardziej że dałem za nie 40 zł, więc przy głośnikach za 500 zł to już niewielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, typowy blad niedoczytania.

Dystansu z MDF'u nie przykręcasz na "pałę". Koniecznie trzeba go zaimpregnować, np. roztworem Vikolu z woda, choć w sklepach jest masa impregnatów do MDF'u.

Dystans montujesz w takim miejscu gdzie wilgoć jest na porządku dziennym.

 

Alu ma jeden minus - cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystansu z MDF'u nie przykręcasz na "pałę". Koniecznie trzeba go zaimpregnować, np. roztworem Vikolu z woda

Zainpregnowałem go oczywiście co prawda nie tym Vikolem ale impregnatem to elementów drewnianych.

Czy 40 zł to dużo... hmmm. Patrząc na cenę dystansów z MDFu to nie jest dużo wydaje mi się. Tymbardziej, jak już coś robić to robić OK :) A na aluminium się zdecydowałem, bo miałem okazję słyszeć jak zachowują się średniej klasy głośniki zamontowane właśnie na aluminium i jest różnica w jakości. Dźwięk jakby był głębszy, w każdym razie to moje odczucie akustyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jednak nie posiadam nich śrub i nakrętek czy to w taki sposób ma być montowane??

 

Najlepiej śruby stożkowe, dostaniesz je w każdym metalowym albo castoramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...