Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P10 SR20Di +Blos


_Janusz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W planach jest zastąpienie standardowego miksera Blos'em. I teraz chciałem się Was popytać jak jest z dynamiką jazdy po przesiadce z miksera na Blos, jak jest ze spalaniem. Jeśli spada ono to o ile tak mniejwięcej. Teraz spawa sondy lambda czy można ją spowrotem podpiąć tak jak była i wywalić tan emulator czy też nie? Bo elektroniczny przełącznik Pb/LPG przy obrotach napewno zostaje.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie jest teraz podłączona sonda lambda, ale u siebie nic z sondą czy emulatorem nie ruszałem. Po prostu odłączyłem kabelek od sterownika gazu, a w miejsce miksera wjechał blos.

Dynamika oczywiście poprawiła się, szczególnie na wysokich obrotach. Spalanie spadło może o 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cały dolot powietrza pozostawisz mniej więcej tak samo to nie odczujesz dużej różnicy w dynamice. Spalanie mniej więcej takie samo, przynajmniej u mnie takie było na jednopunkcie. Sonde chyba możesz podpiąć jeżeli jest jeszcze sprawna bo blos i tak podaje gaz w takich samych proporcjach. Jednym z plusów blosa jest to że można bez problemu odpalać na gazie. Jeżeli masz dość nowy parownik, a przynajmniej membrany w nim to możesz zakładać blosa ale jakbyś miał jeszcze wydać na parownik to już lepiej sekwencje wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonde radze zostawić pod emulacją bo inaczej podczas jazdy na LPG będzie łapać błąd i wywalać CHECK ENGINE :/

co do spalania to powinno się zmniejszyć o max 1liter zaś dyanmika poprawi się zwłaszcza w dolnych zakresach obrotowych :) (o ile wszystko dobrze zamontujesz wyregulujesz i parownik się wyrobi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1L to i tak dużo przy obecnym spalaniu po mieście 13-14L to i tak już coś by było

 

[ Dodano: Wto 01 Kwi, 2008 23:31 ]

robot jeśli zdecyduje się na blos'a to cały dolot zostanie zmieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...