Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Piszczące wycieraczki w K-11 nie jest to pióro


Gość alek74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na samym początku proszę o wyrozumiałość być moze ten temat już był ale nie mogę go odnależć.Mój problem polega na piszczącej wycieraczce od strony kierowcy może jest gdzieś opis problemu.Po podniesieniu pióra do góry sworzeń delikatnie rusza się na boki w prawej tak nie jest.Gdy wycieraczki są podniesione problemu nie ma ale jak przyłoże do szyby zaczyna piszczeć.Nie jest to pióro próbowałem chyba z 10 różnych rodzajów.Jak to naprawić?.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Po wymianie też piszczało, tylko po stronie pasażera. Ja użyłem WD40 :D i psiknąłem w miejsce gdzie łączy się ramię wycieraczki ze sworzniem. Teraz delektuje się ciszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej tez tak jest. ale tylkpo na poczatku jesieni :P narazie jezdze, ale mechanizm powoli przeskakuje wiec chyba zbliza sie wymiana ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat jest w dziale porady eksploatacyjne, ogólnie można też szukać hasła wycieraczki albo tuleja lub tulejka lub mechanizm wycieraczek. We wszystkich (no może prawie) nyskach jest tak samo, więc nie ma znaczenia, w jakim dziale znajdziecie opis i zdjęcia... ;).

Jak piszczy, to należy jak najprędzej naprawić, bo inaczej można zostać w deszczu bez wycieraczek (tzn. z niedziałającymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak miałem. rozebrałem cały mechanizm wycieraczek, przeczyściłem, nasmarowałem i przestało piszczeć :one:

 

Dokładnie, wymontować, oczyścić, przesmarować złożyć i gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz_1975
bardzo znany motyw zwlaszcza w k11 w p11, trzeba niestety dobrać się do silniczka

 

jakiego silniczka ? ja miałem podobne rzeczy ale właśnie nasmarowanie owego sworznia na którym obraca się wycieraczka pomogło w 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem załatwiony.Rozebrałem u znajomego mechanika cały mechanizm jedna tulejka była całkowicie skorodowana,została zastapiona tuleją z teflionu druga była dobra ale została na wszelki wypadek przeczyszczona i nasmarowana.Cisza jest piękna .Dziękuję za rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

odświeżam temat, bo mam ten problem, ale nasmarowanie niewiele pomogło, i chciałem kupić nowy (trzpień)łożysko, ale powiedzieli mi w sklepie, że tylko cały komplet z mechanizmem wycieraczek 180PLN :(.

Czy ktoś wie gdzie kupić samo to łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...