Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Kopci to założeniu chipa


Gość WUEMTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem sobie chipa do 2.2 dci. Autko lepiej się zbiera i mniej pali, ale jak mu wcisnę gazu więcej to kopci na czarno. Czy nie wiecie jak doregulować turbinę do obecnych zmian w kości pamięci? Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Teoretycznie każdy silniczek można chipować. Niektóre lepiej się poddają temu zabiegowi, a niektóre gorzej. Może ten gorzej właśnie? Ten silniczek ma specyficzny ECU (firmy DENSO) i w przeciwieństwie do sterowników Bosha ciężko przerobić program (kłopoty z sumą kontrolną). Nie da się też niestety podłączyć do tego sterowniczka przez OBDII, bo go po prostu nie wykrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To może napisz w jaki sposób go schipowales.

Masz chip (przeprogramowany komputer) czy to po prostu box (a jak tak to skąd go masz?)

 

Pozdrawiam

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlutowanego nowego chipa z przeprogramowanym oryginalnym oprogramowaniem. Jak się nie będzie dało zmieniś obecnej sytuacji, jeżeli chodzi o kopcenie, to wrócę do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wiele osob na forum wspomnialo "diesel jak nie kopci to nie jedzie" ja sie tez pod tym podpisuje:) a tak zupelnie serio to z tego co wiem to duzo diesli po chipie zaczyna troche kopcic, zalezy jak bardzo. Bo jak zostawiasz za soba kurtyne dymna to jest zle i rzeczywiscie musisz dzialac w tej sprawie, ale jak to jest po prostu jakis tam nieduzy dymek to sie nie masz czym przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A do p10 da sie zalozyc chipa?jest wogole takie cos?

ten temat jest o P12, poszukaj w dziale o tuningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...