Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Jak wymontować komputer?


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie bo w piątek będę robił podmiankę na pomiar. Kompa użyczy mi tomjedrz ale ja będę zmieniał.

 

Nie chcę się z tym bawić 2 godziny więc pomóżcie i napiszcie co się odkręca i gdzie szukać śrub.

 

Za dokładny opis daję punkta :)

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp jest za konsolą środkową, przymocowany na 2 śruby do podłogi, standardowo. Ale jak odkręcić konsolę, co jeszcze wyjąć, i gdzie są śruby? O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w P10 tunel jest przykręcony 2 -ma śrubami z tyłu po bokach 2-ma śrubami z przodu i chyba jak sie zdejmie osłone pod ręcznym też sa 2 sruby wtedy wyjmujesz konsole na dole i masz dostęp do kompa

ale to w P10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Lee, jesteś pewien, że wystarczy zdemontować tunel środkowy i jest dostęp do ECU taki, że można go wyjąć? Oglądając Haynesa wychodzi, że trzeba wyjąć konsolę środkową a tunel zostawić w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Lee, jesteś pewien, że wystarczy zdemontować tunel środkowy i jest dostęp do ECU taki, że można go wyjąć? Oglądając Haynesa wychodzi, że trzeba wyjąć konsolę środkową a tunel zostawić w spokoju.

W P10 trzeba zdemontować tylko prawy bok konsoli środkowej. Tunelu nie trzeba ruszać. Jedna śrubka jest chyba dostępną po otwarciu schowka. Zaraz to sprawdzę.

Jedna śrubka jest u góry po otworzeniu schowka. Ale najpierw lepiej zdemontować schowek (2 śruby na dole pryz zawiasach). Potem boczek (1sruba ugory, 2 chyba po zdjęciu schowka) a na koniec przedłużenie tunelu środkowego (oddzielny plastik na 1 śrubę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może później byś cyknął. Do jutra do 14 mam czas na ogarniecie tematu. W sumie to i tak to zdemontuje ale chce to zrobić sprawnie i szybko bo tomjedrz zrywa sie chyba na pomiar z roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadę tylku użyczyć Ci kompa. Pomiaru u nie będzie, dopóki nie

ogarnę co z motorkiem. Robotę kończę o 14.00 i mam bliziutko na Mineralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robotę kończę o 14.00 i mam bliziutko na Mineralną.

 

ooo, fajnie. Czy to oznacza, że miał byś ciut więcej czasu, niż pół godziny? :)

 

[ Dodano: Czw 03 Kwi, 2008 15:27 ]

u siebie już ogarnąłem wyjmowanie kompa. Idzie sprawnie. Mam nadzieję, że w Primie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w P10 GT z 1995r dostęp do kompa jest z lewej od strony kierowcy Zaraz na prawo od pedalu gazu ( są 2 opcje zależnie od rocznika chyba ) Odkręca się ten plastik - chyba 2 sróbki - i komp jest na wierzchu tylko go odkręcić od podlogi W tunelu środkowym w okolicach recznego ( dokladnie to pod schowkiem w podlokietniku ) jest sterownik Air Bag - przynajmniej takie info znalazlem w instrukcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest podobnie jak w Sunnym. Dostęp i z lewej i z prawej strony. Konsoli nie trzeba wyjmować. Odkręca się jedynie boczki konsoli (lewy lub prawy) ewentualnie te plastiki poniżej boczków (tak jest w Sunny. boczki i konsola to jedna całość).

 

Się jutro okaże.

 

dzięki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...