Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

co to za dodatki :P


Gość pumbaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta [puszka to jest bardzo czesto, ja sie na alektronice nie znam ale to jest chyba jakas przetwornica i poprostu zeby nie powodowala zaklocen jest wyciagnieta poza radio.

 

Ciekawe ze na subwoofer jest jeden kanał tylko.

 

Przez AUX IN mozna podlaczyc dowolne urzadzenie np. odtwarzacz mp3.

 

AUX OUT jest dosc dziwne, powinno byc raczej zwykle wyjscie na wmacniacz front lub rear. Chyba ze jest to wyjscie grajace zawsze niezaleznie jak ustawiony jest fader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nr 1 i 2 - wygląda na zwykły filtr zasilania

Zdjęcie nr 3 i 4 - tak jak pisze WALD

 

WALD: jedno wyjście na subwoofer bo przy tak niskich tonach i tak nie rozpoznasz z której strony dźwięk dochodzi. Ja wiem... najczęściej daje się oba kanały na wzmacniacz od suba, bo tak najprościej w radiach, które nie mają specjalizowanego wyjścia na sub. Stąd zapewne Twoje zdziwienie. W takim przypadku do wzmacniacza bez wejścia dedykowanego na sub należy zastosować przejściówkę z 1 chincza na 2 - tzw. Y-line czy coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze wtedy bedzie ciszej, ja mialem kiedys subwoofer ktory gral w stereo.

 

A jakie to radio jest?

 

to dajesz przed wzmacniaczem przewod " Y " , watpie by gral Ci w stereo :) jeden sub wiec jeden kanal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze wtedy bedzie ciszej, ja mialem kiedys subwoofer ktory gral w stereo.

 

A skąd pomysł że będzie grać ciszej? Na oba kanały dostanie w końcu taki sam sygnał jaki wychodzi z radia. No i sub nie bedzie nigdy grał stereofonicznie - niskie tony nie sa stereofoniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze to jest mocniejszy sygnal niz normalnie tylko na jednym kanale, jak sa 2 kanaly i sie jeden odczepi to jest ciszej.

 

Co do stereo to chodzi mi o to ze ja zawsze mialem skrzynie z dwoma subami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze to jest mocniejszy sygnal niz normalnie tylko na jednym kanale, jak sa 2 kanaly i sie jeden odczepi to jest ciszej.

 

Tu masz przecież sytuację odwrotną - jeden kanał z radia (sub) podłączasz do 2 kanałów we wzmacniaczu (left, right). Wzmacniacz bedzie to widział jako 2 kanały tak jak normalnie by się go używało. No chyba że impedancja wejściowa wzmacniacza jest tak mała, że podłączenie obu jego wejść równolegle spowoduje zbyt duże obciążenie wyjścia radia - to wtedy się zgodzę że może być ciszej. Ale to już są gdybania, bo większość wzmacniaczy jeśli nie wszystkie mają impedancję wejściową od 50kohm wzwyż, a wyjścia liniowe radia potrafią obsłużyć impedancje na poziomie nawet i 5kohm.

 

Co do stereo to chodzi mi o to ze ja zawsze mialem skrzynie z dwoma subami.

 

To że były 2 niskotonowe nie znaczy że był stereofoniczny, owszem jest możliwe, że wzmacniacz sterował oddzielnie głośnikami (miał 2 kanały), ale i tak jak już wcześniej pisałem, przy tak niskich tonach nie można mówić o jakiejkolwiek stereofonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theant, niestety taka "anomalia" czesto wystepuje , podlaczajac tylko 1 RCA do sterowania subem do wzmacniacza 2 czy 4 kanalowego, rozwiazaniem jest przewod " Y ", dlaczego tak jest? Trudno to stwierdzic tak teoretycznie, ale praktycznie tak wlasnie jest. Sa to sygnaly niskiego napiecia, nie rowne obciozenia itp.itd. po co sie rozczulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że były 2 niskotonowe nie znaczy że był stereofoniczny, owszem jest możliwe, że wzmacniacz sterował oddzielnie głośnikami (miał 2 kanały), ale i tak jak już wcześniej pisałem, przy tak niskich tonach nie można mówić o jakiejkolwiek stereofonii.

 

Oczywiscie sie zgadzam.

chodzi tylko o samo podlaczenie, piec 2 kanolowy i oddzielnie podlaczony kazdy glosnik wiec gralo w stereo co oczywiscie nie mozna bylo uslyszec, szczegolnie ze glosniki sa obok siebie i to w dodatku w bagazniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko się wyjaśniło - doszliśmy do porozumienia.

Co do rozdzielenia sygnału na 2 kanały powodującego zmniejszenie głośności: jeszcze się z czymś takim nie spotkałem (oczywiście w przypadku "normalnego" sprzętu audio a nie jakegoś krzaka), ale człowiek uczy się całe życie - więc pewnie w końcu trafię na taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...