Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Diesel zdechł w trakcie jazdy


Gość TDGums
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problemik to serena 2.0D w trakcie jazdy poprostu przestał działać i nie da się go uruchomić na pierwszy rzut oka wygląda wszystko na ok prądy są rozrusznik kręci nie sprawdzałem jeszcze dopływu paliwa bo i tak muszę filter wymienić, ma może ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną dodam że to moja pierwsza usterka w dieslu więc jestem laikiem jeśli chodzi o ropniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od której strony to podejść jest tam jakiś normalny dostęp do dekla ?

Jest trochę śrubek do odkręcenia, część z góry, część z dołu. A jakbyś tak luknął na wałek rozrządu przez korek wlewu oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł ale niestety nic z tego nie ma szans a przy okazji chciałem zapytać o odpowietrzanie układu paliwowego po zmianie filtra trzeba coś odkręcić przy pompowaniu ręcznę pompą czy może sam się odpowietrzy bo słyszałem że to jest problem w dieslu, i jeszcze pytanie o elektrozawór bo gdzieś o tym czytałem w serenie jest coś takiego ? I po co przy filtrze tyle węży w korpusie filtra to normalka a to coś poniżej pompki zawór zwrotny ? A może pompę paliwa szlak trafił jak to sprawdzić w mikrze (benzyna) w baku była a tu? jest coś takiego czy może pompa wtryskiwaczy zasysa wiem że dużo pytań ale na dzień dzisiejszy jestem zielony w naprawach diesli i denerwuje mnie trup w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pompę paliwa szlak trafił jak to sprawdzić w mikrze (benzyna) w baku była a tu? jest coś takiego czy może pompa wtryskiwaczy zasysa
W diesel'u nie ma pompy paliwa. Jest pompa wtryskowa, która tak jak napisałeś sama pociąga paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co opisałeś to odcieło ci dopływ paliwa tylko w ten sposób wyłączysz dizla. Rozrząd raczej odpada bo byś słyszał jak mielą się zawory, mógł się przestawic na pasku lecz w trakcie jazdy mało prawdopodobne ale możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonzo możesz mieć racje , wszystko zależy od budowy głowicy. Brat ma fiata z silknikiem TD trząs się , prychał , rano miał problemy z odpaleniem i cały problem siedział w filtrze paliwa. Ja nie miałem dizla tylko trochę różnymi pojeżdziłem. A w serence dizel to niewypał wolny głośny i paliwożerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

też raz mi zdechł podczas jazdy (serena 2.3D) i nie dało się go reanimować, nic odpalić nie chciał, zawiozłem do warsztatu i ...

znaleźli przyczyną, coś się w elektryce (elektronice) porąbało i było zwarcie przez co immobilizer nie działał i dlatego nie można było odpalić, naprawili, wymienili bezpiecznik i jeździ do dzisiaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...