Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Halogeny jak zamontować


Gość Jakub1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Koledzy.Kupiłem sobie Halogeny dalekosiężne okrągłe 183mm z postojem i chciałem zapytać czy ktoś z Was już takie montował.Napewno wywalę je na dach na rurę na relingach ale nie wiem jak je podłączyć najlepiej...Jaki przełącznik dać żeby można było włączyć albo postoje albo normalne długie??I czy przekaźnik jest konieczny??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj przełącznik z 3 zakresami (wył, wł 1, wł2) do postojówek (wł1) nie musisz dawać przekaźnika, ale jak dasz to nie zaszkodzi, i podłącz po wyłączniku swiateł :one:

 

Do halogenów (wł2) musisz dać przekaźnik a jak dasz zbyt mocne żarówy to nawet dwa przekaźniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz po wyłączniku swiateł

Jak to rozumieć :?:

Jakbyś jeszcze mi podpowiedział do czego są te przekaźniki,bo nie znam się kompletnie na elektryce samochodowej.

Co do żarówek to chce założyć H3 100W,standardowe są 55W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek710309
podłącz po wyłączniku swiateł

 

Jak to rozumieć :?:

Bierzesz zasilanie do włącznika halogenów z przewodu w którym pojawia się prąd po włączeniu świateł. Przekaźnik musi być ponieważ spali się włącznik halogenów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz zasilanie do włącznika halogenów z przewodu w którym pojawia się prąd po włączeniu świateł.

 

Dokładnie - ale ten prąd wykorzystujesz tylko i wyłącznie do sterowania przekaźnika, a prąd główny bierzesz najlepiej z akumulatora lub grubego przewodu idącego od nich, i bezpiecznik obowiązkowo :P

 

Dobra rada :P jak się na tym nic nie znasz, to może masz kolegę czy kogoś, kto zna się na tym choć trochę, bo możesz sobie nie małe kuku w instalacji narobić, oby tylko nie całe auto spłonęło :P bo ładne :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny schemat podłączenia tych halogenów,tylko trochę go przerobiłe,bo brakowało co nieco...Rzućcie okiem czy jest OK.Nie wiem czy jeszcze na przekaźniku nie mostkuje się pinów środkowego 87 z pinem 30 w tym przypadku.

 

halogenyny5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek710309
Nie wiem czy jeszcze na przekaźniku nie mostkuje się pinów środkowego 87 z pinem 30 w tym przypadku

Schemat jest ok. Jak zmostkujesz pin 87 z 30 to jakbyś nie założył przekaźnika!!!!!!

Halogeny będziesz miał na stałe włączone!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest ok. Jak zmostkujesz pin 87 z 30 to jakbyś nie założył przekaźnika!!!!!!

Halogeny będziesz miał na stałe włączone!!

 

Ale są dwa piny 87.Ten drugi to 87 a.Rozumiem,że do jednego 87 tak jak na rysunku przychodzi + z halogenów a drugi 87a pozostawić wolny... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Jeszcze jakbyś podpowiedział gdzie najlepiej szukać i podpiąc się pod przewód od długich świateł w Tyranku...

Aha.Halogeny mają dodatkowo postoje.Rozumiem,że podłączam je pod światła postojowe i bez żadnego przekaźnika już... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd pojawia się w 87 i 87a jednocześnie

 

Lechu nie motaj w głowie koledze, bo tu się pomyliłeś :P

 

Schemat ox, ale podłącz tak jak pisałem, przełącznik 3 stopniowy (na schemacie masz 2 stopniowy) , i wysterowanie nie pod długie tylko pod postojówki, na pewno nieraz będziesz chciał włączyć halogeny nie włączając długich :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek710309
bezpiecznik 30 A

Tak może być!

 

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 17:49 ]

Witam, co do przekaźnika to ten ze schematu może być przełączający . Na przekaźniku powinien być schemat. Możesz sprawdzić to w prosty sposób, do styku 30 podajesz + i sprawdzasz kontrolką [żarówką , miernikiem]czy na 87 lub 87a pojawił się +. Jeżeli tak to jest to przekaźnik przełączający i halogeny podłączasz pod pin w którym nie było +

Punkt dla SEWA za czujność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc i wskazówki co i jak zrobić przy halogenkach...Już zamontowałem i podłączyłem.Oto efekt :

 

p1010647mx9.jpg

w800.png

 

Mam w planie jeszcze dołożyć dwa okrągłe światła robocze obok tych dalekosiężnych,żeby widzieć jak największy obszar przy aucie podczas jazdy w błotku w nocy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Temat dawno poruszany ale może ktoś coś podpowie.

Sprawa jest tego typu że moje światła długie sa delikatnie zakrótkie. Teraz zimą wieczorem to naprawdę za mała odległość jaką oświetlają. W Campo to miałem długie extra.. a tutaj. Regul;acja już na maksa..

Tak dumam nad halogenami. Tylko nie mam ani orurowania ani nic na dachu. Może ma ktoś jakiś ciekawy sposób i miejsce na montaż halogenów.

 

I jeszcze kwestioa jakie??? Czy wystarczą jakieś z allegro za dwie stówki czy to wyrzucanie pieniędzy..

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś coś podpowie.

 

 

Wejdź sobie w dziel przeróbki patenty TUTAJ ja wymyśliłem zamocowanie na relingach z listwy bagażnika odpowiednio poprzycinałem i efekt mi sie podoba trochę wydałem ale warto było dodam ze okazyjnie nabyłem od gościa halogeny w obudowie z nierdzewki :rolleyes: a podlaczenie wykombinowalem niezależne od świetel głównych i najlepiej kupić przekaźnik typ 541 dlatego ze piny do podłączenia halogenów 87 są nie spięte z cewką czyli jeden przekaźnik dwa halogeny bez mostkowania. Elektrykiem nie jestem ale dwa miesiące tyrałem o tym różne fora i schematy.

post-35810-010350500 1292761861_thumb.jpg

post-35810-082802500 1292761893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość terranosaur

Wrzucam fajny i prościutki schemacik podłączenia dwóch halogenów )z którego sam skorzystam(

narysowany przez magika od elektryki (jak się okazało) - tarpan 2

 

daniel ale + do włącznika może iśc skądkolwiek nie koniecznie bezposrednio z aku ?

mase do żarówek można złapać gdziekolwiek czy też musi iść z akumulatora bezpośrednio?

aaa i jeden przekaźnik na dwa halogeny wystarczy ?

 

f03dd57d1cb322f1.jpg

 

 

hehe w końcu zrozumiłem zasade funkcjonowania tych przeklętych przekźników :DDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel ale + do włącznika może iśc skądkolwiek nie koniecznie bezposrednio z aku ?

mase do żarówek można złapać gdziekolwiek czy też musi iść z akumulatora bezpośrednio?

aaa i jeden przekaźnik na dwa halogeny wystarczy ?

 

+ do wyłacznika może isc po zapłonie żeby sie gasiło , masę wziość prosto z aku czemu ponieważ to juz kawałek obciążenia po co obciążać dodtakowo taśme miedziana pomiedzy aku a masa auta

 

 

pozdr.

 

Daniel :shiftyninja:

 

Tak może być!

 

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 17:49 ]

Witam, co do przekaźnika to ten ze schematu może być przełączający . Na przekaźniku powinien być schemat. Możesz sprawdzić to w prosty sposób, do styku 30 podajesz + i sprawdzasz kontrolką [żarówką , miernikiem]czy na 87 lub 87a pojawił się +. Jeżeli tak to jest to przekaźnik przełączający i halogeny podłączasz pod pin w którym nie było +

Punkt dla SEWA za czujność :)

 

kolego 30A na 1.5mm2 to chyba przesada policz ze wzoru na moc ! pytanie jakiej mocy masz przekaznik skoro chcesz dać 30A bezpiecznik i ile halogonów wg mnie powinienes mieć około 7hal. p 100 W ;) wiec nie strzelaj bo szkoda instalacji ;)

 

 

P=U*I

moc=napięcie(V) * prąd (A) P=24V*30A P=720W

 

U=P/I U=720/30 U=24V

 

I=P/U I=720/24 I=30A

 

 

może sie komuś przyda prosty wzorek ;)

 

Daniel :shiftyninja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...