Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Nalałem ropy do benzyniaka


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nalałem do swojego SRi ropy zamiast benzyny, samochod odpaliłem ale wiadomo po chwili zgasł. Spuściłem całą ropę zalałem benzyną i samochód odpala z wielkim trudem i jak juz odpali to dymi na czarno i po chwili gaśnie, nie ma mowy o jeździe....... Da się jeszcze uratowac ten silnik czy szukać jakiegoś anglika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jeszcze uratowac ten silnik czy szukać jakiegoś anglika?

 

Spokojnie,w przewodach masz jeszcze pewnie ropę(w ukladzie wtryskowym)i tak się dzieje.Samemu silnikowi nic okrutnego sie nie stało.Nie musisz od razu szukać innego.

 

Trzeba przeczysic,(wypusic z niego ropę) uklad paliwowy(rozebrać) i powinno byc ok.

Jesli juz to raczej mogło zaszkodzić wtryskiwaczom itp.Choc w sumie ropa jest tłusta to nie powinno...

 

Przeczysc i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu jade z nim do mechanika może on cos poradzi bo ja jestem załamany.

 

 

Nie martw się, gorsza jest sytuacja gdy do diesla na lejesz etylinę. Mój rodziciel musiał kompletować pompowtryskiwacze do pewnego auta.. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalałem do swojego SRi ropy zamiast benzyny

Wyrazy współczucia, najgorsze to siła przyzwyczajenia... ja odkąd mam TD i PB to ze 2 razy oglądam dystrybutor przed nalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się silnikowi nic się nie stało, tylko dodało ci roboty musisz cały układ paliwowy przemyć, na 100% wtryski , przewody itd, czeka cię wymiana filtra paliwa, i jak to porobisz , wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega pisze wyżej bez paniki, pomiń filtr i go odpal, powinno przeczyścić układ, benzyna rozpuści ropę, filtr nowy musisz kupić musowo. Ropa tylko wszystko przesmarowała i zatkała filtr. A ile jej wlałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...