Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak dźwięku po podłączeniu wzmacniacza


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem swój u-Dimesion glow 2075 oraz Radio Clarion DXZ 368. Wzmacniacz ma zasilanie, natomiast brak dźwięku w głośnikach do niego podłączonych. W instrukcji radia wyczytałem, ze to może być spowodowane zbyt dużym poborem mocy. Nie wiem czy trzeba coś ustawić w radiu, tak, żeby poszedł dźwiek z radia do wzmacniacza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE że jak ?? zbyt duży pobór mocy ?? weź do wzmacniacza poprzez chinche podłącz jakieś mp3, sprawdź na wzmacniaczu w jakiej pozycji jest regulacja głośności, posprawdzaj na wzmacniaczu różne filtry i ich ustawienie. Jak masz podłączony wzmacniacz z radiem ??

 

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 15:58 ]

I jeszcze zobacz czy jak masz włączone radio czy załącza się wzmacniacz...czyli świeci się power, pamiętaj że nie może się świecić protect.

 

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 15:59 ]

Clariony mają mnóstwo funkcji może gdzieś w nim jest coś takiego aby włączyć LINE Out czy coś w tym stylu. sprawdź na wszelki wypadek instrukcję do tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, dzięki za zainteresowanie

A więc od początku. Podłączyłem kabel REMOTE pod ant elektryczną w kostce. Teraz we wzmacniaczu świeci sie tylko power, protect nie świeci się. W instrukcji radia mam taki oto opis w wypadku braku dźwięku:

"zwarcie kabla zasilającego ant lub zbyt duży pobór mocy przy włączeniu wzmacniaczy lub anteny aktywnej. "

Wnioskuję, że REMOTE to nie jest zasilanie ant, a kabel nie zwiera nigdzie więc tu jest ok.

 

Wzmacniacz z radiem mam połączony poprzez czincze.

A do czego ma służyć to Line Out ?

Dodam, ze radio chodzi, po podłączeniu bezpośrednio do niego głośnika, dźwięk jest. Nie wiem co teraz zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na kostce doprowadzającej zasilanie do radia powinien być prawdopodobnie niebieski kabelek z napisem antena lub automatic antena. A czy z tyłu radia nie masz osobnego podpięcia lub też miejsca które jest dedykowane kabelkowi do włączania wzmacniacza. Ja osobiście w swoim kenwoodzie na początku kabelek remote od wzmacniacza miałem podpięty pod niebieski kabelek od automatic anthena. Dokładnie przeczytałem instrukcję i znalazłem z tyłu radia specjalną wsuwkę ("zaślepioną plastikiem") służąca do włączania wzmaka.

 

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 16:41 ]

Line Out to po prostu wyjście dźwięku poprzez te dodatkowe kabelki. U Ciebie są chyba 4ry jeżeli się nie mylę.

 

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 16:42 ]

Skoro świeci się power we wzmacniaczu to jest oki, wzmak działa, teraz popatrz z tą głośnością na wzmaku i jego ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski kabelek znalazłem i się w niego wpiąłem, tu jest ok. Z tyłu tez mam jakieś wejście mini-jack, ale nie wiem co to, idzie razem z czinczami.

Chodzi mi głównie o ten brak dźwięku, bo dalej nie mogę zlokalizować czemu go nie ma :/ Line Out - nie mam takiej funkcji. Czy po podłączeniu wzmacniacza nie powinien on sie uaktywnić automatycznie ?

Wszystko wyglada na podłączone dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dalej nic nie będzie, to kabelek z jednej strony minijack z drugiej 2 chinche - podłączyć chinche pod wzmaka a minijack pod mp3 lub discmana, puścić dźwięk nie za głośno i sprawdzać czy wzmak gra.

 

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 16:45 ]

Wyłączając radio na wzmacniaczu nic nie powinno się świecić, po włączeniu radia powinno się na nim świecić power. Jeżeli tak jest to wzmacniacz prawidłowo się załącza.

 

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 17:00 ]

A ten mini-jack to chyba wejście AUX-in na podpięcie iPoda. ale nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, Chodzi Ci żeby sprawdzić czy będzie po podłączeniu discmana grał wzmacniacz z głośnikami, tak? Jak będzie grał tzn podłączone jest ok i trzeba ustawić cos w radiu, dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, ja swój wzmacniacz tak sprawdzałem. tylko pamiętaj aby wzmocnienie sygnału na wzmacniaczu za wysoko nie ustawić, najlepiej puścić muzykę i powoli podgłaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, jak w/w sposoby nie zadzialaja sprobuj podlaczyc sygnal High Input ta taka kostka, podpina sie pod nia kable glosnikowe, w instrukcji masz wszystko napisane :) jak bedzie gralo czyli cos z radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki Panowie, będę działał napewno jak przestanie padać, bo w tygodniu to raczej tylko zabawy pod chmurka mi zostają :/

Napewno jeszcze się odezwę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, chinche podlaczone we wzmaku pod co ?

Tak samo w radiu ?

Jak masz opisane to napisz tutaj.

A tak na szybko to uruchom wzmacniacz przez remote radia, wez do reki koniec chinchy podlaczony pod wzmak i dotykaj palcami kolejno srodki chinchy.

Jesli slychac buczenie w kolejnych kanalach to trzeba sprawdzic pod co podlaczasz w radiu RCA.

Pisales cos o LINE OUT.

Jesli w radiu to tam podlaczasz chinche od wzmaka, a we wzmaku dajesz na LINE IN.

Kombinacji jest kilka ale posprawdzasz i wyjdzie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chniche podłączone pod INPUT czyli wejście dźwięku z radia.

W radiu miałem tylko swa wejścia chnich i w nie wpiąłem w/w kabel.

Jutro będę sprawdzał, mam nadzieje ,z e szybko to wyjdzie :/

Niemniej jednak dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chniche podłączone pod INPUT czyli wejście dźwięku z radia.

W radiu miałem tylko swa wejścia chnich i w nie wpiąłem w/w kabel.

Jutro będę sprawdzał' date=' mam nadzieje ,z e szybko to wyjdzie :/

Niemniej jednak dzięki :)[/quote']

 

 

 

Czyli problem rozwiazany, z radia musi wychodzic dzwiek (sygnal), bo to radioodtwarzacz go generuje! Wiec Cinche w radoodtwarzaczu podpinasz pod Line Out! W wzmacniaczu pod Line In bo sygnal musi wejsc do wzmaka zeby sie wzmocnic i isc dalej na glosniki.

 

Chniche podłączone pod INPUT czyli wejście dźwięku z radia.

 

sam sobie w jednym zdaniu zaprzeczasz' date=' "wejsc" mozna tylko do, na, pod itd., ale nigdy "z", "Z" mozna wyjsc :)[/quote']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie w jednym zdaniu zaprzeczasz' date=' "wejsc" mozna tylko do, na, pod itd., ale nigdy "z", "Z" mozna wyjsc :) [/quote']

 

Yyy tak tak :P chodziło mi o "wyjście z". Natomiast sprawdziłem sposobemJastrząba poprzez podłaczenie MP3 i działa. Czyli wzmacniacz chodzi, dźwięk przekazuje do głośników, teraz pozostaje chyba ustawień tylko w radiu... :/

 

tak jak Szmer mówisz, we wzmacniaczu podpinałem chinche pod Line IN, natomiast w radiu mam tylko dwa wejścia Chinch i w nie sie wpiąłem, dlatego wnioskuje, że to jest Line OUT, w instrukcji niestety Clarion o tym zapominał. Przypuszczam, że teraz to kwestia ustawień radia, ma ktoś jakieś doświadczenia z Clarionem ??

 

EDIT:

sprwadziłe, w radiu te dwie chinche to wyjście czyli LINE OUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Ja ostatnio bawilem sie najwyzszym modelem Clariona, taki dotykowy, to ustawien dzwieku bylo sporo, nawet polegaly na auto wykrywaniu systemu podlaczonego pod radio. Jesli masz instrukcje polska to mysle ze w dlon i kombunuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwl, zrobiłem tak ja powiedziałeś, przestudiowałem cała instrukcję i faktycznie właczony był tylko wbudowany wzmacniacz w radiu, więc przełączyłem na zewnętrzny wzmacniacz i dalej kicha.. Nic już nie rozumiem, bo teraz powinno wszystko ładnie śmigać. Wzmacniacz jest ustawiony, w radiu przełączyłem na zewnętrzny wzmacniacz, kable OK. no nic, będę dalej krok po kroku sprawdzał, chyba, że ktoś ma jakiś pomysł, co moglem przeoczyć po drodze bo do radia jestem podpięty chinch pod LINE OUt a we wzmacniaczu ta chinch podpiąłem pod LINE IN.

Sorry za to całe zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz MI trzeba pomóc, ostatnio podczas głośnego słuchania muzyki zauważyłem że mój wzmacniacz się wyłącza :-/ sprawdziłem temperaturę i taki średnio ciepły, zauważyłem również że wyłącza się na zapalonym silniku, mam diesla. A jak jest tylko włączony zapłon to gra normalnie. Co to może być, dzisiaj sprawdzę wszystkie połączenia zasilania, popryskam kontaktolem, kable mam słusznej grubości :) wiec okablowanie mam okey ale na wszelki wypadek posprawdzam. Tylko że ostatnio zmieniłem sposób włączania wzmacniacza, wcześniej miałem poprzez kabelek od anteny automatycznej a teraz mam od specjalnego miejsca w radiu. moje radyjko to Kenwood KRC-394 a wzmacniacz RTO Terminator GX-4002 :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, opisanej sytuacji na 70% winę ponosi zasilanie wzmacniacza, koniecznie popraw (przeczyść, dokręć, dociśnij itp.) wszelkie łączenia i styki. Jeżeli nie pomoże koniecznie sprawdź masę, ta musi być "fest".

 

Napisz co sie dzieje z dioda kontrolną wzmacniacza przy tym zdarzeniu.

 

[ Dodano: Sro 09 Kwi, 2008 17:02 ]

może być tez wina zwarcia przewodów głośnikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz sie narobiło, od razu zaznaczam ze tylko pobieżnie sprawdziłem przewody, jutro sprawdzam gruntownie ale tym razem wzmacniacz grał sobie do momentu wyłączenia radia, następnie włączyłem radio a na wzmacniaczu nawet dioda power się nie świeci, zero reakcji, bezpieczniki na kablach sprawdziłem niby wszystko ok, jutro robie gruntowne sprawdzenie, ale co się stało to nie wiem, jedynie co to podejrzewam masę, ale coś mi się zdaje że to poważniejsza sprawa. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety karoseria, i chyba w tym tkwi problem. Dzisiaj popołudniu sprawdzam, tylko dziwne że na wzmaku nic się nie świeci nawet po przepięciu masy w inne miejsce. hm..... :(

 

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 18:08 ]

NO TO JEST PROBLEM POWAŻNIEJSZY :(: :( kable sprawdzone, masa poprowadzona od aku słusznym kablem, Objawy są następujęce: wzmacniacz ogólnie działa, ale chwilę dłużej pogra i się wyłącza, potem mimo wyłączania i włączania radia aby włączył się wzmacniacz ,on się nie załącza. Zdaje mi się że jest to wina jakiegoś kondensatorka lub systemu przeciw-przepięciowemu lub też ale to mniej prawdopodobne automatycznemu włącznikowi. Kurcze nie wiem co jest, teraz nawet się dobrze nie zagrzeje i już się wyłącza, wcześniej był ciepły ale grał ładnie i czysto, kable do głośników też są okey. SHIIIT :(: :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...