Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Czy są różne typy silnika CD20 ?


Gość adjl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiedziałem gdzie to napisać, ale ponieważ mam Primere...

 

Chodzi mi o to, czy silnik CD20 w almerze, sunny, primerze P10 i primerze P11 to te same silniki?

Głównie: czy skrzynie biegów z nich będą pasować do primery P10?

Szukam skrzyni, a różnie się ludzie reklamują więc chcę się upewnić.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adjl, silniki pewnie te same ale poszukaj w archiwum - jest troche na ten temat.

Poszukaj też w dziale ALMERA i porównasz sobie.

 

Wyszukiwarka działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc Panowie,

poczytałem już na forum "trochę", ale nigdzie nie widziałem pewnego stwierdzenia co do mocowania tej skrzyni.

Czy poza mocowaniem do silnika jest ona oparta/wisi jeszcze na jakis poduszkach swoich albo ma jakies inne mocowania do karoserii (które ewentualnie mogły by nie pasowac z sunny albo almery) czy tylko do silnika jest zamocowana i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Alma ale cd20 w sunny i primie są lekkie przesunięcia (różnica w odległości poduszek) może dlatego że w sunnym jest cd 20 a w primach cd20e. Skrzynia ma jedną poduche reszta "opiera się" na silniku i przegubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to się może komuś przydać,

w tej chwli jednak przyjedzie do mnie chyba skrzynia od primerki '93.

 

Czy przy wymianie skrzyni warto od razu "przyjrzeć się" 5 biegowi?

Czy mechanik może ocenić "na oko" czy trzeba/warto to robić czy nie?

Mechanik się w skrzyniach ogólnie nie specjalizuje, ale widać, że się zna (Pan Orsaczek z Hauke-Bossaka, znaleziony dzięki WWW.NISSANKLUB.PL/FORUM :) )

 

Dodam, że mojej obecnej pękniętej skrzyni 5 wchodziła zawsze ok, więc materiał na przeróbke mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...