Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] gaśnie na małych obrotach


Gość qklux

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

jestem nowy, moje primerka p12, wagon, 1.8 beznyna czasami ma tak akcję szczególnie przy skręcie i przyhamowaniu na luzie lub jak dojeżdząm na niskich obrotach potrafi nagle zgasnąć - trzeba ja w tej samej chwili odpalić bo oczywiście blokeuje siwspomaganie i skręt się nie udaje :-( nie jest to częste, ale ze 2,3 razy w tygodniu mam taką akcję? macie jakiś pomysł?

 

dzięki,

nowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qklux, poszukaj w archiwum, może nie koniecznie w P12 ale też w P11.144 - te same silniki.

Wyczyść przepustnicę, silnik krokowy, sprawdź świece, filtry i przepływomierz. Jak te rzeczy sprawdzisz i stwierdzisz, że są OK udaj się do jakiegoś serwisu niech Ci wepną autko w kompa. Nie ominie cię komp w wypadku jak przeczyścisz krokowca i przepustnicę - autko będzie dalej zczytywało stare parametry i trochę to zajmie zanim się od nowa nauczy. lepiej wydać kasę i mieć od razu tak jak ma być.

 

Daj znać jak coś się zmieni w temacie i co pomogło i jaka była przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie. Tzn. jak odpaliłem autko, gdzie silnik był jeszcze ciepły, to spadał mi z obrotów i gasł. Musiałem zawsze lekko przygazować, abywszedł na obroty. Okazało się, że tak jak pisze Buli, trzeba było przedmuchać przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było przedmuchać przepustnicę.
nie dosłownie :)

wymyć benzynką ekstrakcyjną i porządnie wytrzeć mimo, że benzyna odparowuje.

Później na kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba podpinać pod komputer.Wystarczy odłączyć klemę potem zapalić samochód i poczekać do osiągnięcia przez silnik właściwej temperatury praktycznie do włączenia wentylatora i gotowe!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość szeyker89

Przyłączę się do tematu. Mam P10 gaz. Przy zapalaniu muszę przygazować żeby złapał obroty bo inaczej gaśnie. Czy to też wina przepustnicy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregzurzuta

Mam (mialem - mam nadzieje) podobny problem w moim aucie. Przerabiałem już chyba wszystkie możliwosci bez skutku. Wielokrotne czyszczenie przepustnicy + regulacja obrotów w ASO i nie w ASO. Pomaga na jakies 1k - 3k km. Potem to samo.

Po ostanim razie udałem sie do elektronika samochodowego (tak mi poradzili w ASO mowiac ze nie wiedza co z tym zrobic) powymienial jakies moduly (wolnych obrotow) i wkald przeplywomierza skasowal PLNy i na razie jest dobrze. Zobaczymy jak sie bedzie zachowywal zima poniewaz u mnie im zimniej tym objawy sa bardziej dokuczliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...