Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce ze 100nx do k11


Gość Martinez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cos kiedys gdzies slyszalem lub czytalem ze zaciski i tarcze ze 100nx podchodza do k11...

moze ktos z Was juz sie przerabial ten temat, podpowiedzcie mi jak to jest, co trzeba przerabiac lub moze wystarczy przekladka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem zainteresowany, nawet kosztem minimalnym tzn felg 14"/ w sensie czy wystaczy same zaciski czy trzeba tez zwrotnice i zaciski.

 

Martinez, bardzo dobry temat :) szacun :562: :570: :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, tylko ja ostatnio zjaralem swoje klocki ferodo ostatnio przy zabawach w zakretach, mam prawie 3/4 klocka tarcza nowa, plyn nowy. a powiem ci nic nie zastapi wiekszej tarczy i wiekszego klocka, zadne nacinania i cudowania.

 

masz zarzuce ci 312mm ktore kupilem do octy 7e5c2157638f57b2.jpg tam tez zmienilem z 288mm na 312mm bo mniejsze nie dawaly po prostu rady. szybki przelot przez miasto i modlitwa czy wyhamuje na ns swiatlach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że porządnie pociskasz swojego mikrusa :diabel: ja jestem z natury spokojnym kierowcom więc fabryczne hamulce w zupełności mi wystarczają dodam że moja micra ma dużo lepsze hamulce niż wersje z przed liftu wiem bo jeździłem tą z przed liftu dokładnie rok 97 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, ja jezdzilem jeszcze dwoma innymi micrami i tam hamulce w nich to byla porazka, w mojej sa ekstra, no tyle ze je zjaralem :) a niby oryginaly z aso. zobacze teraz jak beda sie zachowywac klocki textara, bo w octavce jest kosmos :kosci: plaby przy hamowaniu mozna pogubic.

 

mam kilka takich zakretow gdzie lubie jezdzic na maxa ale wiadomo szybka jazda to i dobre hebelki musza byc. musze jeszcze dystanse na tyl zalozyc. no i nie bez powodu szukalem belki z tarczami na tyl :)

 

eh tak mi sie podoba ta micra, najchetniej kupil bym trzecie auto. wyrzucil caly srodek, klatka, i tylko, siedzenie, kierownica, silnik :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te cztery tarcze w mojej super s tez nie sa wystarczajace bo po jednym "agresywniejszym" przelocie przez miasto i dojechaniu do pracy mozna zaobserwowac dym z hampli i usluszec dzwiek charakterystyczny dla stygniecia goracej stali :)

tak wiec wieksza srednica by sie mocno przydala zwlasza gdy nagle (przez jakiegos pedala ktory nie patrzy w lusterka) trzeba "zwolnic" z "wiekszej" predkosci do np 30km/h.

Temacik widze ciezki bo zadnych konkretnych wypowiedzi... gdzie jestescie drodzy spece od nissanow? coobcio i inni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinez, trzeba posprawdzac jakie koszta sa zaciskow i czy ze zwrotnicami trzeba to brac (ja u siebie nie musialem w ocvie ale ludzie ktorzy maja 8mm mniejsze heble to juz ze zwrotnicami) w razie co moge potestowac, tylko zeby koszta mnie nie zjadly, bo zasiski, tarcze klocki, no i pewnie minimum 14" felga juz tylko zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba za duzo bajek sie na ogladaliscie i jacys piraci Wam po glowie chodza...

Jesli nie powodowanie zatorow, szybkie opuszczenie skrzyzowania na swiatlach i krotkie proste manewry nazywacie piractwem to gratuluje, a jesli nalezycie do tych co dopiero 15 sekund po zapaleniu zielonego swiatla zastanawiacie sie gdzie jest w Waszych autach bieg ktory pozwoli Wam ruszyc to poradze Wam zapisac sie na jakis kurs doszkalajacy kierowcow bo po prostu brakuje Wam pewnosci za kierownica i to dopiero stwarza zagrozenie...

Tak wiec darujcie sobie takie komenty bo nie wydaje mi sie zeby ktorykolwiek z Was kiedys ze mna jechal i Wasze oceny sa bezpodstawne.

To tyle wywodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po jednym "agresywniejszym" przelocie przez miasto i dojechaniu do pracy mozna zaobserwowac dym z hampli i usluszec dzwiek charakterystyczny dla stygniecia goracej stali
Jesli nie powodowanie zatorow, szybkie opuszczenie skrzyzowania na swiatlach i krotkie proste manewry nazywacie piractwem
Nie pitol kolego. Jeśli jeździsz po mieście "nie powodując zatorów" ale zgodnie z przepisami, to przypomnę Ci, że do wyhamowania od 50km/h (a nawet 60km/h) do zera wystarczają seryjne hamulce micry i nie mają prawa od czegoś takiego rozgrzać się tak, aby poszedł z nich dym. Co więcej powtarzanie tego samego na kolejnych światłach też nie może do tego doprowadzić, bo na poprzednich wystarczająco stygną... więc albo poluzuj sobie linkę od ręcznego, bo jeździsz na zaciągniętym non-stop, albo przesiądź się na rower bądź autobus zanim zrobisz krzywdę sobie I INNYM. Bo albo jeździsz jak pirat, albo jak ostatnia ciapa, która dopiero w ostatniej chwili zauważa, że ktoś przed nią dojeżdża do skrzyżowania, na którym od ładnych paru minut pali się czerwone światło... :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i w swiebodzicach jezdzi sie 50 bo nie ma gdzie pojechac szybciej... jesli masz same ograniczenia do 50 i 5 wiekszych skrzyzowan to faktycznie dla Ciebie nawet 80-90 to juz piractwo, zapraszam do lodzi bo nie wiesz w takim razie co to ruch w wielkim miescie...

A tak informacyjnie opowiem Ci w skrocie jak to jest w lodzi bo widze ze chyba nigdy nie byles:... fotoradary wszystkie poustawiane sa na dozwolona predkosc + 20 km/h; miski podchodza do tego w ten sam sposob a drog przelotowych jest conajmniej kilka (ja wlasnie po nich sie przemieszczam).

Co do mojego wzroku to jest z nim ok a co do czerwonego swiatla ktore pali sie kilka minut to chyba tylko tak jest w Swiebodzicach...

Uwazam ze dalsza konwersacja na ten temat jest bezsensowna wiec daruj sobie teksty na poziomie pani w berecie z antenka.

 

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 18:47 ]

eX: pisales cos kiedys o ksenonie do micry :) znalazlem k11 z lampami od golfa, przyznam ze mi osobiscie sie to podoba :)

 

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 18:50 ]

"Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony" wiec zdjecia jak to wyglada nie wstawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domiss, zapraszam do gdanska, wsiadziesz ze mna i udowodnie ci ze rozgrzeje heble w ruchu miejskim nie piracac...

 

do tego, lubie jezdzic ostro po lesnych drogach, po polu, gdzie urzadzam sobie OES, takze lepsze hamulce sa potrzebne, na torze tez sie przydaja.

 

Martinez, znajdz watek Witka o wymianie lamp, tam pisalem o swiatlach. byl tez temat o zarowkach i tam mozemy sie przeniesc z rozmowa o lampach.

jak zalaczniki nie wchodza to wyslij mi na pw linka :D

 

Bombel, nie boj, nie nakleje nalepek klubowych to tez nie bede jako "pirat" utozsamiany z forum i klubem.

 

czlowiek chce ulepszyc swoje bezpieczenstwo, glupota by bylo jezdzic ostro bez hamulcow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do lodzi bo nie wiesz w takim razie co to ruch w wielkim miescie...
Jeśli Łódź to dla Ciebie wielkie miasto, to faktycznie nie mamy o czym gadać - kilka dróg przelotowych na krzyż tak samo jak w naprawdę małych Świebodzicach i w sumie nic więcej, tyle że odległości między skrzyżowaniami większe :P.
nawet 80-90 to juz piractwo
Oj mało rozgarnięty jesteś. 130km/h nie musi być piractwem, ale 40km/h może nim być. Przy czym zawsze przy bezpiecznej jeździe po mieście wystarczają zwykłe hamulce, no chyba że nie umiesz jeździć, to wtedy przegrzejesz bez problemu każde hamulce... :P. Więc nie pisz, że jeździsz "bezpiecznie nie powoduąc zatorów" i "obserwujesz dym z hampli"...
co do czerwonego swiatla ktore pali sie kilka minut to chyba tylko tak jest w Swiebodzicach
A co, w Łodzi pali się 10 sekund i zmiana? :P Po prostu w mieście zwykle nie ma potrzeby ostrego hamowania, chyba że wcinasz się przed innych na chama robiąc slalom gdy dojeżdżasz do świateł, ale wtedy nie ma mowy o płynnej jeździe - po prostu powodujesz zatory i tyle...

 

lubie jezdzic ostro po lesnych drogach, po polu, gdzie urzadzam sobie OES, takze lepsze hamulce sa potrzebne, na torze tez sie przydaja.

Do Ciebie nic nie mam, nikogo nie obrażasz i piszesz otwarcie, gdzie chcesz pojeździć ostrzej itp. A w końcu:

glupota by bylo jezdzic ostro bez hamulcow....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle ze ten temat niedotyczy piractwa drogowego tylko mozliwosci zamontowania wiekszych tarcz jezeli drogi domisie niemasz nic w tym temacie do dodania to nie zasmiecaj faorum.

 

ja chetnie dowiedzial bym sie cos o takiej przerubce bo osobiscie tez chcial bym zamontowac mocniejsze chample i gówno mnie obchodzi jakie masz o tym zdanie :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaSsGrU, spokojnie, kazdy ma prawo do wygloszenia swojej opinii.

 

postaram sie rodwac jeden zacisk, ew sprawdzic jak to jest mocowane, rozmiary etc. i podjechac do znajomego mechanikadobor tarcz raczej nie powinien stanowic problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu zdecydujcie, bo kilku kompletow nie bede szukal. :)coyot, chodzi o zaciski od N14 ?

 

Martinez, w razie co wezmiesz od 100nx`a a ja od innego i bedziemy probowac :) :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coyot, jak bys postaral sie znalezc. w takim razie szukam takich, ale pamietasz moze od jakiej wersji silnika ? czy to jeden pies? jeden rodzaj/rozmiar byl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten temacik...śledzę go uważnie :D Tylko przydały by się jakieś konkrety od strony technicznej...poszukajcie na micra sports club albo na nissanboard.de może tam coś takiego wykombinowali...jak wkładają SR20 do K11 to i na pewno z heblami majstrują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu postaram sie podjechac go goscia ktory handluje czesciami do japoncow (zrozbiorki) i postaram sie wziasc w lape zacisk od micry i 100nx do porownania

 

[ Dodano: Wto 15 Kwi, 2008 19:01 ]

http://www.micra.org.uk/archive/index.php/t-11331.html

 

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 06:25 ]

zainteresowani tematem: czy lookaliscie na link?

 

[ Dodano: Pon 21 Kwi, 2008 20:33 ]

a tu ciagle cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Martinez, dzieki za PW z przypomnieniem sprawy (aktualnie walcze z tylna belka z tarczami :D )

 

czyli co od N15 GTi trzeba bebechow szukac. cos juz rozeznales w temacie ?

 

[ Dodano: Pią 15 Sie, 2008 12:24 ]

chlopaki i co z tymi hamulcami czy ktos juz dopasowywal cos wiekszego ?

 

[ Dodano: Pią 15 Sie, 2008 12:26 ]

i ktos kiedys mowil ze 2 tyg po dodaniu ostatniego posta temat wybija sie do gory.... tak to rok bedzie trzeba czekac na odpowiedz

 

[ Dodano: Pią 05 Gru, 2008 10:02 ]

no teraz minelo wiecej czasu ale i tak nie licze na nowy post, wracajac do tematu jak ktos to kiedys odkopie, zestaw pasuje od N14 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Z tego co wiem to bez żadnych modyfikacji pasują zaciski, tarcze i klocki od 100nx 2.0/2.0gti i od sunny gti/gtir (to jest to samo). Na micra.org.uk piszą, że to najlepsza, jeżeli chodzi o stosunek koszty/efektywność przeróbka hamulców w K11 :)

 

to co - szukamy zacisków? :)

tarcze i klocki do dostania bez problemu w podobnej cenie jak do Micry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...