Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sterowanie radiem Nissan Almera N16


Gość mamadija
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupiłem sterowanie do kierownicy radiem oryginalnym do Nissana Almera N16. Czy może ktoś pomóc w sposobie montowania oraz podłączenia do radia. W komplecie było sterownik, uchwyt do przykręcenia i krótki przewód-wyjście ze sterownika na 3. Za pomoc dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link stronki. Przyda się. Ale kolego chodzi mi o rzecz następującą: zamontowane jest sterowanie radia (oryginał) przy kierownicy i z niego wychodzi kostka z 3 przewodami i jest zakończona kostką z 4 przewodami (ten 4 to masa) i i nie ma jej gdzie wpiąć. Czy musi być przewód, który łączy radio z tą kostką? Gdzie ona powinna być wpięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się dobierał na dniach do radia, więc zobaczę jak jest u mnie i dam Ci znać.

 

[ Dodano: Pon 14 Kwi, 2008 13:47 ]

Niestety na to pytanie Ci nie odpowiem. Odkręciłem pilota i pod nim jest kostka z wypuszczonymi 3 kabelkami. Jednak dokąd te kable są poprowadzone to jest zagadka :) przy radiu nie ma ma kabelków z takim samym oznaczeniem :/ Chciałem sie dobrać jakoś pod kierownicę żeby zobaczyć dokładniej, ale tam plastiki są zamontowane nitami więc odkręcić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za chęci i informacje i gdybyś w przyszłości chciał się tam dostać to można to zrobić w następujący sposób: zdjąć obudowę pilota i odkręcić 2 wkręty po czym delikatnie go wysunąć i tam jest śruba na klucz 10 (podtrzymuje ona poduszkę). Po przeciwnej stronie wyjąć trójkątną zaślepkę i tam również znajduje się śruba na klucz 10. Po odkręceniu tych 2 śrub można wyjąć poduszkę (na odległość długości kabli-NIE ROZŁĄCZAĆ ICH) wtedy wszystko dokładnie widać. Z pilota wychodzi kostka z 3 kablami (są to krótkie kable około 10 cm i zakończone są kostką z 4 kablami z czego 1 przykręcony jest do masy). Tyle udało mi się ustalić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę z moim problemem pod ten topic :D

Czy ktoś podłączał seryjnego pilota z kierownicy pod nieseryjne radio?

Konkretnie szukam sposobu, żeby go podpiąć do Pioneer'a DEH-5900.

Na stronie Pioneer'a jest przejściówka ale tylko do N15, a później już nic...

 

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 19:18 ]

Chyba, że w N16 jest taka sama złączka jak w którymś z poniższych (ze strony Pionka):

 

pioneernissanpb6.th.jpg

 

Jeśli ktoś z Was już to sprawdzał lub ma takie informacje to z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

porcupine , mam pytanko poniewarz mamy autka z tego samego roku więc może jesteś w temacie ,otóż padło mi sterowanie radia przy kierownicy oraz klakson -sprawdzilem bezpieczniki w kabinie i wszystkie są ok. - czy jest może jakiś inny bezpiecznik lub przekażnik który mógł paść . Będę wdzięczny za podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Bezpieczniki powinny być pod kierownicą po lewej stronie (u mnie w tym miejscu jest taki malutki schowek i pod tym schowkiem bezpieczniki). Jak to nie pomoże to na Twoim miejscu rozkręciłbym kierownicę sposobem takim jak opisał mamadija i zobaczył w środku, może gdzieś tutaj tkwi przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mamadija

Moja Almerka fabrycznie nie miała przystosowanej kierownicy do sterowania w związku z tym szukam taśmy, która ma wyjście na poduszkę, klakson i sterowanie. Czy ktoś wie kto ma albo gdzie można kupić (w serwisie jest za droga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam! Kupiłem sterowanie do kierownicy radiem oryginalnym do Nissana Almera N16. Czy może ktoś pomóc w sposobie montowania oraz podłączenia do radia. W komplecie było sterownik, uchwyt do przykręcenia i krótki przewód-wyjście ze sterownika na 3. Za pomoc dziękuję

Koledzy mam pytanie zacina mi sie sterowanie przy kole kierownicy głównie przycisk INFO co może być przyczyną ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podepnę się. W mojej almerze z 2001 roku na fabrycznym radiu nie działają przyciski. To mój początek z motoryzacją wiec gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...