Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Problem z oponami


Gość patrizio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymienilem dzis opony na letnie.Letnie sa na alumach, zimowe byly na stalowych felgach. Niestety zauwazylem ze dwie przednie skrzypią. Przed zimą tego nie bylo a i z oponami zimowymi tez nic sie nie dzialo. Czy ktos wie co moze byc przyczyna i ewentualnie co zrobic ? Moze przednie dalem do tylu i odwrotnie ? w kazdej oponie dopompowalem powietrza do 2.3 - 2.4 bara

Moje auto to nissan almera 1.6 96 rok. Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to skrzypia?? Wiecej info... sprawdz czy sa kierunkowe to bedziesz wiedzial ktora ma gdzie isc a i jak je skladowales w zime, powinienes jedna na drugiej i co jakis czas przelozyc zeby sie guma nie odkrztalcila, abo najlepiej na stojakach moze zle lezaly przez zime i tutaj lezy problem. Wiesz jak zalecisz do wulkanizatora to napewno Ci powie co moze byc przyczyna a za porade nie powinien Cie nic skasowac...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zime lezaly u mnie w domku jedna na drugiej z tym ze nie wszystkie tylko parami. zastanawiam sie czy nie zalozylem przednich na tyl a tylnich na przod gdyz jedna para rozni sie od drugiej firma.

 

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 00:59 ]

a skrzypia tak jak by hm.. do czego to porownac.. do stąpania po śniegu. snieg skrzypi tak samo jak moje przednie opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopompowalem powietrza do 2.3 - 2.4 bara

Moim zdaniem zbyt duzo.

2.0 wystarczy

Co do odglosow chyba wiem o co Tobie chodzi.

U mnie to wystepowalo przed zima na letnich, jeszcze nie zmienialem ale mysle ze spuszczenie powietrza i napompowanie moze pomoc, a jak nie to wulkanizator tak jak wspominano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki jutro postaram sie tak zrobic..

a czy ktos wykluczy 100 procentowo ze te przednie kola mialy by isc na tyl a tylne na przod?

Czy moze jest takie prawdopodobienstwo?

 

hmm dziwne to dla mnie bardzo bo jestem mlodym kierowca, doradzic nie ma mi kto i tu taki zgrzyt :PPPP

wwl ladniusi ten twoj nissan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos wykluczy 100 procentowo ze te przednie kola mialy by isc na tyl a tylne na przod?

Czy moze jest takie prawdopodobienstwo?

Sam sobie odpowiedziałeś. jak nie oznaczyłeś opon to prawdowpodobieństwo że masz zamienione koła wynosi 1/4 :)

Skrzypienie powinno ustąpic samoczynnie a jak ci burzy nastrój to zacznij od rady wwl, i nie strzelaj 2.5 tylko max 2.2 Inaczej tylko przekładka opony na feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak.. rotation jest ustawiona prawidlowo.

bylem na stacji, spuscilem powietrze, dopompowalem do 2 barow. dalej slychac skrzypienie opon.

Bylem u wulkanizatora i .. powiedzial ze nie wie co to jest choc moze byc tak ze przednie sa na tyle i vice versa. Pojechalem do drugiego, tam powiedzial mi "powiedz im zeby nie skrzypialy albo posmaruj wd 40" po czym wyszedlem..

 

czyli problem nie rozwiazany a ja nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...