Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Kubły


eX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra koledzy i kolezanki. pytanie techniczne :) planuje zmienic siedzonka jako ze moje auto kotrym jezdzilem postanowilo sie rozwalic, ostatnio pomykam micra, i troche mnie dobijaja te plaskie siedzenia (spoko jak sie zrobi 30km dziennie to luz) ;)

tak wiec upatrzylem fotele, tylko teraz nie wiem czy wszystko bedzie ok, probowalem dopasowac siedzenia z golfa czy czegos podobnego (tez kubly) i niestety zrobilo sie za wasko w srodku, fotele opieraly sie o siebie bokami i zarowno o drzwi (szyby).

 

co mi wpadlo w oko

http://allegro.pl/item337289637_fotel_sort...lack_sklep.html

 

lub

 

http://allegro.pl/item337289621_fotel_sort...cing_skora.html :diabel2:

 

+ pasy szelkowe, tylko problem bedzie, zamontowal bym jeden punkt w miejscu tylnych pasow, i tak nie bardzo moglbym 2/3 osoby wozic :) (z tylu) a klatki nie chce montowac :diabel:

 

moze ktos jest z rzeszowa i moglby dla mnie podjechac do nich i poogladac jak wykonczone sa te siedzenia. i ewentualnie obmierzyc je troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co wiem, to lepiej inne siedzenia kupić np: z wersji Super S micra K11, są w pół kubełkowe i lepszy komfort jazdy. Co do tych to trafisz na policjanta, który bedzie chciał Ci uwalić to powie, ze te pasy są złe i koniec. Nie wiem czy w kodeksie jest tak napisane rozporządzenie co do pasów. Koleś kiedyś miał 4 pkt pasy i mu zabrali gablote, bo powiedzieli, że to niedozwolone (w TV to było) Jeszcze śmiali się z niego.

Wiec jeszcze raz zastanów się, czy warto kupować takie, czy inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo_Snk, pasy beda z homologacja, beda montowane w warsztacie (a nie pod domem :P)

 

Domiss, calkiem ciekawe, tylko trzeba by bylo dac do tapicera bo te pstrokate fotele az bija po oczach :)

 

 

jak z innych aut adoptowac to takie sa miodzik

 

http://allegro.pl/item343967249_mitsubishi...nica_nowe_.html :mikolaj: :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do siedzen z k11 super s...

sa dobre ale nie bardzo dobre- wygoda ok, nawet na dluzszych trasach, no chyba ze ktos ma prawie 190cm wzrostu tak jak ja to siedzisko jest troche za krotkie ale z trzymaniem bocznym to one nie maja za wiele wspolnego...

tak wiec kazdy byle jaki kubel bedzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domiss, calkiem ciekawe, tylko trzeba by bylo dac do tapicera bo te pstrokate fotele az bija po oczach
Właśnie dlatego pisałem, że nie mam teraz czasu (obejdzie się bez oddawania do tapicera) ;).

Te z colta też fajne, tylko trochę drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wkleje co upartrzylem w rozsadnej cenie. tylko sprzedajacy musi mi wymierzyc dokladnie fotele zebym nie mial lipy w postaci foteli w piwnicy bezuzytecznych :one: ale Domiss, zainspirowales mnie do szukania ponownie jakis firmowych foteli ze sportowych modeli :)

 

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 22:06 ]

zakupilem takie :)http://allegro.pl/show_item.php?item=344589595 dostane z tylna kanapa (w sumie nie potrzebnie ale nie chcial sprzedac inaczej -najwyzej przeloze u tapicera tapicere na microwa kanape), oraz pasami (niby to japonczyk tez) ale nie chcial bym poczuc przyslowiowego wiatru z klamra od pasow pozniej.

 

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 14:04 ]

no wiec sprawa wyglada tak:

eacf63ca7579f114.jpg

 

dzis doszly, wiec jest gitara. dupsko wygodnie wpasowane :):D

1. szerokosc szyn: w swifcie 2cm szersze. (w sensie do otworow montazowych)

2. dluzsze prowadnice 2,5cm (czyli dluzsze niz w micrze)

3. dostalem zbedna mi kanape + oparcie

4. do tego zazyczylem sobie pasy, jakby klamra nie pasowala z micry do siedzen swifta

 

jak wyjazd nie wypali w weekend to moze przymierze wstepnie do auta i bede sam kombinowal ze spawarka.

 

aha nie sugerowac sie ze fotele sa jakies obszczane i obsrane. ciemno bylo i zdjecie z telefonu :D

 

[ Dodano: Sob 19 Kwi, 2008 22:54 ]

chwilka czasu sie znalazla. pogoda z leksza przypasowala (choc bylo mega zimno) to wywalilem jeden fotel. i probowalem przypasowac. powiem tak ogolnie cud malina najpierwej wrzucam foty. :diabel:

b2ea93fcb4d2673b.jpg40c527bf525254a8.jpg

2d433124526228a0.jpgd65f44f49648e565.jpg

9d8a68e9aa8f0e1b.jpg

 

teraz ta mniej przyjemna sprawa czyli mocowania

przednie (jedno jest ok, ale drugie tak jak pisalem wczesniej przesuniete), bedzie nawiercane + naspawane wzmocnienie z katownika + naspawana nakretka (gwintowac takiej cienkiej blachy nie ma co)

e53b09b97450c8c8.jpg6d3f8ed51157dab4.jpg

 

tylne przy tunelu srodkowym (prowadnica szyny jest dluzsza) wiec bedzie podobny zabieg jak w poprzednim przypadku, problem bedzie w wypoziomowaniu odpowiednio fotela (dodatkowojest jedno mocowanie do podlogi albo poprzeczki pod fotelem, bedzie ono przespawane w miejsce oryginalnego mocowania fotela micry)

44fb1d6855496e1b.jpg

 

mocowanie przy progu (podloga) ogolnie w oryginale jest "noga w fotelu" i takie zastosowanie chcialbym zastosowac. ale bez prucia starych szyn (moze ktos bedzie chcial odkupic fotele). ew jak bylo by w podwyzszeniu (w podlodze mocowanie, wystarczylo by obrucic mocowanie - wyciac i wspawac odwrotnie o 120*

ea1364b98623a1ef.jpg

 

co do ostatniego zdjecia, trzeba bedzie dobic prowadnice od pasa, w strone progu, inaczej plastik dotyka szyny, i pas nie moze swobodnieprzejechac do samego przodu auta, co skutkuje zapieraniem sie pasa o boczek i tak naprawde nieprawidlowe trzymanie pasa. (wsuwka pasa w swifcie i micrze sa takie same, wiec pasy mam na zapas)

 

w sumei zabraklo tu zdjec po wyjeciu fotela samej podlogi i mocowan, ale za pozno pomyslalem o aparacie, a pozniej bylo montowanie microwego fotela na szybko bo trza bylo jechac.

 

wrazenia po prowizorycznym zamontowaniu fotela, ustawieniu go, zapieciu sie w pasy, po prostu bajka :one: :diabel2: :diabel:

w fotelach jest przelotka wiec jest mozliwosc zamontowania szelek. co chyba jednak poczynie, jak bym mial jechac na tor lub do lasu czy inny odcinek "specjalny". a niebiescy sie nie przyczepia bo nie beda mieli do czego, pasy byly by montowane dodatkowo.

 

to by bylo chyba na tyle w tym odcinku :)

 

czekam na jakies komenty :mikolaj: :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No no, jestem pod wrażeniem, jak to się stało, że mi to w kwietniu umknęło?...

Jak wrażenia po ostatecznym zamocowaniu, jest to łatwo wykonalne, czy raczej lepiej się za to nie zabierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość PrInGeLs

kto mi powie jakie kubełki wstawic do k11 tak zeby byly wygodne, dobrze trzymaly na boki, byly ladne z regulowanym oparciem i zeby nie trzeba bylo zmieniac rozstawu szyn itp... :) bo tez sie do tego przymierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od k10 superS sa wygodne i ladnie trzymaja ale sa szersze i trzeba kombinacje odstawiac z mocowaniami :P jak nie chcesz nic zmieniac to troche lepsze[tylko troche] trzymanie maja te od k11 super s :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne foteliki :) ja poluje na takie z wersji san remo czyli skora :diabel: moze ktoś widzial gdzieś w PL takie na sprzedaż, :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Fidel24

Witam, czy fotele już zamocowane na stałe? Sam mam ochotę zamontować fotele ze swifta gls, ale zastanawiam się czy nie będzie z tym zbyt dużo roboty i komplikacji. Dodam, że udało mi się kupić fotele z wersji super s, które mam obecnie zamontowane w autku, ale te ze swifta są o niebo lepsze, dlatego zastanawiam się nad podmianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja montowalem kubel Bimarco na homologowanych szynach SPARCO.

Bylo fajnie, niziutko. Jakby ktos byl zainteresowany to jeszcze mam w garazu te szyny :one:

 

Przy kublach z mocowaniem z boku jeszcze trzeba dokupic takie elementy.

 

588667412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

witam, mam ten sam problem, szukam foteli bo moje sa plaskie, widziałem na necie fajne od mazdy 323f, w miarę wąskie no i kubełkowe, czytałem także ze od golfa nie pasuja, od czego jeszcze można dopasować, mam na myśli szerokość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...