Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Emisja CO2 silnik GA16DE


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Primka WP11 '99 GA16DE - czy zna ktoś wartość emisji dwutleku węgla dla tego silnika/rocznika/samochodu? W lipcu mają się zmienić zasady podatku drogowego dla samochodów w Irlandii. Na razie podatek jest liczony sztywno według pojemności silnika, a od lipca ma być naliczony według emisji spalin (ilość gram CO2 na kilometr). Podział będzie na 7 klas:

 

Klasa A: do 120 g/km

Klasa B: 121-140 g/km

Klasa C: 141-155 g/km

Klasa D: 156-170 g/km

Klasa E: 171-190 g/km

Klasa F: 191-225 g/km

Klasa G: od 226 g/km

 

Zasadniczo w pierwszych klasach niejest źle, ale klasy F i G to już kupa kasy. Chciałbym wiedzieć, na jaki wydatek mam się przygotować.

 

Książka niestety tej informacji nie podaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko zalapiesz sie na klase D lub E: spritmonitor ze sredniego zuzycia 10L wylicza mi 233g/km CO2. Wg danych producenta zuzycie srednie w takiej Primerze to 7.2L, czyli wychodzi jakies 167g/km.

 

pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg danych producenta zuzycie srednie w takiej Primerze to 7.2L, czyli wychodzi jakies 167g/km.

 

pzdr,

Adam

 

Dzięki!

Przewaliłem google do góry nogami i nie znalazłem tej informacji. W takim razie poczekam teraz na lipiec i już wiem, na czym stoję. Według cennika klasa D to 430E rocznie, a E to 600E, więc i tak będę do tyłu... Do tej pory płaciłem 398E.

 

Dzięki jeszcze raz!

 

Pozdrawiam,

Mavv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Z tego co mi sie udało wyczytać to ten podatek będą płacić posiadacze pojazdów zarejestrowanych po 1 lipca 2008 natomiast rejestrowane przed tym dniem będą płacić jak do tej pory czyli od pojemności silnika. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johntailor

Dzięki!

Przewaliłem google do góry nogami i nie znalazłem tej informacji. W takim razie poczekam teraz na lipiec i już wiem, na czym stoję. Według cennika klasa D to 430E rocznie, a E to 600E, więc i tak będę do tyłu... Do tej pory płaciłem 398E.

 

Dzięki jeszcze raz!

 

Pozdrawiam,

Mavv

 

Witaj

 

ja również mieszkam w irlandii do tej pory za silnik 1.6 płaciłem 391euro. Powiem Ci,że zdiwiłes mnie tymi nowosciami o zmianie sposobu naliczania taxu drogowego.jutro będe w county consul i zaczerpne opinni.

Pozdrawiam rodaka na emigracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

ja również mieszkam w irlandii do tej pory za silnik 1.6 płaciłem 391euro. Powiem Ci,że zdiwiłes mnie tymi nowosciami o zmianie sposobu naliczania taxu drogowego.jutro będe w county consul i zaczerpne opinni.

Pozdrawiam rodaka na emigracji.

 

Witam krajana!

 

Z tego co kolega opowiadał, to ma to dotyczyć samochodów nowych, jak i używanych. On sam planuje kupić coś z rocznika 07, ale wstrzymał się do lipca, bo nie wie, ile zapłaciłby podatku - lub sprowadzając auto z UK - ile wyniosłoby go VRT. Więc (do kol. Sikora) chyba nas też to obejmie.

Kol. Johntailor - jeśli dowiesz się czegoś u county consula, to daj znać. Na stronie motortaxu są tylko stawki naliczane w/g pojemności.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie!

 

No i wszystko jasne:

 

From July 2008 there will be two separate tax systems for cars. Cars under the current motor tax system will continue to be taxed based on engine size (cc). New cars registered from 2008 will be taxed based on CO2 emissions level. New low CO2 emitting cars purchased in the first six months of 2008 will be switched to the CO2 system on first renewal of motor tax after July 1st 2008.

 

Będziemy liczeni po staremu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...