Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

FELGI i ALU do Primer


Gość anty3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czym wieksz felga i niższ profil opony tzn niższy na naszych drogach tym bardziej dostaje zawiecha po bani i koszt wymiany pewnie beda czestsze. A lepiej założyc 16" i wyższe opony.

Zreszta to kwestia gustu jak ze wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chciałbym sie tego dowiedziec, bede szukał na nastepny sezon alusów do mojej primery P11.144. Teraz mam na stalowych 185/65R15, a mysle nad 16" lub 17" oczywiscie rozstaw 4x114,3. I teraz pytanie jakie felgi max mozna zalozyc zeby było bez problemow z obcieraniem bo wiadomo ze primera ma słaby skret. Czyli jaka szerokosc max felgi, jakie ET i jakie do tego opony zeby było OK.

Ja z własnego doświadczenia mogę napisać, że felga 16", szer. 7J, ET40 w połączeniu z oponami 205/55R16 (a więc o te 5% za duże) nigdzie nie obciera, nawet przy obciążonym samochodzie. Przy skręcie też nic nie słychać. Natomiast z przodu oponę mam praktycznie równo z błotnikiem, także ET mniejsze niż 40 to już by całość lekko wystawała...

Co do opon: licznik nie kłamie na nich, przy 100km/h po płaskim GPS pokazywał 99-100...

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Z uwagi na brak Nissana (wypadek) Mam na zbyciu oryginalne felgi aluminiowe 16 cali do Primery P12.

Felgi są z oponami zimowymi GoodYear 205/60/R16.

Stan opon dobry/dobry+.

Do tego dorzucę nakrętki.

Zainteresowanych proszę o maile. jarek_15@poczta.onet.pl

Cena 800 zł plus ewentualne koszty wysyłki lub odbiór osobisty.

pozdrawiam

Edytowane przez Jarek1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie,czy do Primery P11,stary model,rok 98,silnik 2.0, ten słabszy,nie GT,czyli chyba 130KM, bedą pasowały te oryginalne felgi Nissana Primery P11? rozmiar 6J X 14 .ET45 ,otwór 66.1mm

Rozstaw Śrub: 4x114.3

 

http://allegro.pl/or...1825219975.html

Edytowane przez tombou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeżeli kogoś interesuje mam na zbyciu 4 koła na alufelgach (bardzo fajne mogę wysłać fotki) 16 cali oponki pirelli 205/55 R16 91v pasują

do p11 i do p10

 

kontakt martawojt@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość maxima262

Witam czy wejda te fegi do mojej primery p11.144 dbv arizon 17" se30 7,5jx17al , moze ktos mial taki rozmiar jak to bedzie lezalo , niby okazja prawie nowki , ale musze sie upewnic jak to bedzie pasic. Dzieki

 

nikt nie wpychal takich felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fajne 15 na zbyciu pisz martawojt@tlen.pl

 

 

 

 

Witam wszystkich i pozdrawiam. Wyjechałem w końcu swoją Primerą i jest cudnie ! Lecz dręczy mnie wygląd kół chciałbym zakupić felgi alu i opony letnie co proponujecie. Może z 14 przejść na 15? A może będą za duże ? Pomóżcie coś wybrać ! Pozdrowienia biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na pewno jeżeli chodzi ci o wygląd fajnie prezentują sie16 cali opona 205/55 R16 i pasuje wszystko gdyż sam to posiadam Primera p11.144 jeżeli interesuje cię temat pisz na priv martawojt@tlen.pl

 

Witam wszystkich i pozdrawiam. Wyjechałem w końcu swoją Primerą i jest cudnie ! Lecz dręczy mnie wygląd kół chciałbym zakupić felgi alu i opony letnie co proponujecie. Może z 14 przejść na 15? A może będą za duże ? Pomóżcie coś wybrać ! Pozdrowienia biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś jest w stanie na podstawie załączonej fotki podpowiedzieć jaką szerokość mają felgi na fotce. Są to 15-stki do P11 1998 1.6. Planuję zakup opon letnich i zastanawiam się na rozmiarem 185/65/15(88T) bo komplet jest ponad 200 zeta tanszy niż 195/60/15, a takie są w tej chwili na felgach założone.

Pytam na podstawie zdjęcia bo koła są u rodzicow znajomego, od ktorego mam auto, a jadąc po nie chcialem już zawieźć nowe gumy.

post-52596-0-82689700-1331847940_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość felgi jest chyba standardowa do rozmiaru

dystanse reguluja ewentualne rozbiezności

ważne, żeby otwory sie zgadzały ale chyba modelowo powinny pasować

gumy weź a kółko załóż przed zakupem to bedziesz wiedział czy ci pasi jak w obuwniczym przymierzyć mozna nie musisz kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga w otwór po kole pewnie tak musisz jeszcze wziąc pod uwage na jakim laczku do tej felgi bedziesz jeździł po naszych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 16" 7,5j ET35 z oponą 205/55 R16 moim zdaniem wyglada idealnie na P11 i zachowamy komfort na polskich drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RENEGAT 8610

Witam wszystkich

Mam takie pytanko otóż posiadam Primerę P11.144 , rok 2000 w hatchbacku , silnik 140KM , i fabrycznie mam założone alufelgi 15" , szer.6" , ET45 , oponki 195/60/15 i teraz moje pytanko czy mogę założyć felgi 16" , szer. 7" , ET 40 ,oponki 195/55/16 . Pytam gdyż przeglądałem forum i nie umiem znaleźć jednoznacznej opinii .Czy takie ET nie jest za małe przy takiej feldze?? Wiem jakie są różnice w ET i oponach gdyż korzystałem z tych stron (podam może komuś się przyda): http://www.felgi.pl/...ulator-et-felgi  oraz http://polkasteam.pl...cznik_opon.html  , ale zależy mi na odpowiedzi czy ktoś ma takie założone albo pewnej odpowiedzi czy to na pewno będzie pasowało. Chodzi o to żeby nie obcierało o ranty tylnych nadkoli itp. Zawieszenie posiadam seryjne. Byłbym wdzięczny o odpowiedź . Pozdrawiam i dziękuje :)

Edytowane przez RENEGAT 8610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył raczej nie powinien Ci trzec bo tam koło chodzi w osi

Raczej z przodu moga być kłopoty przy skrętach ranty opon mogą trzec o nadkola i wneke koła.

Nie wiem czy otwór centrujacy tu taj bedzie pasował. jeśli nowa felga ma mniejszy to nic nie zrobisz, chyba, że zainwestujesz w dystanse. Wiekszy otwór centrujący mozna niwelowac pierscieniami centrujacymi. (dobry wulkanizator ma)

Jak mozesz przymieżyć to spróbuj jesli nie to podjedź do jakiegoś felgowca (salon felg) i przymierz czy pasuje felga z tymi samymi rozmiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renegat coś słabo przeglądałeś, bo ja mam takie same felgi, do tego opony 205/55R16 i nic nie obciera, przód równo z błotnikiem, tył lekko schowany (ale wygląda duuużo lepiej niż na serii ET45) a nawet w tym temacie o tym już pisałem :P Ano, tylko taka uwaga, że ja prawie nigdy nie jeżdżę doładowanym po dach autem, max to 5 os. i zero bagażu. Za to zawias mam sprawny, a to też pewnie ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RENEGAT 8610

Dziękuje wam serdecznie za szybkie odpowiedzi. Niestety nie mam możliwości przymiarki dlatego wolę najpierw się upewnić pytając. Co do otworu centrującego to jest większy ale od razu dostanę pierścienie centrujące także tutaj sprawa jest załatwiona :)Jak dobrze pójdzie to w przeciągu 2 tyg. powinienem już mieć je założone także się wtedy odezwę i napiszę jak to wygląda i czy wszystko jest ok. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez RENEGAT 8610
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

co myslicie o feldze et42 7 cali 16 wielkie, opona do tego 205/50/16? kombik czesto ladowany do pelna? czy lepiej moze kupic 195/55/16? jak bedzie wg was dobrze wygladac i nie zje mi nadkola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. w mojej primie mam : 14' 4x114,3, o66,1, ET 45 [w/g ksiażki ale jutro jeszcze sie upewnie na 100%]

 

chce kupić 15' Szerokość 7 Cali o71,1 ET 38 wiem że muszę kupić pierscienie cenntrujace ale czy ta szerokośc.7cali będzie ok?

 

czy może jakieś problemy przy skrecaniu itd.co do rozmiaru opon to jeszcze nie zadecydowałem

 

także jeśli ktos jezdzi na tym rozmiaze felg to za sugestie bede wdzieczny

Edytowane przez Dck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wejdzie, tylko opona na tak szeroką felgę powinna mieć przynajmniej 195mm szerokości, bo węższe mogą być za bardzo rozciągnięte. Czyli rozmiar 195/60R15 będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko wejdzie, tylko opona na tak szeroką felgę powinna mieć przynajmniej 195mm szerokości, bo węższe mogą być za bardzo rozciągnięte. Czyli rozmiar 195/60R15 będzie potrzebny.

no i niestety za duże tarcze tzn osłony ,a tak mi sie podobały, no nic bedę czekał ,

 

moze ktos tu na forum bedzi emiał do sprzedania jakies pewne 15.

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...