Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] gaśnie gdy zimna i po instalacji LPG bardzo slabo grze


Gość Komar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy na forum i od niedawna posiadam Maxime 2.0 V6 24V z 1977 roku.

 

Autko jest w stanie dobrym i praktycznie ze wszystkimi bolączkami już sobie poradziłem (po części dzięki formu), lecz mam jeszcze dwa problemy.

 

1. Gdy jest zimna to gaśnie na gdy wcisnę sprzęgło i obroty spadają (gdy chodzi na gazie tego nie ma.

 

2. Po zamontowaniu instalacji gazowej (sekwencja) gdy auto stoi przez ok 15 min z urchuchomionym silnikiem to temperatura rośnie miejwięcej do połowu zakresu wskaźnika (czyli ok), ale gdy tylko ruszę to zaraz spada do poziomu pierwszej kreski na wskaźniku, po przejechaniu 40 km wzrośnie może o milimetr.

 

Proszę o podpowiedzi gdzie i czego szukać

 

Pozdrawiam Forumowiczów

Komar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolego termostat otwiera ci się za szybko będzie najprawdopodobniej do wymiany .

zczytaj błędy z kompa i sprawdź sonde .

po montażu instalacji zdaża się ze pada sonda czy auto nie straciło na dynamice na benzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Nie straciło na mocy.

 

Co do temperatury wszystko wróciło do normy po sprawdzeniu czujnika temp (może coś na stukach). Teraz nawet maxima rzadziej gaśnie przy zimnym silniku.

 

Lecz problem z sprawdzeniem kodów, mianowicie w moim kompie nie mam potencjiometru ani LED (szukałem tego zgodnie z instrukcja zamieszczoną na stronie klubu)

 

Czy jest jeszcze inna możliwość odczytania kodów (bez zewnętrzengo komputera np. tak jak testowanie klimatronika) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...