Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

DVD w Nissanie Navara


Gość arturozo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż posiadam w moim niedawno sprowadzonym nissanie navara DVD Alpine PKG-2000P:

 

p1000403ov0.th.jpgp1000407zi1.th.jpgp1000408bf5.th.jpg

 

Po odkręceniu go od sufitu okazało się, że nie jest wcale podłączony:

 

p1000420jt8.th.jpgp1000425ih6.th.jpg

 

Na obrazku poniżej posiadam owe okablowanie i z jednej strony płaską końcówką podłączam do DVD lecz z drugiej mam wiele rozgałęzień i nie wiem co z nimi zrobić :zly:

 

p1000426ik1.th.jpgp1000433xy9.th.jpg

 

Podłączyłem kabel od zasilania i jeden z tych białych kabli do tego białego wystającego z sufitu lecz dalej nic. Obok wejścia na kabel zasilający jest jeszcze taka mała kostka lecz żadnego kabla do niej nie mam:

 

p1000435ih8.th.jpgp1000413oy3.th.jpg

 

I tu się pojawia moje pytanie - czy ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją lub czy ktoś wie co i gdzie może być źle lub wcale podłączone? Czekam na wasze rady.

 

PS. W razie "W" posiadam więcej zdjęć lub mogę ewentualnie dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko odpisze, moze cos pomozemy.

W sprzecie audio/video chinche oznaczone kolorami bialy/czerwony to sa kanaly dzwieku, a zolty to wizja.

Teraz pytanie: To jest tylko monitor ze sterowaniem czy w to wklada sie plyty ?

Bo jak masz wbudowany czytnik to nie wiem po co w ogole podlaczac te chinche, bo to teraz wyglada jakby mial byc sygnal puszczany z innego urzadzenia zewnetrznego.

Opisz dokladniej a bedzie latwiej pomoc.

Slawek

 

[ Dodano: Nie 13 Kwi, 2008 14:30 ]

Przyjzalem sie i widze podzial na wejscia i wyjscia (IN, OUT) sygnalu.

Wyjscia OUT raczej nie wykorzystasz, chyba ze mialbys fantazje na drugi monitor.

A wejscia to z czytnika DVD lub innego urzadzenia dajacego wizje.

Ten taki przewod z jackiem wyglada na tor sterowania DVDkiem, czyli ten monitorek ma funkcje zdalnego sterowania.

Zasilanie trzeba by bylo poszukac w necie albo dobrac sie do srodka tego monitorka.

To ma jakies glosniki wbudowane ?

Ja bym to podlaczyl pod naglosnienie w aucie.

Ten znak zapytania co oznaczyles, to moim zdaniem zasilanie, a ten jack to sterowanie do jednostki centralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD nie posiada wbudowanych głośników ale standardowo w zestawie są słuchawki bluetooth i pilot lecz nie posiadam tych słuchawek ani pilota. Jeśli trzeba będzie to słuchawki dokupię, ale z pilotem może być gorzej.

 

f39736d778gs2.jpg

 

Poniżej umieszczam więcej zdjęć:

p1000437tp6.th.jpgp1000406pm8.th.jpgp1000404cd9.th.jpgp1000405jw9.th.jpg

 

OK jeśli ten jack to nie zasilanie tylko to obok to teraz problem skąd wziąść taki kabel. Poszukam na allegro i zobaczę co da się zrobić. Taki jack mają ładowarki do telefonów i to mnie zmyliło ;)

 

EDIT:

Znalazłem na jednej aukcji allegro mniej więcej jak wygląda ta kostka, link:

http://allegro.pl/item342903160_alpine_pkg...2_car_hifi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wszystko jasne.

Ja bym uderzyl do tego uzytkownika na allegro i poprosil o fotke albo opis tych zasilan.

Pod sufitem jak nie masz zasilania to trzeba poprowadzic, minimum + 12V, bo mase moze masz z jakiejs sruby zlapac.

Radio w Navarze masz seryjne ?

Przydaloby abys zobaczyl czy ma funkcje AUX czyli opcje wejscia sygnalu po niskiej czestotliwosci "chinch", a najlepiej dowiedz sie u Nissana po modelu.

W suficie masz puszczony tylko jeden chinch koloru bialego tak?

 

[ Dodano: Nie 13 Kwi, 2008 22:49 ]

Znalazlem jakis manual (20MB):

http://www.restricted.alpine-electronics.c...KG-2000P_ML.pdf

Na stronie 26 masz opisane:

BATT staly + 12V przez bezpiecznik, mysle ze 5A starczy.

ACC to plus po stacyjce, uruchamia DVD jak przekrecisz kluczyk, mozna zmostkowac z plusem na stale i bedziesz mogl zawsze uruchamiac dvd nawet bez kluczyka.

GND - masa

DOOR - nie wiem do czego to sluzy ale mozna to pominac, pewnie jakas funkcja ze przy otwartych drzwiach moze sie sciszac dzwiek lub jeszcze jakis inny bajer.

Jesli nie masz takiej kostki to ja bym wlutowal sie przewodami dobierajac sie do plyty, ewentualnie wlutowal sie w kostke.

A dzwiek jak mowilem, kupic sluchawki albo podlaczyc pod radio chinchami jesli jest mozliwosc w radiu.

Patrzyles gdzie sie koncza te przewody ktore masz w podsufitce ?

Ewentualnie jesli wozisz dzieciaki z tylu to mozna pod to podlaczyc Playstation i tez frajdy sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uderzyl do tego uzytkownika na allegro i poprosil o fotke albo opis tych zasilan.

OK, a więc posłuchałem twojej rady i napisałem do tego użytkownika. Dostałem jedynie dwa zdjęcia tej kostki bez opisu parametrów.

 

img3357pm3.th.jpgimg3358xb9.th.jpg

 

 

Radio w Navarze masz seryjne ?

Radio mam oryginalne od nissana:

 

p1000444nn4.th.jpg

 

 

Przydaloby abys zobaczyl czy ma funkcje AUX czyli opcje wejscia sygnalu po niskiej czestotliwosci "chinch", a najlepiej dowiedz sie u Nissana po modelu.

Jeśli chodzi o opcję AUX to nie znalazłem jej nigdzie. Patrzyłem do instrukcji lecz tam też nic.

 

 

W suficie masz puszczony tylko jeden chinch koloru bialego tak?

Tak, pokazane jest to na zdjęciu:

 

p1000423iz5.th.jpg

 

 

A dzwiek jak mowilem, kupic sluchawki albo podlaczyc pod radio chinchami jesli jest mozliwosc w radiu.

Słuchawki dziś już zamówiłem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=339132968

 

 

Patrzyles gdzie sie koncza te przewody ktore masz w podsufitce ?

Jeszcze nie, ponieważ nie wiem od czego zacząć. Czy będzię trzeba rozkręcać całą tapicerkę i iśc za kablem czy można to jakoś prościej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dzwieku wstepnie widze rozwiazana przez sluchawki.

Nie korci Cie miec dzwiek w calym aucie z radia podczas ogladania filmow?

Kwestia zasilania to teraz poprowadzic zasilanie sufitem, tak jak pisalem wyzej w poscie.

Najlepiej 3 zyly, plus na stale przez bezpiecznik, drugi ACC to po stacyjce i mase GND, chyba ze masz jakas srube w dachu i z tamtad wezmiesz.

Co do wtyczki mysle ze najlatwiej wlutowac sie i tyle.

Ten chinch nie wiem po co ktos prowadzil tylko jeden.

Ciekaw jestem czy Twoje radio ma funkcje wejscia dzwieku i obrazu z zewnatrz.

Kabli bym poszukal gdzies przy nogach z przodu, zalezy do ktorego slupka ida od tej dziury.

A moze cos jeszcze masz do tego sprzetu?

Widzialem w instrukcji jakis tuner TV/FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korci Cie miec dzwiek w calym aucie z radia podczas ogladania filmow?

Hehe co mi z tego, że będę miał dzwięk w całym aucie jak tylko osoby w tyłu będą mogłby oglądać ;)

 

A moze cos jeszcze masz do tego sprzetu?

Widzialem w instrukcji jakis tuner TV/FM.

Nic więcej nie mam. Patrzyłem na allegro, to za taki tuner trzeba wyłożyć ok 400zł.

 

OK, jeśli nie uda mi się nigdzie dostać tej wtyczki to faktycznie trzeba będzię lutować. Dziś coś popróbuje i zobaczę jakie będą tego efekty.

 

PS. Oczwywiście klikam "Pomógł" :one:

 

[ Dodano: Wto 15 Kwi, 2008 17:45 ]

No i DVD odpalone :030: Śmiech na sali, bo kostka cały czas była, tylko głęboko schowana w podsufitce :D Słuchawki za niedługo przydją z allegro i będzie wszystko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...