Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Gotująca woda


Gość siuwar

Rekomendowane odpowiedzi

Heja mzoe mi ktos pomoc :) mam nastepujacy problem, kiedy jechalem to poczulem jakis dziwny zapach jakby cos spalonego guma czy cos podobnego... kiedy sie zatrzymalem przed maska zrobilo sie bialo wczesniej spogladalem na wskznik od temp i byla w miejscu w jakim byla zazwyczaj czyli mniej wiecej w polowie...kiedy podnioslem maske to juz wiedzialem ze nie mam wody w chlodnicy... spod pokrywy silnika unosil sie dym, nawet kiedy odkrecilem korek od wlewu oleju to tam tez byl dymek :(( wlewajac wode tryskala jak z fontanny... teraz kiedy juz zostala naprawiona chlodnica bo byla troche dziurawa :(( woda sie gotuje i to mnie dziwi podejrzewam ze moze to byc uszczelka pod dlowica ale nie jestem pewnie prosze o jakies porady i pomoc.... z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

odkreć korek chłodnicy i zobacz czy nie masz tam śladów oleju, może byc pianka lub tłusty płyn. (ojel w wodzie)

potem zobacz korek oleju silnika i jak pod korkiem bedzie taka kaszka albo biała emulsja to woda dostała sie do oleju.

ale .... mysle ze nie bedzie tak żle u Ciebie bo wymiana uszczelki troche kosztuje

mogło po prostu być mało płynu i gumy nabrały temperatury i zaśmierdziało

sprawdz i dojel na zimnym jeśli z uszczejką oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plam oleju nie widac nigdzie... woda sie gotuje i przelewa do zbiorniczka, robi sie pelen i wylewa z niego... po odkreceniu korka od chlodnicy woda zaczyna bulgotac i wylewac sie... mechanik mi powiedzial ze moze to byc peknieta glowica...oby nie, ja mysle ze jakims fartem to tylko uszcelka.... nie wiem co ,yslicie o tym bo ja juz sam nie wiem... koszty za to wyniosa kolo 1100 wraz z naprawa glowicy o ile jest peknieta i wszystkimi uszczelkami itd... jak sadzicie jakie sa objawy peknietej glowicy... pozdrawiam i z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant optymistyczny padła uszczelka pod głowicą , wariant pesymistyczny uszkodzona głowica. Wodę ci wywala bo ciśnienie z cylindra przedostaje się do układu chłodzenia i wypycha wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymontowal termostat bo musialem jakos dojechac do niego... bylo okey dojechalem ale to raczej chyba przez to ze poszedl duzy obiek... co gorsza to dzwonilem do niego i mowil ze glowica jesst popekana miedzy wtryskami czy tam cylindrami czy czyms takim bo juz nie pamietam :PP jutro ma jakos zawiezc do jakiegos typa co sie zna i robi takie rzeczy... wiec juz raczej jest wyrok na to... porazka straszna hehe a wszystko przej ta chlodnice....pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wlewa sie zimnej wody do rozgrzanego silnika w żadnym wypadku trzeba odczekać,wentylator sie załacza?mechanik też lubi bajerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...