Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła przeróbka


Treborek

Rekomendowane odpowiedzi

Przywiozłem Altimę z USA ma troszkę inne światła niż nasze w Eu. Kto podpowie co zrobić by były w miarę normalne. Głównie chodzi o kolory.

Pomysł mam taki. Tylne - postojowe - wymienić żarówkę na zieloną - klosz - czerwony

( zielone z czerwonym daje pomarańcz) no i z przodu potrzebuję dodać albo białe postojowe, albo pomarańczowe kierunkowskazy.

Aha, autko nie ma bocznych kierunkowskazów ( miniaturek) czy to potrzebne?

CZy ktoś ma jakieś pomysły?

 

pozdrowienia Trebor (ek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczne kierunkowskazy sa niezbedne prz pojazdach dluzszych niż 6 metrów.

Zółte z czerwonym daje pomarańcz :) Chyba taka przeróbka nie przejdzie, najlepiej poszukać i kupić europejskie lampy..... Albo powymieniać fragmenty klosza, albo.....zalozyc dodatkowe lampy.

 

Na pewno trzeba jeszcze pomyslec o tylnym przeciwmgłowym i cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przednie pomaranczowe sa zrobione na kierunkowskazy, postojowych nie mam z przodu, z tylu nie bylo problemu z lampami, tylko dolozone pod zderzakiem jest przeciwmgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przednie pomaranczowe sa zrobione na kierunkowskazy, postojowych nie mam z przodu, z tylu nie bylo problemu z lampami, tylko dolozone pod zderzakiem jest przeciwmgielne.

 

Myślę ze zrobię inaczej.

Już przeprowadzam próby z tylnym migaczem. Obecnie jest czerwony ale po pomalowaniu żarówki na kolor zielony daje pomarańcz. Jeszcze za słaby ale wyraźnie się różni od czerwonego pozycyjnego i stopu. Jutro poeksperymentuje z zielonymi diodami.

Światło przeciwmgielne zrobię z jednego wstecznego. Rozepnę obwód i dodam ( nawet już wsadziłem czerwoną żarówkę - tyle że za słaba , chyba będę musiał cos pokombinować.

Co do przodu to mam 2 wyjścia. Albo pozycyjne wstawić tam gdzie mają być ( a ich nie ma - jest miejsce) halogeny, albo...

Dzisiaj byłem w specjalistycznym sklepie z diodami i zaproponowali mi pasek ok 30 cm wodoszczelny z diodami. Można je nakleić pod reflektorem, ale co na to ludzie ze stacji obsługi?? może podpowiecie czy to przejdzie.

pozdrowienia Trebor (ek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki to model Altimy - rocznik?

Ja jeżdżę '94. Wszystkie części od lat kupuje w USA. Tu masz link do sklepu wprost z tylną lewą lampą jako przykład:

 

http://info.rockauto.com/BodyParts/Detail2...0/NI2800124.jpg

 

Ma piękne pomarańczowe okienko na kierunkowskaz, i białe do cofania ;-)

Są też przednie i markery. Do nowszych modeli zapewne tym bardziej dostaniesz.

 

Gdybyś się decydował, zaraz po weekendzie będę robił zamówienie na parę klamotów, więc możemy wspólną przesyłką to zamówić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaki to model Altimy - rocznik?

Ja jeżdżę '94. Wszystkie części od lat kupuje w USA. Tu masz link do sklepu wprost z tylną lewą lampą jako przykład:

 

http://info.rockauto.com/BodyParts/Detail2...0/NI2800124.jpg

 

Ma piękne pomarańczowe okienko na kierunkowskaz, i białe do cofania ;-)

Są też przednie i markery. Do nowszych modeli zapewne tym bardziej dostaniesz.

 

Gdybyś się decydował, zaraz po weekendzie będę robił zamówienie na parę klamotów, więc możemy wspólną przesyłką to zamówić.

 

Pozdrawiam

 

Sam wszystko przerobiłem bez kłopotów. Fura już zarejestrowana, a zawodowi elektrycy bali się do tego dotknąć.

Żaden ze mnie mechanik czy elektryk.

Dzięki za informację o sklepie, ale mam w USA znajomych z własnym warsztatem i kupują mi tam części w cenach warsztatowych i wysyłają prywatną paczką.

Próbowałeś odebrać paczkę w Polsce? GEHENNA. Właśnie odbieram paczkę przesłaną mi przez sklep.

Paczka wartości 350 zł, a sam SAD za wypisanie chcą 150 i 2 tygodnie załatwiania.

 

NIGDY więcej przez Polskę

I tak miałem szczęście ze samochód odbierałem w Niemczech. Trwało to 20 minut, a kolega przez 3 tygodnie swojego - nadanego do Polski- nie mógł odebrać!!!

Jeśli coś masz pilnego to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...