Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Tarcze hamulcowe


Gość berni73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc. Wymieniałem 4miesiące temu (3000 km temu) tarcze w serwisze którego nazwę ku przestrodze napiszę grubą trzcinką HABENDA w Łodzi na Jana Pawła (dawna al. Wókniarzy). Po tak krótkim przebiegu mam bicie na kierownicy (zwichrowane tarcze). Tarze wstawili mi niewiadmo jakie (mój błąd że nie miałem czasu dopilnować) a jak teraz pytam to nie wiedzą (można się zirytować). Twierdzą że to moja wina bo rzekomo wjechałem w wodę z rozgrzanymi chamulacmi (bzdura!!!). Jak reklamować aby drugi raz mnie nie wyrolowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak? Jechać z dowodem zakupu, fakturą za usługę etc. i gęby nie szczędzić. Spier.... to mają obowiązek poprawić, gwarancja jest, tym bardziej jak zakładali Ci swoją część

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym im nie podarował. tą bandę trzeba tylko na strach, papiery w ręke i zagrozić i nie bać się. a ja bym sie zapytał tego gostka czy on swoim autem jeździ tylko jak jest sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wymieniałem sam, dwa tygodnie temu komplecik - tarcze i klocki z przodu. Raptem cztery śruby ( tylko wczesniej zdejmij koło :P ) Żadna filozofia, a z naprawą i dłubaniem w samochodach - nigdy nie miałem nic wspólnego. W tę sobotę jak będzie czas, rozbieram tył do przeczyszczenia i byc moze, jak dobrze pójdzie, pomaluję zaciski we wszystkich czterech kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bicie na kierownicy

Mam techniczne pytanie w formie sugestii: jak rozróżnić skrzywienie tarczy od skrzywienia felgi czy zgubienia ciężarku? W 95% winę za bicie na kierownicy ponosi opona badz felga. Jesli sprawdziś to na wyważarce ..mozesz jechać na nich z pełnym pyskiem..odemnie też bo miałem z nimi styczność (nic ciekawego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bicie na kierownicy

Mam techniczne pytanie w formie sugestii: jak rozróżnić skrzywienie tarczy od skrzywienia felgi czy zgubienia ciężarku?

 

Najprościej mozna to rozróznić tak:

- jak masz krzywą tarczę to bicie na kierownicy jest przede wszystkim przy hamowaniu.

- jeśli bicie pojawia się przy dodawaniu gazu czy przy jakiejś okreslonej prędkości to najprawdopodobniej winna jest felga lub opona.

 

Oczywiście często, gęsto powody bicia na kierownicy są jeszcze inne, ale to takie dwie podstawowe zalezności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bicie na kierownicy

Mam techniczne pytanie w formie sugestii: jak rozróżnić skrzywienie tarczy od skrzywienia felgi czy zgubienia ciężarku? W 95% winę za bicie na kierownicy ponosi opona badz felga. Jesli sprawdziś to na wyważarce ..mozesz jechać na nich z pełnym pyskiem..odemnie też bo miałem z nimi styczność (nic ciekawego).

 

oczywiście bicie mam tylko przy hamowaniu felgi były też sprawdzane (są dobrze wyważone)

 

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 15:23 ]

Ja również wymieniałem sam, dwa tygodnie temu komplecik - tarcze i klocki z przodu. Raptem cztery śruby ( tylko wczesniej zdejmij koło :P ) Żadna filozofia, a z naprawą i dłubaniem w samochodach - nigdy nie miałem nic wspólnego. W tę sobotę jak będzie czas, rozbieram tył do przeczyszczenia i byc moze, jak dobrze pójdzie, pomaluję zaciski we wszystkich czterech kołach

 

Filozofi nie ma trzeba mieć tylko trochę czasu i ładna pogode. Ja musiałem tarcze zmienić w grudniu przed przeglądem.

 

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 15:34 ]

Dzięki za pomoc ale sami wiecie jak to jest w serwisie. Gościa opier... to powiedział mi że przyjmie reklamację (wyśle do producenta!!!) ale ... przecież nie zostawię samochodu w serwisie na conajmniej dwa tygodnie. Inna alternatywa to kupić u niego tarcze (takie same bo innych nie mają) jeszcze inna kupić swoje i zapłaćić za montaż. Jak reklamację uznaja to mi kasy nie odda tylko wymieni na nowe i co mam je obchnąć na Allego i ktoś mi potem lakier z wdzięczności porysuje. Normalnie błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy były te tarcze??tak z czystej ciekawości pytam :?:

 

"Branbo" czy jakoś tak?

 

Chyba BREMBO, jeżeli tak to bardzo dziwne, bo to jedna z lepszych firm na rynku, bubli nie robi, no chyba, że nazwę napisałeś dobrze, a same tarcze są marną podróbką tych prawdziwych BREMBO.

Poza tym, nie wiem czy wiesz, ale po montażu nowych tarcz lub nowych tarcz i klocków, przez pierwsze kilkaset km zaleca się w miarę mozlwiości "delikatne" hamowania.

 

Nie przytrafiło Ci się kilka gwałtownych?? Może to tez byc powodem zwichrowania tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podejrzewał że niedokładnie dokonali naprawy, wymienili tarcze i klocki na tym koniec. Zapewne któryś zacisk się blokuje, częsta przypadłość nissanów, tarcza się grzeje ponadnormatywnie, wtedy faktycznie wystarczy wjechać do wody i tarcza gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podejrzewał że niedokładnie dokonali naprawy, wymienili tarcze i klocki na tym koniec. Zapewne któryś zacisk się blokuje, częsta przypadłość nissanów, tarcza się grzeje ponadnormatywnie, wtedy faktycznie wystarczy wjechać do wody i tarcza gotowa.

 

Z tym zablokowanym zaciskiem może być prawdziwa przyczyna, bo jak za pierwszym razem byłem w serwisie z raklamacją to właśnie powiedział ich diagnosta (bo mu nie powiedzieli o co chodzi "maiał sprawdzić hamulce") i potem zaraz rozebrali i coś tam grzebali (pewnie smarowali). Szkoda, że wcześniej nie miałem tego argumentu bo przynajmniej mógłbym im wytknąć niewłaściwy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w N16 chcesz mieć spokój z hamulcami to 2 razy do roku a szczególnie po zimie trzeba przejrzeć, oczyścić prowadnice zacisków, ruszyć i przesmarować tłoczki. Niestety w N16 hamulce szczególnie z tyłu wymagają pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w N16 chcesz mieć spokój z hamulcami to 2 razy do roku a szczególnie po zimie trzeba przejrzeć, oczyścić prowadnice zacisków, ruszyć i przesmarować tłoczki. Niestety w N16 hamulce szczególnie z tyłu wymagają pielęgnacji.

 

Niestety masz rację będę musiał tak robić (sam bo jak pojadę do warsztatu to mi pewnie nic nie zrbią wezmą kasę a jeszcze może klocki podmienią!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sargoszyygy

W N15 to samo, sam się przekonałem niestety przez jakiś czas jeździłem ze skorodowanymi tarczami bo zaciski nie chodziły. Teraz mam inny problem tarcze lukasa i klocki ferodo i piskanie niemiłosierne ciekawe dlaczego"różnica charakterów" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...