Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klocki hamulcowe


Gość mateuszz-m1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja na swoich klockach nie dociągnąłem do pierwszegoprzeglądu. Przy 20 tys. musiałem zmienić komplecik. Moje oryginały nie miały blaszki oznajmiającej o zużyciu klocków. Teraz jak poinformowali mnie Panowie w ASO są klocki od Pathfindera i blaszki już są:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje siadły po 56 tys km .. czyli kilka dni temu :(
no to chyba nie za szybko sie skonczyly - ja klocki srednio co 30000 km wymieniam...

a wlasnie jak dzialaja te blaszki - zakladala sie je od wewnatrz czy od zewnatrz - sam wymienialem kloci i mialem zagwozdke - w koncu zalozylem je od wewnatrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam przed sobą klocek z blaszką. Moim skromnym zdaniem klocek z blaszka powinien być zamontowany po stronie tłoczków od wewnątrz (po tej stronie klocki zużywają się szybciej). Blaszka powinna być u góry, co przy normalnym obrocie koła (do przodu) tarcza dotyka blaszkę (przy zużytym klocku) odsuwając ją od klocka z charakterystycznym dźwiękiem :).

 

Jeżeli ktoś ma inne sugestie to proszę o korektę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie te blaszki sa tak zamontowane na klocku ze jak bym ich nie zamontowal nigdy sie z tarcza nie zetkna

 

PA-137AF_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne klocki, ale blaszki są podobne. U mnie blaszki powinny się "styknąć" z tarczą (prostopadle) przy grubości okładziny około 1-2 mm. Mam zdjęcie ale niestety nie mogę go załączyć (:. Ma komunikat "Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja klocki srednio co 30000

 

i to mnie martwi :P niedługo bedzie trzeba wymieniac co 5 tys ..... klocki rozumiem ale tarcze tez wymieniasz razem z klockami ?? bo ja tak bo tarcze sa skonczone przy takim przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze juz z 3 kompletem klockow smigaja i jeszcze nawet rantu nie maja zarysowanego...

 

a tu zdjecie blaszki w klocku by Aleksx,

 

klocekzq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...