Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Blacha bagażnika


Gość Tommy_Lee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post na forum i nie liczę na Waszą pomoc :) Dzisiaj mam się stać posiadaczem primery p12 hatchback z 2002r i jedna rzecz mnie zastanawia. Mianowicie blacha wokół koła zapasowego ma inny kolor niż w reszcie samochodu. Auto jest czarne a blacha przy kole szara. Wygląda to tak, jakby cały element z wnęką na koło był wspawany już po lakierowaniu auta na czarno. Nie wiem czy jest to normalne, czy też auto miało jakąś wypadkową przeszłość (właściciel zapewnia, że auto bezwypadkowe). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

Witam! U mnie w sedanie P12 jest takiego koloru jak cały samochód czyli srebrna... Zresztą nie widziałem jeszcze samochodu w którym miałaby inny kolor niż nadwozie ale może się nie znam...

 

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 10:56 ]

radziłbym Ci przed kupnem wziąść ze sobą jakiegoś Blacharza na oględziny lub sprawdzić ją w serwisie, żeby po kupnie nie okazało się, że wcześniej to były dwie Primery :) Swoją drogą to chyba tylko w Polsce dzieją sie takie cuda hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie o jeszcze jednej rzeczy. Auto ma założoną instalację gazową i butla jest w miejscu koła zapasowego. Tak się zastanawiam teraz czy czasem do zamontowania tej butli nie jest wymieniana ta część podłogi bagażnika. Ale z drugiej strony, widziałem już samochód (innej marki) z butlą w kole zapasowym i tam wszystko było w jednym kolorze i wyglądało tak, jakby po prostu włożono butlę w standardowy otwór. Nie wiem co mam myśleć o tym aucie, podjadę za godzinę do salonu nissana i tam się postaram czegoś dowiedzieć.

 

[ Dodano: Sro 16 Kwi, 2008 22:49 ]

W salonie powiedzieli, że zdarzają się takie modele z dwukolorową blachą. Dlatego też sfinalizowałem dzisiaj transakcję i primera stoi przed blokiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. I jak? Kupiłeś autko? Jak pisalem na autokaciku jam mam wszystko w jednym kolorze ale nie mam LPG. W poprzednim autku mialem LPG i poza wsadzeniem butli w miejsce po kole i wywierceniu kilku otworow nie ingerowali w bagaznik. Nie sadze, zeby w P12 mialo byc inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć w kole zapasowym masz zbiornik na gaz,podobnie jak ja,bylem przy zakładaniu instalacji i trzeba było wyciąć prostokątny zaczep kola zapasowego,w sumie nie trzeba by tego robić ale dla pewności usunęli ten szczegół,z klapy która przykrywała kolo też trzeba było usunąć pewne rzeczy,i dopasować,teraz jak patrzysz z zewnątrz nie ma żadnej różnicy ani nierówności,zbiornik jest okrągły ma pojemność 54 litry,gazu wchodzi do niego 43,5 litra,przejeżdżam bez szaleństw około 500 km.przy dynamicznej jeździe starcza na ponad 400 km.może jakiś fachowiec spalił ci ta blachę,przy montowaniu zbiornika, w co wątpię,wygląda to na powypadkowe auto,u mnie tez jest w szarym kolorze tak jak auto,nie spotkałem sie z autem który miałby dwa kolory blachy,chyba ze był wycinany tył auta i spawany z innego auta,po wypadku ,naturalnie,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez widzialem sporo zagazowanch autek i nie spotkalem sie z czyms takim, z regoly jak jest problem gazownik sie pyta jakiej pojemnosci butle wsadzic czy wieksza i ma odstawac pokrywa kola czy taka ktora pasuje sie w sam raz!! Tez mi to dziwnie wyglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,w p12 wchodzi bez problemu większy zbiornik,na kolo zapasowe nakładało sie jeszcze styropian w którym były umieszczone klucze,przy montażu zbiornika ścięto mi ten styropian,ale pokrywa po zamknięciu odstawała,nieznacznie,wyrzuciłem całkowicie ten styropian i jest super,ten uchwyt na dole do którego skręcało sie kolo został u mnie wycięty,ale to nie miało wpływu na zmianę koloru blachy,podejrzewam ze masz auto po wypadku w którym wycięto tył i wspawano nowy,z innego auta,słyszałem o takich praktykach mechaników,zresztą na allegro sam widziałem ogłoszenie ze ktoś chciał sprzedać tył do P12,jedz na servis Nissana oni ci powiedzą co jest grane,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym sie pofatygował do ASO badz jakiegos rzeczoznwacy, mechnika kto obiektywnie to sprawdzi i powie jak jest naprawde, dosc dziwne bo nie widzialem zeby jakas firma praktykowala inny kolor w kole zapasowym i z drugiej strony jak ktos sklada z 2 aut jedno to raczej lakieruje wszystko tak zeby klient sie nie kapnol co jest nie hallo!! Dziwne tak czy siak napewno warto odwiedzic dobry warsztat!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,przeczytałem jeszcze raz uważnie twój pierwszy post,dlatego skłaniam sie do tego ze przy usuwaniu tego zaczepu do kola zapasowego zrobili to nieumiejętnie i podrajali blachę,chociaż może być ze ktoś cofając do tylu na znacznej prędkości ,przygrzał w jakiś próg albo krawężnik,rozwalił częściowo zderzak i uszkodził ta wnękę,a może obniżono trochę ta wnękę,na duży zbiornik może zabraknąć centymetra ,wtedy go opuścili trochę niżej,kto to wie?u mnie ta pokrywa odstaje ,a raczej leząc na zbiorniku na gaz jest trochę wyżej,rozwiązałem ten problem podnosząc trochę na całej powierzchni dywanik i ta pokrywę,prawie nie rzuca sie w oczy,pozdrawiam i przed kupnem wybierz sie jednak do fachowca,masz prawo zwrócić auto do paru dni po zakupie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

raczej wszystko jest w porzadku, jak ktos slusznie zauwazyl jakby wstawili tyl to by juz tak to pomalowali zebys sie nie kapnal. ja kupilel rozbita primerke i dokupowalem czesci do niej

wlasnie z czarnej- i cwiartka np. byla szarawo zielonkawa i wszystkie inne elementy malo widoczne albo nie widoczne wlasnie nie byly czarne tylko szarawo-zielonkawe- co nie znaczy ze nie mogala byc bita, wiec najlepiej sprawdz jakos ten samochod, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...