Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

aluski


Gość filtron

Rekomendowane odpowiedzi

witam raz jeszcze zbliża się wiosna no i mam zamiar kupić aluski 15 ''do mojego p-10 tylko :cry: żę w książce mam tylko niemiecki i niewien jakie mają być te aluski jaki rozstaw śrub jakie oponki i jakie moge być najszersze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozstaw srub 4x114,3, ja posiadam oponki 195/50/15 (leza w piwnicy i czekaja) i poszukuje teraz tylko alusek bo kupilem autko na zimowkach :( a z poprzedniego samochodu felgi (rozstaw mi nie pasuje) musze pchnac i dopiero kupie jakies do mojej primerki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witanko i dzieki za podpowiedz co do alusków a masz moze instrukcje po polsku bo niewiem jak rozebrac kokpit zeby wymienic żarówki do podświetlenia zegarów z lipnych białych na inne ciekawe kolorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest wymiar: ALU 15” 6J; 4x114,3; OFFSET[ET] 45; fi piasty 66,1; OPONY: 185/ 60 R15 lub 195/55 R15 lub 205/50 R15, ET moze byc inne ale takie aby się koło mieściło w swoim miejscu.

 

Co do licznika:

1. odkręcasz śruby z osłony kierownicy i stacyjki, zdejmujesz ją.

2. teraz demontujesz dźwigienki kierunków i wycieraczek [po 2 śrubki] niech wiszą na przewodach.

3. następnie odkręcasz schowek po kierownicą [może wisieć, nie trzeba go całkowicie zdejmować spod uszczelki przy drzwiach]

4. demontaż ocłony .licznika - 2 srubki u góry, na dole sa zatrzaski znajdujace sie pod zdemontowanym schowkiem, odpinasz i bezproblemu do góry - dźwigienki nie przeszkadzaja.

5. licznik zamontowany jest na 4 śrubach, odkręcasz i jeżeli masz prędkościomierz elektryczny to odpinasz kostki i gotowe, a jeśli jest linka to musisz w ja odkręcić ze skrzyni biegów od góry popodniesieniu maski jest dostep [nie pamietam jaki klucz]. po odkręceniu trzeba ją zluzować z zaczepu tuz przy wejściu linki do środka auta. Wyciągasz odpinasz linkę i kostki i do PRACY.

montaż w odwrotnej kolejności.

Chyba o wszystkim napisałem :wink: tylko bez pospiechu żeby czegoś nie połamać i powodzenia.

 

PS. chyba gdzieś mam fotki jakbys chciał to podaj mail na priva.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...