Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] poszarpywanie silnik 2.0 131KM


Gość zyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To będzie moje pierwsze wystąpienie na forum :)

Także witam serdecznie wszystkich posiadaczy nissanów

Kupiłem primere 2.0 131KM 1998 r jakiś miesiąc temu i troszkę to auto mnie zaskoczyło swoim

brakiem płynności na niskich obrotach.

Mam takie pytanie czy primerki z takim silnikiem w taki sposób sie zachowują czy lekkie szarpanie tak do 3 tys obrotów a powyżej jest już ok czy to jest naturalne ?

No i sprawa zbierania sie autka, bo to następuje tak przy 4 tys obrotów czy to zachowanie silnika jest standartem???

Tak cała reszta jest ok .Nissana juz azgazowałem i to poszarpywanie jest bardziej odcuwalne na gazie (sekwencja oczywiscie)

Podobno kwestia czasu i przyzwyczajenia do takiego zachowania sie silnika .

A tak jakby ktoś pytał to zmienione sa świece kopułka palec przewody wysokiego napięcia ok -sprawdzane auto podpinane było do kompa (0-będów)

 

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa zbierania sie autka, bo to następuje tak przy 4 tys obrotów czy to zachowanie silnika jest standartem???

 

Tak to jest normalne, o reszcie czytaj w archiwum, było wielokrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy primerki z takim silnikiem w taki sposób sie zachowują czy lekkie szarpanie tak do 3 tys obrotów a powyżej jest już ok czy to jest naturalne ?

to nie jest naturalne zachowanie, auto powinno przyspieszać płynnie

tu masz linki do tematów w których były podobne problemy poruszane:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...light=szarpanie

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...light=szarpanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem primere 2.0 131KM 1998 r jakiś miesiąc temu i troszkę to auto mnie zaskoczyło swoim

brakiem płynności na niskich obrotach.

Mam takie pytanie czy primerki z takim silnikiem w taki sposób sie zachowują czy lekkie szarpanie tak do 3 tys obrotów a powyżej jest już ok czy to jest naturalne ?

Witam! Kolego radzę Ci szybko sprawdż rozrząd!! Kupiłem takiego nissana jak Ty, ten sam rok,silnik i nawet przebieg.Pierwsze było słychać łancuch, potem było szarpanie(cos takiego jak opisywałeś) a teraz mam zerwany łancuch, głowicę do remontu i oby tylko tyle, przekonam sie jak złożę silnik .Może się mylę ,może szarpanie nie miało nic wspólnego z rozrządem jeszcze nie wiem.Zyczę Ci żebyś nie miał tego samego co ja teraz przechodzę.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyziu, sprawdź rozrząd czy go nie słychać (podczas rozruchu najbardziej) i poczytaj sobie w archiwum na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z P10 2,0 16V. Po licznych wymianach i sprawdzaniach kompem dalej nie było wiadomo co się dzieje. I tak bliski załamania poruszałem sondą lambda. Okazało się, że się poluzowała. Dokreciłem ją i auto chodziło jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...