Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11]Micra- Przeciekający Szyberdach


Gość Kamila
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkiech,

 

mam micre k 11 z 94 r. z szyberdachem, ktory jest moim utrapieniem. Kiedy pada deszcz, przez kanaliki odprowadziające wodę (zwłaszcza ten od strony kierowcy) znaczna część deszczówki dostaje mi sie do srodka auta tzn. pod nogi :zly: !!! Jestem załamana bo nie potrafie w zaden sposob sobie z tym poradzic...mam pytanie czy ktos miał lub ma podobny problem lub wie jak mozna sie dostać do tego kanaliku i gdzie on dokladnie przebiega?

czy można go w jakis sposob wymienic?

 

z gory dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to na pewno przez szyber ?? u mnie w słonku też tak było, myślałem że szyber, a była dziurka w kanaliku pod przednią szybą (widoczny po otwarciu maski) i woda po kolumnie kierownicy lała się pod nogi, sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kamila :) , powiedz jaki masz ten szyber? Bo u mnie też jest podejrzenie, że przeciek który mam w bagażniku również pochodzi od mojego szyber dachu, tyle że mój to dach rozsuwany, odkryłam to dopiero zimą kiedy mocno padało, teraz czekam na cieplejsze dni żeby coś z tym zrobić, bo mam osobisty basen w bagażniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szklany szyberdach, takie coś mnie spotkało, gdy zatkał się jeden z kanalików zgniłymi liśćmi. Wtedy jednak lało mi się od góry, a tu to trochę jest podejrzane

 

Kanaliki lecą od szyberdachu, przez słupek A (ten między szybą przednią a szybami bocznymi) i u mnie łączy sie z kanałem podszybia.

 

Wydaje mi się, że u Ciebie zawiódł jednak właśnie kanalik podszybia, oblej z wiadra okolice wycieraczek (szczególnie z boku) - możliwe, że masz znaną i łatwą do usunięcia przypadłość - nieszczelność podszybia :P

 

Jeśli nie - sądzę, że trzebaby rozebrać słupki od środka i zobaczyć, czy rzeczywiście ten kanalik jest nieszczelny, ale sądzę, że wtedy ciekłoby Ci przez słupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że gumowe rurki prowadzące od ujścia kanalików po prostu wysunęły się (rurki te idą od kanalików przednimi słupkami i odprowadzają wodę do progów). Ja bym spróbował zdjąć osłonę jednego ze słupków i zobaczyć, czy ta rurka jest na swoim miejscu. A jeszcze szybciej będzie podnieść dywanik, zlokalizować ujście tej rurki wewnątrz progu (rurka wisi tam sobie luźno) i zobaczyć, czy woda leci przez nią, czy obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam patrzył kolega blachaz i powiedział ze jak ktoś robił lewa strone bo była kiedys udezona to urwał lub uciał ten wezyk i jest teraz za wysoko i w zaden sposob nie mozna sie do niego dostać nie siega sie, a od gory od słupka go nie widac, idzie w słupku do dachu. napewno leci tamtedy bo jak leje wode przy szybie to jest sucho, a jak w ten kanalik od dachu do wtedy leje sie i to mocno do srodka, narazie kanalik zaklejony plastelina i wysycha, ale trzeba to jakos zrobic a nie wiem jak... poza tym ten kto robil to autko nie dal otworu w progu i tam stala tez woda, ale juz znajomy zrobil otwor i leci, bo wczesniej mi cos chlupalo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich forumowiczów

Ostatnio przejąłem rodzinną Micrę pod swoje skrzydła i mam małe zmartwienie, ponieważ po deszczu lub po intensywnym myciu ciśnieniówką na dywaniku pasażera z przodu pojawia się mała kałuża. Próbowałem dojść do tego skąd to leci, ale niestety miejsce jest cholernie uciążliwe, ze względu na to, że mokre ślady zaczynają się bardzo głęboko (tam gdzie są nogi pasażera). Najdziwniejsze jest to, że nie cieknie nigdzie w kabinie ani pod szybą, tylko jakimiś kanalikami i wylatuje na przedni dywanik pasażera :|

Jeśli ma ktoś jakieś pomysły jak wyśledzić miejsce przecieku będę bardzo wdzięczny za rady. Od czego zacząć bo jestem zielony :/

 

Zaznaczam, że nie mam szyberdachu i podejrzewam, że zaczyna podciekać na szczycie prawego przedniego słupka pod listwą na dachu. Jak myłem autko zauważyłem, że tą listwę można bez problemu wcisnąć o 1cm w głąb, więc zastanawiam się czy tam nie jest newralgiczne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość demano1

Ja w mojej byłej K11 z szyberdachem na automyjnie to z wiadrem jechałem tak leciało :> w moim przypadku diagnozą była uszczelka szyberdachu... Od tamtego momentu nie chce juz micry z szyberdachem :> Bo leciało jak z węża ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam udac sie do zakladu w ktorym montuja szyberdachy na kompleksowe czyszczenie calego tego ustrojstwa a takze kanalikow odprowadzajacych wode o ile sa- duze prawdopodobienstwo zapchania lub wygryzienia w nim dziury przez ruda. Oni na bank znajda przeciek bo beda wiedzieli gdze rece wlozyc. Ja podejrzewam zawsze rdze ktora powoduje przecieki powazne. JA takze jestem zrazony do szyberdachow i wole sie gotowac w aucie niz to cos miec ;P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie jak zdemontować te plastikowe listwy które idą wzdłuż dachu, chciałbym zobaczyć czemu się ona tak zapada ale nie chcę powyłamywać zaczepów, ktoś już próbował zajrzeć pod spód tych listewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob wyraznie zdjecia iwrzuc na forum to bedzie prosciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopię temat bo moja Pani w k11 ma problem z tym chorym szklanym szyberkiem otwieranym w górę.

Jak deszcz popada to dwa fotele są totalnie mokre a jak się jedzie to po czole i uszach kapie do tego świszczy przy 90km/h :/

Da się wymienić uszczelkę lub wyregulować coś tam na zawiasach by mocniej dociskał czy jak?

Bo jak nie to go zakleję na stałe silikonem dekarskim i będzie po problemie heheh... :D

Martwię się bo zima idzie i wiadomo co się dziać będzie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...