Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Problem z odpalaniem - brak rozruchu.. immobilizer??


Gość pudl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Smutna rzecz się dziś stała.. Almerka 1.5 2003r przestała mi odpalać.. Problem wygląda tak: przekręcam kluczyk w pozycje ON, palą się lampki akumulatora, silnika, ciśnienia oleju, systemu Nats... przekręcam na START to tylko słychać jak przekaźniki sobie pstrykają, rozrusznik stoi. I teraz najwżniejsze - raz na jakiś czas w pozycji ON gaśnie lampka Nats (tak jak to się zawsze działo) - wtedy rozrusznik chwyta, zaczyna kręcić ale i tak auto nie odpala. Miał ktoś podobny problem? Czy jest szansa poradzić sobie z tym samemu (zakładając że ma się dość dobre pojęcie o elektronice) czy tylko serwis tu może pomóc??

Pozdr

 

[ Dodano: Nie 20 Kwi, 2008 11:50 ]

pomyłka, chodziło mi o N16 nie o N15...

dodam jeszcze że odpalanie wg książki ON na 5sek, OFF na 5sek itp nic nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak ale to na czym miałoby polegać takie 'obadanie' ?? Mam ta stacyjkę rozebrać? Coś przeczyścić? Ciut więcej szczegółów proszę ;)

 

[ Dodano: Nie 20 Kwi, 2008 20:05 ]

Z tego co wyczytałem to naprawa immobilizera i tej anteny to cholernie droga sprawa jest (ok 1000zł).. czy są jeszcze jakieś inne opcje poradzenia sobie z takim problemem? Po prostu żeby auto szło odpalić, ominąć jakoś ten immobilizer czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc słuchaj atenka będzie ok ja miałem padniętą antenę to objaw był taki że auto zapalało i po 3 sekundach gasło, i tak w kółko w takiej sytuacji jaką masz polecam jechać do serwisu ja jak oddałem elektroniką moje autko stało miesiąc i żaden a było ich trzech nie potrafił tego zrobić zaznaczam że była również w Bosch service chcieli cały sterownik zmieniać za 1300zł a w serwisie zapłaciłem 500 i trwało to dwa dni to była dla mnie nauczka i teraz byle awaria elektroniczna nic tylko SERWIS NISSAN

Pozdrawiam i nie popełniaj błędów innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterie w pilocie, spróbuj innego kluczyka.

NATS nie widzi kluczyka. Po przękręceniu w poz ON NATS ma zgasnąc. Jeśli zgaśnie daj w pozycję OFF i nie wyjmuj kluczyka - czy wtedy pali się NATS? Czy zaczyna błyskac dopiero po wyjęciu kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuacje w służbowej N16. Także z 2003r.

Różnica jest jednak taka, że pięciosekundówki pomagają i jak auto zapali, to już nie gaśnie.

Dzieje się to na obu kluczykach od miesiąca. I ani gorzej ani lepiej, po prostu raz na kilka uruchomień silnika pojawia się ta sytuacja. W mojej firmie inna Almera też miała ten problem.

Zrobiliśmy to w serwisie T%T za 1500PLN....

Więc ja nie robię. Aż stanę gdzieś w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w weekend przytrafiła mi się taka sytuacja. Wkładam kluczyk,niby wszystko jest ok, ale silnik nie kręci. Jestem w stanie ogarnąc sam ten problem czy musze jechać do jakiegoś magika?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość misiekgig

Witam 3 dni temu przytrafiła mi się podobna sytuacja. Almera N16 2003r. mam ją od lutego zrobiłem nią 2tyś km, było wszystko ok pojechałem na zakupy chce wracać ide na parking wkładam kluczyk krece i cisza. Kontrolki sie palą do tego dioda od immobilisera ciagle świeci więc to by wskazywało na bład immobilisera, krece dalej i cisza, próbuje dalej i za ktoryms razem kontrolka od immobilisera gasnie ale ciagle nie moge odpalic bo silnik nie moze zakrecic i go dusi po n-tej probie sie udaje i jade no i tak juz zostało caly czas się tak dzieje ( więc mam pierwsze pyt co moglo stac sie przyczyna ?).

 

Nastepnego dnia stawilem sie w servisie Nissana Katowice ul. Francuska diagnostyka kosztuje mnie 120 zł po czym słysze ze do wymiany jest wiązka od stacyjki i kostka ( wiązka 350 kostak 200 ) na naprawe mam sie zapisac i zostawic samochod na 5 godzin.

Moje drugie pytanie brzmi: czy oni czasem nie probuja mnie naciagnac ? Spotkalem sie z opinia ze oni tylko zresetuja kod immobilisera i wszystko bedzie ok.

 

AAA Pan w servisie na pytanie czy ta naprawa rozwiaze problem odp: " no od tego nalezy zaczac :) "

 

prosze o odp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie pytanie brzmi: czy oni czasem nie probuja mnie naciagnac ? Spotkalem sie z opinia ze oni tylko zresetuja kod immobilisera i wszystko bedzie ok.
Radzę w miarę możliwości obserwować co będą robili i niech Ci oddadzą wymienione części.

Kiedyś notorycznie zapalała mi się kontrola poduszek powietrznych. Też miała być wymieniona jakaś wiązka, tymczasem panowie obcięli końcówki przewodów od złącza pod fotelem pasażera i polutowali kable na stałe.

Na fakturze oczywiście wymiana wiązki i 800PLN !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość @rtureg

Dzisiaj rano taka sama sytuacja, raz zakręciło i kicha, kontrolki się świecą immo mruga "kaplica" ; diagnoza => akumulator się skończył. Nowe aku jest , problemu nie ma . Tak było u mnie :) Nowa bateryjka 270 pln :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiekgig

ostatecznie sytuacja rozwiązała się sama, mianowicie:

1) aby się upewnić co do diagnozy w ASO pojechalem do bardzo dobrego ( w opinie wielu ludzi ) zakladu zajmujacego sie elektryka i powiedzieli mi ze w ASO w tym akurat przypadku troche przesadzili bo na podstawie tych diagnoz komputerowych jakie przeprowadzili niemozliwe jest ocenienie czy to wiazka i kostka, wiec watpliwa byla w ich opini diagnoza

2) wzialem pod uwage ze oni tez walcza o klienta jednak ich diagnoza w zupelnosci mnie zaskoczyla bo powiedzieli mi ze to zadna usterka ponoc dosc czesta sytuacja w przypadku gdy samochod stoi dluzysz czas na sloncu wtedy wystepuje standardowy blad immobilizera w przyapdku ( tak jak pisalem juz we wczesniejszym poscie ) zamiast krecic na chama wystarczy wyciagnac kluczyk odwrocic do gory nogami i wsadzic i problem ma zniknac

3) to chyba najdziwniejsze! od sytuacji opisane wyzej (post wczesniej) nigdy wiecej nie powtorzylo sie samochod pali za kazdym razem bez zadnych problemow, nie byl nigdzie na naprawie, narazie zrezygnowalem z naprawy w ASO, zastanawiam sie nad jakims generalnym przegladem w celu szukania przyczyny ale obawiam sie ze wtedy znajde inne wiele powazniejsze usterki wiec moze czego oczy nie widza tego sercu nie zal i poki wszystko wrocilo do normy to tak zostawie i poczekam na rozwoj sytuacji.

 

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 22:33 ]

niestety problem wrócił i nikt nie ma pojęcia co się dzieje, odpalam z jakies 20 min zanim załapie jade do serwisu a tam nagle wszystko gra i na 40 prób odpalenia wszystkie 40 od strzała zajeżdżam do domu chce jechać w trasę i znowu z 20 min go piłuję zanim odpali tak więc serwis nie jest w stanie postawić diagnozy bez podłączenia się w czasie wystepowania bledu..... dodatkowo doszedl wyciek oleju spod gornego dekla silnika ( klawiatury) koszt uszczelki a Auto Japan Motors 35 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Wymień baterie w pilocie, spróbuj innego kluczyka.

NATS nie widzi kluczyka. Po przękręceniu w poz ON NATS ma zgasnąc. Jeśli zgaśnie daj w pozycję OFF i nie wyjmuj kluczyka - czy wtedy pali się NATS? Czy zaczyna błyskac dopiero po wyjęciu kluczyka?

 

Podobny problem mam u siebie:

wkładam kluczyk, przekręcam zapłon i kontrolka cały czas się świeci, oczywiście auta nie można odpalić.

Wie ktoś jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tino opisany przez ciebie problem wskazuje na NATS według podręcznika użytkownika.

Po przekręceniu zapłonu NATS powinien zgasnąc jezeli nie problem z imobilaizerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ja mam z goła odmienny lecz i podobny zarazem problem. Mam 2 kluczyki z immo NATS i wszystko śmiga z pierwszego kluczyka ale jak używan 2 klucza to kontrolka NATS nie gaśnie i cicho sza zima zła silnika nie uruchomie czy to ustroństwo da sie jakoś uruchomić ?? :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!!!

kilka miesięcy temu miałem problem z immobilizerem często zapalała się kontrolka i nie mogłem uruchomić auta albo po uruchomieniu świeciła się podczas jazdy okazało się że bateria w kluczyku była za słaba po wymianie problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mosinamaly

Witam. Ja mam inny problem auto odpala jak jest zimne a jak dojdzie do swojej temeraturygasnie i nie mozna jej odpalic dopiero jak ostygnie to znowu odpali. Auto bylo juz u dwóch mechaników i dalej nic. Czujnik temp wporzadku. Czy ktos moze mi pomoc??? Bede bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!!!

kilka miesięcy temu miałem problem z immobilizerem często zapalała się kontrolka i nie mogłem uruchomić auta albo po uruchomieniu świeciła się podczas jazdy okazało się że bateria w kluczyku była za słaba po wymianie problem zniknął.

 

Mam podobny problem jak opisałes z tym ze zamek centralny działa bez zarzutu,co raczej sugerowałoby ze bateria jest OK.Boje sie jednak wymiany baterii, aby nie rozprogramowac kluczyka.Moze napiszesz,czy normalnie wyjąłes baterię i włożyłes nową,czy robiłeś to w jakiejs okreslony sposób.Czy było potrzebne programowanie kluczyka? I ostatnie pytanie jaki typ baterii jest w kluczyku NATS.

Edytowane przez ddicky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek1981

Witam!

Mam podobny problem z moją almerką (1.5 benzyna 2001). Nie chce zapalić, rozrusznik się kręci ale nic poza tym. Co ciekawe (i dość niepokojące) po przekręceniu kluczyka w pozycję On NIE zapala się kontrolka check engine (czy to możliwe żeby przepaliła kontrolka się przepaliła??? wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi). Dwóch mechaników którzy zaglądali pod maskę stwierdziło, że prawdopodobnie uszkodzony jest immobilizer. Jego lampka mruga co jakiś czas. Wina raczej nie leży po stronie słabej baterii w kluczyku (próbowałem obu). Niestety nie wykluczają też awarii komputera sterującego ponieważ pomimo wielokrotnych prób nie udało się im podłączyć do niego komputera diagnostycznego.

Gdzie może być problem i co ważniejsze jak kosztowne może być jego usunięcie

Proszę o rady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem jak opisałes z tym ze zamek centralny działa bez zarzutu,co raczej sugerowałoby ze bateria jest OK.Boje sie jednak wymiany baterii, aby nie rozprogramowac kluczyka.Moze napiszesz,czy normalnie wyjąłes baterię i włożyłes nową,czy robiłeś to w jakiejs okreslony sposób.Czy było potrzebne programowanie kluczyka? I ostatnie pytanie jaki typ baterii jest w kluczyku NATS.

 

Witam!

 

baterie spokojnie można wymieniać typ CR 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Przepraszam że odkopuję temat, niestety kolejny raz napisałem coś na forum i nie dostaję odpowiedzi. Sytuacja wygląda podobnie jak u wszystkich, wkładam kluczyk setki razy, przekręcam na zapłon świecą kontrolki (w tym nats) i nic. Bezpieczniki sprawdzone, próbowałem poruszać wtyczkami przy kierownicy. Dodatkowo dziwnym objawem jest że na zapłonie włącza mi się wentylator chłodnicy. A diody od lpg nie świecą. (almera n16 1.8 lpg II) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że odkopuję temat, niestety kolejny raz napisałem coś na forum i nie dostaję odpowiedzi. Sytuacja wygląda podobnie jak u wszystkich, wkładam kluczyk setki razy, przekręcam na zapłon świecą kontrolki (w tym nats) i nic. Bezpieczniki sprawdzone, próbowałem poruszać wtyczkami przy kierownicy. Dodatkowo dziwnym objawem jest że na zapłonie włącza mi się wentylator chłodnicy. A diody od lpg nie świecą. (almera n16 1.8 lpg II) 

 

Hej, u mnie ten problem występował wielokrotnie i z czasem obczaiłem o co chodzi ;)

 

Na początku rozebrałem obudowę kierownicy, żeby zobaczyć co jest grane.

Potem zauważyłem, że wystarczy jak zablokuje i odblokuje kierownicę i NAST znika... ta kombinacja zawsze pomaga więc nic z tym nie robiłem do tej pory.

Prawdopodobnie problem leży po stronie braku styku anteny od immo.

 

Sprawdź, może pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mialem podobny problem, meczylem sie strasznie. Kosta od immobiliasera jest kolo kierownicy. Odkrecic nalezy obudowe kierownicy (dwa wkrety od dolu obudowy) i patrzac od gory nad stacyjka jest taka szara kostka. Wystarczylo ja wyjac i wpiac spowrotem i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...