Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gaz LPG lub CNG do Maximy 3,5L 2006r?


Gość makaron11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam do was pytanie. Czy mozna zamontować gaz LPG sekwencyjny lub gaz ziemny CNG do Nissana Maximy 2006r.Jezeli jest możliwość to prosze o opinie jak ten samochodzik współpracuje z gazem lpg lub cng.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm zdaje mi się że chodzi o gaz CNG a nie "CMG", o ile wiem to koszt instalacji do gazu CNG jest dużo wyższa niż do LPG, poza tym bardzo dobra sekwencja LPG i będzie gites, tylko te autko jest nowe więc nie wiadomo czy jest do niego instalacja. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma nie byc? kazda nowa sekwencja obsługuje v6, emulatory wtryskow to tez nie nowy wynalazek, zero probelmow z LPG. Smialo zakladaj. CNG ma duze wymagania jesli o zbiornik chodzi, potrzebny jest duzo wiekszy, malo stacji masz no i koszt wiekszy wiec to raczej cos co sie nie przyjmie (lub juz sie nie przyjelo) w naszym kraju.

 

Wacu, czemu mowisz ze kogos nie stac? jakbym dostal 100tys i mial wybrac czy kupic auto za 60 i zostawic na beznzyne reszte czy za 80 i zalozyc LPG nawet chwili bym sie nie zastanawial (dlatego mam LPG w maxi, inaczej mialbym dalej 100nx 1.6....) wiec to co piszesz nie zawsze ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po diabla kupujesz samochod za 100 tys zl jak cie nie stac na siano?? :583:

 

W USA kupilem ten samochod za smieszne pieniadze w full wersji od znajomego ktory ma go od nowosci 100% bez wypadku, Jeździlem nim tam niecaly rok i teraz zjezdzam do PL i chce ze soba autko zabrac a ze w polsce cena paliwa jest jaka jest, wole zalozyc dobra LPG i smigac za smieszne pieniadze. Czyli mówicie koledzy ze bez wachania można założyc dobrą LPG do tej maximki

 

P.S Sory za błąd w nazwie gazu ziemnego, nie bylem pewien czy CMG czy CNG i postanowilem wybrac ten pierwszy wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem tak bo to profanacja tak doskonalego silnika jakim jest VQ

- Prywatnie zgadzam się z Tobą całkowicie!. Na publicznym forum jednak powtórzę: każdy może robić ze swoimi pieniędzmi to, na co ma ochotę.GRZECHu odpowiedział koledze merytorycznie. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
Czyli mówicie koledzy ze bez wachania można założyc dobrą LPG do tej maximki

 

no bez problemów najwazniejsze to montaż potem wtryskiwacze gazowe , potem reduktor i cała reszta

 

 

A CNG to narazie problematyczna sprawa, z jednej strony najtańsza jazda a z drugiej praktycznie brak stacji CNG, bardzo duża powierzchnia zbiorników (często kilka zbiorników), wyższa cena instalacji

 

dziwią mnie wypowiedzi kolegów stylu 100tyś zł i montujesz gaz.

 

Przecież ludzie dopłacają do nowych aut 10tyś aby jeździć klekotem

 

co jest potencjalnie lepsze ?

 

2.5dCi czy 3.5 LPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co jest potencjalnie lepsze ?

 

2.5dCi czy 3.5 LPG ?

 

oczywiście ze 3.5 LPG :)

 

Ja mam maxime 2.0 bez gazu i wiem jak ciężko płaci się na stacjach... co dopiero przy 3.5l śmiało zakładaj gaz będziesz miał fają brykę z mocnym silnikiem a przy tym ekonomiczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegami lepiej założyć dobrą sekwencje do 3.0 czy nawet do 3.5 niż jezdzić motorowerem 1.6 i płacić dokładnie tyle samo na stacji benzynowej nie czując żadnej przyjemności z jazdy , komfort i wyposażenie jest nam znane a silnik w maxi na v6 wytrzyma więcej przy dobrej sekwencji niż powiedzmy audi a4 mojego ojca z sinikiem 1.6 na benzynie .

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie czy oby na pewno da sie założyć ?? bo przed wylotem do USA byłem u gazownika i pytałem czy sie da zagazowac silniki VW bo chcialem kupic passata w 2.0T i LPG wstawic ale powiedzial ze do FSI sie nie da wstawic bo jest bezposredni wtrysk paliwa czy cos takiego dokładnie nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na początek nie polecam auta z turbiną i montaż gazu do turbiny .

niestety ale jazda na turbinie wymaga troszke wiedzy na temat eksploatacji turbiny i nie ma tutaj taryfy ulgowej jak dbamy tak mamy chociażby rozgzewanie przed rozpoczęciem jazdy i schładzanie turbiny przed zgaszeniem silnika. Nie wiem czy w tym wypadku jest sens zakładania instalacji gazowej do auta z turbiną lepiej troszke większy silnik bez turbiny z podobnymi osiągami i przedewszystkim mniejsze koszty eksploatacji i montażu instalacji gazowej

pozdrawiam wszystkich jeżeli się myle to prosze o wyrażenie własnej opinii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien gazownika, bo do FSI wstawiaja gaz bez wiekszych problemow.

 

Wracajac do pytanie, 10x bardziej wole 3.0 w LPG niz 1.6 w PB. Koniec tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie rozumiem tego podejścia. Jeśli istnieje technologia, pozwalająca obniżyć koszty eksploatacji o połowę, nie powodując spadków osiągów (i jeszcze będąc bardziej przyjazną dla środowiska ;) ) to czemu z niej nie skorzystać?

Przecież przy takiej pojemności, zakładając średni przebieg 30 000 pozawala to zaoszczędzić ok 10 000zł rocznie. Kto pogardzi takimi pieniędzmi? Przecież o wiele lepiej wydać je na jakieś fajne wakacje, czy nakupować dzieciakom zabawek, niż zmarnować je dla zasady - "nie montujemy gazu bo to profanacja".

 

To tyle w tym temacie.

 

 

 

A jeśli chodzi o montaż gazu w tym aucie polecam forum FORUM LPG - Jest tam parę osób które naprawdę się na tym znają. Tylko czasem trzeba troszkę poczekać na odp. Z tego co wiem na 99,9% instalację da się zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbyś sobie F430 albo chociaż F360 przywózł za śmieszne pieniądze to też byś gaz zakładał? :D a może Corvette? i co też podtlenek LPG :one: Ludzie jeżeli nie stać was na utrzymanie dobrego samochodu który spala XX L benzyny to go nie kupujcie poprostu kupcie coś na miarę swoich możliwości no ale przecież chodzi o to żeby sąsiadowi pokazać ile to ja mam chajsu i jaką dobrą furą jeźdżę na podtlenku LPG :D

OTO POLSKA WŁAŚNIE :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z kad wy mozecie wiedziec czy mnie stac na utrzymanie tego samochodu jezdzac na PB czy nie stac. Otóż mnie stac na utrzymanie jego bez LPG ale jeżeli można zmniejszyć koszty to czemu z tego mam nie skożystać. Nie lubie takiego podejścia jak wy że od razu wychodzicie z założenia ze mnie nie stać na wlewanie PB do maximki.

 

A co to za przyjemność sciągnąć drogi samochód z potężnym silnikiem ale nie korzyststac z jego mocy i potencjału bo jak sie przycisnie mocniej pedał gazu i spojrzy na spalanie to wolą jeżdzić jak emeryci do 50km/h i ze skrzyżowania ruszac wolniej niz stary autobus Ikarus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malin i Wacu. W czym macie problem, bo nie rozumiem. Kolega spytal sie grzecznie i konkretnie w kwesti zamontowania gazu i prosil o konkretne odpowiedzi.

Co to kogo obchodzi, czy kogos stac czy nie stac na jezdzenie na benzynie?? Raczej nie pomagacie w podjeciu decyzji, ani nie udzielacie uzytecznych wskazowek. Skoro nie macie do powiedzenia nic, co mogloby pomoc koledze w dokonaniu wyboru, to moze lepiej sie nie odzywac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malin i Wacu. W czym macie problem, bo nie rozumiem. Kolega spytal sie grzecznie i konkretnie w kwesti zamontowania gazu i prosil o konkretne odpowiedzi.

Co to kogo obchodzi, czy kogos stac czy nie stac na jezdzenie na benzynie?? Raczej nie pomagacie w podjeciu decyzji, ani nie udzielacie uzytecznych wskazowek. Skoro nie macie do powiedzenia nic, co mogloby pomoc koledze w dokonaniu wyboru, to moze lepiej sie nie odzywac??

 

czytaj moj drogi post w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział Karol - niech każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

 

Ja nie mam żadnego dyskomfortu w związku z tym że jeżdże na gazie, wręcz przeciwnie mam dużą satysfakcję (ekonomia na trasie jest zbliżona do małolitrażowego diesla). Dobrze ustawiona instalka sekwencyjna nie powoduje ubytków mocy. Jedynym mankamentem jest ograniczony zasięg i konieczność częstszego tankowania, chociaż w moim przypadku jest to 500 km (trasa) bo mam 62 litrowy zbiornik we wnęce koła zapasowego.

 

Gdybym kupił nowe auto nie zastanawiałbym sie długo nad sensem gazowania chyba że coś by się radykalnie zmieniło w proporcjach ceny PB do LPG (od nowego roku idzie do górę akcyza na LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbyś sobie F430 albo chociaż F360 przywózł za śmieszne pieniądze to też byś gaz zakładał? :D a może Corvette? i co też podtlenek LPG :one: Ludzie jeżeli nie stać was na utrzymanie dobrego samochodu który spala XX L benzyny to go nie kupujcie poprostu kupcie coś na miarę swoich możliwości no ale przecież chodzi o to żeby sąsiadowi pokazać ile to ja mam chajsu i jaką dobrą furą jeźdżę na podtlenku LPG :D

OTO POLSKA WŁAŚNIE :one:

 

Nie rozumiem dlaczego uważasz, ze jezeli ktoś montuje instalkę LPG to tylko dlatego, że go nie stać na utrzymanie fury. Ja po prostu wolę tankować za 2.15 niż 4.30 i to wszystko. Nie ma to nic wspólnego z tym czy mnie stać czy nie. Dla mnie tankowanie Pb to czyste wyrzucanie pieniędzy w błoto :fuckyou:

 

A do maxi 3.5 spokojnie można założyć gazik. Ostatnio gazowaliśmy Pathfindera i Murano z tym silnikiem i śmigają aż miło.

Do FSI dopiero od paru miesięcy można montować instalacje gazowe. Firma BRC opracowała takową więc Grzechowi coś sie pomyliło, że mozna bez problemu od dawien dawna. Instalacja ta różni się od tradycyjnej centralą sterującą, która dawkuje co kilka cykli gazu jeden cykl benzyny aby schłodzić wtryski benzynowe, które są w głowicy i w przypadku montażu tradycyjnej instalki zostały by uszkodzone.

CNG rzeczywiście lepiej sobie odpuścić. Pozdr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za wszystkie pomocne informacje na temat zadanego pytania. Wszelie wątpliwośći pomogło rozwiać LPG Forum które podał mi Krunch i za to jemu dałem punkt.

tjnallpu czyli mówisz ze bez problemu zamontuje LPG do 3,5 maximki. I myślcie co chcecie na temat LPG do takiej fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jeżdżę na gazie, z dużą satysfakcję (tylko 2.0). Mam zainstalowany Mistral, serwisuję co 10000 - tak przejechałem już ponad 70000. Bez poważnej awarii. Czasami spalanie schodzi poniżej 7l/100. Jechałem 3,5 na gazie - bez różnicy. Najważniejsze to znaleźć dobry - renomowany serwis - warto dopłacić za usługę i nie mieć kłopotów w przyszłości. A propos wzrostu akcyzy - pamiętajcie, że cena baryłki w tym roku może przekroczyć 150 USD, a projekt wzrostu akcyzy na paliwa płynne czeka w MF.

 

 

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbyś sobie F430 albo chociaż F360 przywózł za śmieszne pieniądze to też byś gaz zakładał? :D a może Corvette? i co też podtlenek LPG :one: Ludzie jeżeli nie stać was na utrzymanie dobrego samochodu który spala XX L benzyny to go nie kupujcie poprostu kupcie coś na miarę swoich możliwości no ale przecież chodzi o to żeby sąsiadowi pokazać ile to ja mam chajsu i jaką dobrą furą jeźdżę na podtlenku LPG :D

OTO POLSKA WŁAŚNIE :one:

zgadzam sie w jednym: OTO POLSKA WLASNIE

a konkretnie typowo polska zazdrosc! Ze on bedzie jezdzil 3.5 litrową maximą 2006r za mniejsze pieniadze i szybciej niz ty ta swoją hondą... Każdy niech sobie jeździ na czym chce!

a jak zazdrościsz to w prawym górnym rogu jest taki krzyżyk - wciśnij go i zapomnij o tym forum :fuckyou2:

 

makaron

spokojnie założysz, ale tylko i wyłącznie sekwencję :-) i to polecam renomowane firmy typu BRC, Landi Renzo, Prins,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...