Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

OPUSZCZANIE SZYBY W XTRAIL


Gość XTRIAL

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKIM MAM MAŁY PROBLEM NIE DAWNO ODEBRAŁEM DOKŁADNIE 2 TYGODNIE TEMU SWOJEGO X-TRAILA I ZAUWAZYŁEM ŻE PRZY AUTOMATYCZNYM OPUSZCZANIU SZYBY JEST WSZYSTKO OK ALE NIE DZIAŁA ATOMATYCZNE PODNOSZENIE SZYBY TYLKO NALEŻY PRZEZ CAŁY CZAS POTRZYMYWAĆ PRZYCISK JEST ON OZNACZONY LITERKA A CZYLI AUTOMATYCZNY DZWONIŁEM DO SERWISU I POWIEDZIELI MI ŻE TO SIE W JAKIŚ SPOSÓB PROGRAMUJE ALE W INSTRUKCJI NIC NIE ZNALAZŁEM CZY JEST TO MOŻE JAKAŚ WADA PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konradmatyja

U mnie dziala automatycznie w obie strony ale za to jak sie domknie to sie sama automatycznie otwiera na jakies 15cm. Jak przytrzymam przycisk to dpoiero da sie domknąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKIM MAM MAŁY PROBLEM NIE DAWNO ODEBRAŁEM DOKŁADNIE 2 TYGODNIE TEMU SWOJEGO X-TRAILA I ZAUWAZYŁEM ŻE PRZY AUTOMATYCZNYM OPUSZCZANIU SZYBY JEST WSZYSTKO OK ALE NIE DZIAŁA ATOMATYCZNE PODNOSZENIE SZYBY TYLKO NALEŻY PRZEZ CAŁY CZAS POTRZYMYWAĆ PRZYCISK JEST ON OZNACZONY LITERKA A CZYLI AUTOMATYCZNY DZWONIŁEM DO SERWISU I POWIEDZIELI MI ŻE TO SIE W JAKIŚ SPOSÓB PROGRAMUJE ALE W INSTRUKCJI NIC NIE ZNALAZŁEM CZY JEST TO MOŻE JAKAŚ WADA PROSZE O POMOC

 

 

Rozumiem Kolego że chodzi o szybe kierowcy , bo pozostałe niestety nie sa automatycne

U mnie szyba kierowcy chodzi prawidłowo, pozostałe musze przytrzymac do zamknięcia lub otwarcia

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

U mnie działa wszystko OK.

Tzn automatyczna szyba kierowcy po krótkim naciśnięciu się opuszcza i podnosi po ponownym krótkim naciśnięciu.

Np. w renault po odłączeniu akumulatora faktycznie trzeba było wszystkie automatyczne szyby zaprogramować.

 

Może ktoś z serwisu się wypowie !

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renault po rozłączaniu akumulatora należało szybę otworzyć a następnie zamknąć (czyli dwa skrajne położenia). Dopiero po tym zabiegu działało automatyczne opuszanie i zamykanie szyby. Wyglądało to tak jakby jakiś układ musiał zarejestrować owe położenia szyby. ESP wymagało pokręcenia kierownicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość zbyszekr@poczta
WITAM WSZYSTKIM MAM MAŁY PROBLEM NIE DAWNO ODEBRAŁEM DOKŁADNIE 2 TYGODNIE TEMU SWOJEGO X-TRAILA I ZAUWAZYŁEM ŻE PRZY AUTOMATYCZNYM OPUSZCZANIU SZYBY JEST WSZYSTKO OK ALE NIE DZIAŁA ATOMATYCZNE PODNOSZENIE SZYBY TYLKO NALEŻY PRZEZ CAŁY CZAS POTRZYMYWAĆ PRZYCISK JEST ON OZNACZONY LITERKA A CZYLI AUTOMATYCZNY DZWONIŁEM DO SERWISU I POWIEDZIELI MI ŻE TO SIE W JAKIŚ SPOSÓB PROGRAMUJE ALE W INSTRUKCJI NIC NIE ZNALAZŁEM CZY JEST TO MOŻE JAKAŚ WADA PROSZE O POMOC

 

 

U mnie zadziałała następująca procedura:

- włączyć silnik

- opuścić szybę kierowcy do końca

- podnieść przełącznik szyby kierowcy maksymalnie do góry (dwa kliknięcia) aż szyba się całkowicie zamknie i cały czas trzymać podniesiony przełącznik jeszcze przez 20 sekund.

 

Po tej operacji szyba kierowcy zamyka się automatycznie do końca po podniesieniu na krótko przełącznika w maksymalne górne położenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Tak na początek to takie operacje powinny być opisane w instrukcji obsługi i trzeba poszukać. Nie wiem, czy tak jest w przypadku nissana, ale skoro w fordzie mają to bym się spodziewał :)

Zakładam, że machanizm programowania szyb może być taki sam, jak u mnie w c-maxie. Wszystkie są automatyczne, a nie tylko ta kierowcy, więc trzeba wszystkie programować, jeśli nastąpi odłączenie akumulatora. Procedura jest podobna, jak opisana wcześniej przez zbyszekr@poczta. Trzeba zamknąć okno i nadal trzymać przełącznik w skrajnym położeniu. Wystarczy ponad pięć sekund. W przypadku otwierania jest tak samo - otworzyć i przytrzymać pięć sekund w skrajnym położeniu po otwarciu okna. Wtedy w obie strony automat zaczyna działać poprawnie. Nie wiem, jak jest w Nissanach, ale w fordzie (i nie tylko) daje się wtedy zamykać i otwierać wszystkie szyby na raz z kluczyka. Przytrzymanie przycisku centralnego zamka na kluczyku przez ponad pięć sekund powoduje otwarcie wszystkich szyb, a przytrzymanie przycisku zamknięcia domknięcie. Wszystkich na raz. Czasem się to w lecie przydaje :)

 

Pozdro.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Jestem nowy na forum. Mam nowego X-Traila z 2007.

Ten sam problem z automatycznym domykaniem szyby ale spowodowany modułem domykania.

Jeśli przed włączeniem alarmu domykam automatycznie sam okno od strony kierowcy to się nie rozprogramuje. Domykanie pozostałych szyb nie ma na tę od strony kierowcy wpływu.

Ale wystarczy, że moduł domknie mi szybe od kierowcy i już musze przycisk znowu programować.

Serwis wytłumaczył mi że X-Trail ma system ICAN (nie wiem jak to sie pisze), gdzie komunikacja miedzy poszczególnymi elemenatmi systemu auta odbywa się cyfrowo.

Moduły cyfrowe nie są dlatego mają taki wpływ czyli rozprogramowanie.

Szkoda tylko że nikt mi nie powiedział o tym jak kupowałem samochód.

Miałem tez problem z alarmem, który sam bez powodu sie włączał. Teraz obniżyli jego czułość i zobaczymy czy sie poprawi.

 

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...