Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Buczenie z głosników - tylko przy włączonym silniku


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przysłuchałem się dokładniej swoim głośnikom i słychać takie buczenie, jak kiedyś było słychać w radiach. Objawia się to tylko przy włączonym silniku. Odpiąłem jedną chinch i był spokój na prawym kanale, zrobiłem potem na odwrót z lewym kanałem i tez spokój. Wygląda Jakby jakieś przebicie tylko skąd i od czego ? Natomiast wcześniej też było buczenie tyle że teraz jest jednostajnie głośne, a wcześniej wzrastało wraz z obrotami :/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, było na forum kilkukrotnie.

1. Masa ma być konkretna! Grubym, ale naprawdę grubym przewodem i w radio i w wzmacniaczu.

2. RCA koniecznie dobrze dociśnięte, a przy radio zaklejone taśmą lub izolacja termokurczliwa.

3. Dobre, dobre to znaczy lepszej klasy, przewody RCA.

4. Broń Boże nie używaj przewody REM, tego przy przewodach sygnałowych!

5.Przewody sygnałowe prowadzisz jak najdalej od źródeł zakłóceń! (nawiewy, pompy, nagrzewnice, silniczki, wiązki przewodowe, przewody prądowo napięciowe itp.).

 

Tak zrobiona instalacja nie ma prawa buczeć, zakładając ze radioodbiornik i wzmacniacz sa w 100% sprawne. (czasami zimny lut na masie RCA w którymś z elementów systemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Broń Boże nie używaj przewody REM, tego przy przewodach sygnałowych!

:/ i tu pewnie jest problem , bo podłączyłem remote , które jest razem prowadzone z chinch . Jaki inny kabelek jako REM mogę zastosować zamiast tego ? Musi mieć jakieś konkretne parametry ? CZy to on może być przyczyną tego buczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki Panowie

Mam nadzieję że to ta przyczyna tego buczenia w głośnikach, jest to uciążliwe dla ucha :/

Bo masę mam takiej grubości jak zasilanie czyli 20 mm2, a chinche to Dietz Nashville wiec nie są to kabelki za 19 zł z Media Markt.

 

[ Dodano: Wto 22 Kwi, 2008 21:49 ]

Swoją drogą zastanawia mnie po co w przewodach sygnałowych średniej i wyższej klasy producenci "wtapiają" właśnie kabelek Remote skoro może on mieć takie skutki zakłóceń ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze to nie miałem czasu za to zabrać się jeszcze, ale w między czasie zaczęła mnie zastanawiać inna rzecz. W jednym i drugim progu idą kable, więc nie wiem czy puszczenie kabla Remote w drugim progu z kablami prądowymi załatwi sprawę... :/ No chyba że te inne kable fabryczne nie będą przeszkadzały , w co wątpię. A w którymś z tych dwóch progów usze puścić te kable głośnikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

szykuje sie do wymiany sprzetu audio w mojej n15, w tej chwili jest seryjny kaseciak blaupunkt i 2 glosniczki w drzwiach i niestety bardzo szumi czy jak to nazwac, prawy to jak buczenie, a lewy to jak warkot jakis, sprawdzalem polaczenia wygladaja na ok i w radiu i przy glosnikach, mase probowalem w inne miejsce dac i to samo, dodatkowo kiedy pracuja wycieraczki, pojawia sie takze buczenie z tym zwiazane. radio pracuje tylko kiedy przekrece kluczyk o 1 pozycje i wtedy tez slychac to buczenie+warkot, na zalaczonym silniku to samo.

chcialbym sie upewnic co moge zrobic, aby problem sie nie powtorzyl na nowym sprzecie i usunac usterke przed zakupem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...