Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Małe bicie tylnego koła


Gość longin27

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem po zimie aluski z oponami Dunlop SP SPORT 01 195/60R15 wyważyłem je (dwa razy!) i niestety odczuwam bicie najbardziej przy predkości 50-60 km/h Okazało się, że jedna opona podskakuje trochę. Prawdopodobnie ją tak załatwił amortyzator :zly:

Proszę o odpowiedź czy można tak jeździć (może się przyzwyczaję bo właściwie inne osoby które siadały za kierownicę nie czuły tego) czy może się cosik uszkodzić np. w zawieszeniu od takiego małego bicia? Założyłem tę felerną oponkę do tyłu, tam zdaje się jest mniej bebechów

Nie za bardzo chcę inwestować w dwie nowe opony bo może za rok będę zmieniał moją Primkę a te mają jeszcze dobry bieżnik.

Ale jak nie będzie innej rady to czy mogę na tył założyć 195/65R15 Widziałem taki model jak moje w okazyjnej cenie ino nie 60 a 65

Zdaje się, że na takich gumach tył będzie mi wyżej siedział? (wedle mojej orientacji)

 

Proszę o opinie kolegów :one:

 

PS. do MODERATORÓW

było to w kąciku oponiarskim ale tam nikt nie zagląda... oprócz tych co mają problemy i związane z nimi pytania. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to jak najszybciej zrobić(zmienić oponę),ponieważ z tyłu jest nierozbieralna piasta razem z lożyskiem(ok.350pln)więc koszt nie taki mały+wymiana,która zaraz może polecieć jak koło bije...

Opona 65 jest co prawda trochę wyższa niż 60,ale żeby była aż taka różnica...Ja bym zmienił beż względu na wysokość-jak zacznie ci wyć tylnie łożysko,będziesz żałował że tego nie zrobiłeś od razu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak miałem zrobić jarkk

Cholera, a takie jeszcze dobre oponki :zly:

To zdaje się tzw. ząbkowanie opony - nierównomierne zużycie na obwodzie... Miałem wylany jeden amorek z przodu i trochę na nim pojechałem nie będąc tego świadomy i to pewnie jego wina. Piszę o tym by przestrzedz innych przed jazdą na wykończonych amortyzatorach :!!:

 

Dzięki Panowie, pomogliście mi podjąć decyzję :)

Mam nadzieję, że dojadę do kapciarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...