Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Komputer-Immobilser


Gość rzuki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe o jakas szybka i madra rade. Skrocona historia. Gdy chcialem jak codzien rano odpalic moja primere, odmowila... Na desce zaplila sie kontrolka immobilisera.Probowalem wielokrotnie, oczywiscie nic.Po zamknieciu samochodu ta kontrolka ciagle migala.Na monitorze pojawial sie napis -Prosze czekac.Generalnie wygladalo to na zawieszenie.Jako, ze nic nie moglem zrobic, wstawilem auto do dobrego warsztatu.Po kilku godzinach zadzwonil kierownik tego warsztatu i mowi, ze padl glowny komputer i koszt zamowienia bedzie okolo 4 tys zlotych plus robocizna. Po rozmowie wsiadlem na rower i pojechalem tak.Gdy dotarlem zobaczylem, ze auto stoi w warsztacie, a silink pracuje. Kierownik powiedzial, ze wlasnie mial dzwonic, bo moze udalo sie cos zrobic, ale nie jest pewny, zobaczy sie jak zgasimy i jeszcze raz sprobujemy. Powiedzial, ze silnik ma chodzic, zeby komputer zczytal wszytskie dane z czujnikow, poniewaz wyzerowal komputer do zera. Po jakims czasie zgasilismy silnik i kolejna proba odpalenia za pomoca kluczyka nie powiodla sie, dalej palila sie kontrolka immobilisera.Zatem koles powiedzial, trzeba nowy sterownik. Mam takie pytanie. Czy po wyzerowaniu komputera nie powinien wczytac najpierw kodu z immobilisera, bo skoro byl wyzerowany, to chyba nie powinien odpalic?? Moim zdaniem jezeli byla czysta pamiec w tym komputerze, to najpierw powinno sie wczytac kod z karty, zeby immobilser dzialal i mozna bylo odpalic samochod. Prosze o jakas odpowiedz, bo nie chcialbym sie dac naciagnac.Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że to żaden sterownik, co do kodu nie jestem pewien, bo nie wiem co Ci nawywijał, ale sprubuj też włżyć płytkę z programami, bo powinieneś mieć dwie jedną do nawigacji, a drugą do oprogramowania, wybierasz kturąś z opcji i on automatycznie się instaluje, (do instalacji potrzebne są dwie płyty, bo pod konieć instalacji prosi o włożenie tej z nawigacją), tylko z tego co pamiętam to musiał być włączony silnik. Możesz też sprubować zresetować komputer, a jeśli to nie pomoże to radzę zadzwonić do ASO, może coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie mylic bo nie wiem jak jest w P12, ale a Almerze z tego rocznika po resecie kompa trzeba było podłączyć byle pierdolnik i wprogramować klucze na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu, potrzebuje samochodu do pracy wiec najszybciej bylo wymienic.Wymienil mi komputer skasowal kase, gdy poprosilem o pokazanie rachunku za zakup komputera powiedzial, ze nie ma bo do ksiegowej juz dal. Powiedzcie mi. Czy jest mozliwosc sprawdzenia w domowych warunkach, czy rzeczywiscie komputer jest nowy, czy stary??? Dzieki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo raczej. Teoretycznie mozesz sie do niego dokopac, i obejrzec nowy to nowy, czysty , stary bedzie przykurzony, jakies slady miec powinien. Ale wiesz, zawsze mogl stary wyczyscic.

 

Ale szczerze? Jesli nie naprawiales w ASO to raczej nie ma mozliwosci aby Ci nowy sprzedal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja bym na 100% podjechał do ASO żeby sprawdzili i jakby chłop mnie oszukał to nie będę opsywał co bym z nim zrobił :kosci:

A jeszcze tak serio to jak dawał Ci faktórę, bo powinien ją dać, to tam powinieneś mieć wypisane wszystkie detale i nie ma tłumaczenia ,że dałem "pani Hani w księgowości" to bzdura, koleś kantuje :diabel2: , nie daj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie:) Mysle, ze jednak lipa, bowiem po niby zmianie mam stare dane na temat spalania,adresy z nawigacji itd.Kurcze, chyba, ze sie nie znam.Jutro pojade gdzies to sparwdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...