Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzony pilot w kluczyku.


zuricigo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam wydawałoby się niewielki problem,otóż uszkodziły mi się przyciski pilotów w kluczykach mojej Almerki Tino 2.2Di,muszę nosić dwa kluczyki,jeden do otwierania,drugi do zamykania samochodu.Po rozebraniu kluczyków okazało się że uszkodzeniu uległy"gumki"wielkości może 5mmX2mm.Dzwonię do Nissana przy Toruńskiej,a tam facet mówi że trzeba przekodować immobilizer i w sumie dorobić kluczyki z oryginalnych,koszt co najmniej 500PLN.Tłumaczę że uszkodzeniu uległa mała "gumka",ale niestety w serwisie ich nie dostanę.Może ktoś miał podobny problem,a może jakiś odpowiednik z innego pilota,albo jakiś patent?Dziękuję.

 

[ Dodano: Czw 24 Kwi, 2008 22:11 ]

Przepraszam zapomniałem dopisać że kluczyki są z immobilizerem NATS.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby same gumki są tego powodem? Gumka jest tylko osłoną płytki i samych mikro guziczków, które to właśnie mogły się zepsuć.

Zadzwoń albo podjedź do

Perfect Service J.A. Grzegdala

Warszawa, Ostrobramska 38a

022 6138356

mnie w grudniu zaśpiewali za to 150 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rozebrałem kluczyki i widziałem spłaszczone nienaturalnie gumki,ale masz rację pod spodem jest mikro wyłącznik.Dziękuję za namiary,na pewno skorzystam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U siebie mialem to samo.

Mikrswitche kupilem na Allegro po 1,20zl za szt i wymienilem 2szt -najlepiej recyzyjna lutownicą, ale niekoniecznie bo obwody są na wierzchu i umiejętniemożna to sobie samemu wykonać.

Teraz przyciski chodzą, aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ano właśnie, zachęcony ostatnią wypowiedzią, poszukałem na allegro i okazuje się, że gumkę kluczyka, można również kupić

http://www.allegro.pl/item387462081_gumka_...ra_primera.html

 

Jakiś czas temu podałem ten link na forum i koledzy stwierdzili że przepłaciłem - podobno w ASO taka gumka kosztuje 36zł więc chyba warto sprawdzić w ASO.

 

ikroswitche SMD -identyczne -jak oryginalne można kupic tu http://www.allegro.pl/ite...tuka]_249_.html

Też przymierzam się do wymiany mikroprzycisków, te które podałeś faktycznie są identyczne ( wysokość od powierzchni płytki 2,5mm ), zastanawiam się jednak czy nie lepiej byłoby trochę poprawić oryginał i dać ciutkę wyższe i szersze ( powierzchnia styku z gumką pilota ). Czy ktoś już kombinował w tym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podałem ten link na forum i koledzy stwierdzili że przepłaciłem - podobno w ASO taka gumka kosztuje 36zł więc chyba warto sprawdzić w ASO

Osobiscie pytałem w dwoch stolicznych ;) ASO, na Oczapowskiego i Puławskiej, powiedzieli, że nie mieli od dawna, więc ceny nawet nie mogą mi podać.

Skoro piszesz, że można dostać, popytam w innych przy okazji - dzięki, dobrze wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo2311 -osobiście sam poczatkowo z braku oryginalnych switchy wlutowałem na gwałt wyższy (po opilowaniu go troche z dóch stron) i ten słuzy mi do tej pory jako switch do blokowania zamków (nie chciaoem go zmieniac bo zona powiedziala ze w ten sposob sie nie myla) a drugi oryginalny -niski mam do otwerania drzwi.

 

Moja rda -jak chcesz wlutowac wyzszy -to spiłuj go na maxa bo w przeciwnym wypadku bedzie za bardzo wystawal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę już zamówiłem te z aukcji powyżej, jak przyjdą to lutownica w dłoń i jazda :-).

 

 

 

No i zrobione :-) nie było tak źle biorąc pod uwagę że doświadczenie w lutowaniu mam mizerne. Po wymianie mikroprzycisków jest super wprawdzie były ciut,ciut inne od oryginalnych. Przede wszystkim są bardziej miękkie, oryginalne stawiały większy opór przy wciskaniu. Ale to bardzo dobrze bo teraz nie trzeba mocno przyciskać, założyłem też nową gumkę więc wreszcie kluczyk działa tak jak powinnien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...