Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Jak wyjąć przedni reflektor w P11.144?


deafenbaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem wyjąć przedni reflektor w Primerze po liftingu i mam mały problem.

Wykręciłem dwie śruby z góry i jedną z tyłu reflektora od strony chłodnicy ale lampę nadal cos trzyma od strony błotnika. W poprzednich modelach wyjmowało sie chyba kierunkowskaz i tam znajdowala sie kolejna śruba. Czy ktoś wie jak sie wyjmuje reflektor w P11.144?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki BULI za szybką odpowiedź. Przejrzałem manuala i niestety nie znalazlem nic o tym w jaki sposób sa przymocowane przednie reflektory. Wydaje mi sie ze u siebie w samochodzie widzę (patrząc z góry) prawy zatrzask (prawdopodobnie ten który jeszcze trzyma) ale nie wiem jak go zwolnic. Czy da sie to zrobic bez zdejmowania zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa przykręcona jest na dwie śruby z góry + nakrętka na długiej śrubie pod lampą - schowana jest dokładnie przy samej chłodnicy pod spodem lampy (od przodu).

Lampa wtedy sama zejdzie zostaje tylko odpiąć kable. Nie trzeba zdejmować zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce sama zejść. Mam odkręcone dwie śruby z góry i tą z tyłu, odpięte wtyczki i nadal coś mi trzyma lampę od strony błotnika. Patrząc z góry widzę na dole reflektora jakiś zatrzask ale nie wiem jak go odpiąć. Jest na dole lampy i nie ma do niego dojścia (nie wiem też czy to właśnie to trzyma). Skoro mówisz Cylo że lampa sama schodzi to jutro rano znowu spróbuję. Mam nadzieję że się uda :)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie - w obu skrajnych rogach (zewnetrznych) reflektorow jest po jednym zatrzasku. Niestety u mnie zatrzaski nie wytrzymaly przy wyciaganiu lamp i teraz troche mi reflektory "drgaja" :diabel: wiec trzeba to robic ostroznie lub zaopatrzyc sie w nowe zatrzaski....

 

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepie zaopatrzyć się w długi płaski śrubokręt i delikatnie podważać ztrzas z góry ładnie go widać i powinno dać się wyjąć bez uszczerbku lampy

na szarpanego nie ma co bo napewno będzie zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hippi masz rację. Jeżeli ciągnie się lampę do siebie to zatrzask trzyma na tyle mocno że ja zrezygnowałem. Stad tez bylo moje pytanie jak to wyjac. Kiedy zabrałem się za ponowne rozbieranie reflektora nie mialem jeszcze odpowiedzi od Adam Lee która jest bardzo pomocna. W koncu w sobote zdjalem zderzak i wtedy ladnie widac zatrzask od dolu. Wystarczy podwadzić płaskim śrobokrętem i zatrzask puszcza bez problemu. Teraz jak wiem jak to wyglada to poradzilbym sobie bez zdejmowania zderzaka. Wszystko się udało, dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli z czego wnioskujesz ze Ci nie wierzylem ??? :)

Sam pisalem o zatrzasku ktory widze z gory. Ale to ze zatrzask istnieje a to jak go zwolnic to juz dwie inne rzeczy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...