Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1,5 PB Czujnik położenia wału /tematy połączone/


Gość levy 83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wiesz co pojęcia nie mam jakiej firmy mechanior kupował a zapłaciłem chyba 1000 za części i 200 za wymiane

 

Ja wymieniałem wszystko plus pompa wody plus pasek wielorowkowy - 1100 części - 500 zeta robota. Do kupy 1600 zeta plus 2 lata gwarancji bez limitu km.

 

... czy jeśli go odkręcę to nie poleje mi sie olej? ....

 

Nie poleje się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Blindzbazin

Witam Was.

Miałem podobną sprawę z czujnikiem położenia wału korbowego. kod 0335. zakupiłem zamiennik i wymieniłem czujnik od wału korbowego i samochód nie chciał odpalić, myślę co jest?!... ale pomyślałem i zamieniłem ten czujnik z czujnikiem położenia rozrządu i, auto dalej nie chciało odpalić (szlak kupiłem uszkodzony czujnik myślę). No cóż pomyślałem, przynajmniej wymienię uszczelkę do starego czujnika położenia wału korbowego (bo była jakaś zdeformowana) i co?... auto odpaliło a co więcej zgasł check engine. Jak się okazało to wina była tej uszczelki, była na tyle zdeformowana że czujnik źle odczytywał impulsy z tarczy na wale. czyli kypiłem uszczelkę za 70 zeta :D

 

ps. moje auto to nissan almera n16 1.5 16v 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

mam problem, odebrałem moją almerke od blacharza samochód normalnie chodzi pali na dotyk, nic nie szarpie, ale zauważyłem, że przy skrzyni jest wkęcony czujnik położenia wału, ale kable od niego są urwane (miałem kolizje z lewej strony i mozliwe że podczas dzwonu go wyrwało)

nie świeci mi rzaden check engine.

 

kilka pytań ;)

-czy bez tego czujnika silnik normalnie pracuje??

-czy ten czujnik ma wpływ na "mulenie" silnika??

 

 

czy ktoś mógł by mnie pokierować gdzie idzie ta wtyczka od czujnika

 

pacjent to almera 1,5 2003r. benzyna

 

z góry dzieki za każde info

pzdr jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czujnik położenia wału to raczej przy silniku a nie w skrzyni, sprawdź czy masz światło wsteczne, bo jeżeli nic się nie dzieje to raczej nie czujnik wału, a czujnik który włącza światło wsteczne w skrzyni... tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło jest. ale ten czujnik jest umieszczony w bloku silnika zaraz nad łapą trzymającą silnik. 

 

540x405_czujnik-polozenia-walu-korbwego-

 

 

tak to wygląda (tylko u mnie jest bez kabla)

 

IMG-20140214-WA0005.jpg

 

 

sory za jakość robione kalkulatorem


wiem już, że jest to

Generator impulsów wału korbowego
 
 
pytanie za 100pkt. czy moge bez tego jeździć??
 
nigdzie w sieci nie ma info na ten temat
czekam na odp.
Edytowane przez Jerry1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ogarnięty okazało się,że skrzynia nie jest z tego modelu, po prostu ktoś zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...