Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

coś stuka-pytanie


Gość tjnallpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu przrobiłem sobie Y-pipe a dzisiaj kupiłem sportową wkładkę K&N i pojechałem sprawdzić maxi. Przeciągnałęm ją porządnie na jedynce i dwójce do odcięcia i zaczeło coś stukać w silniku proporcjonalnie do obrotów. I teraz pytanie. Czy maxima ma hydrauliczną regulację zaworów i czy może to stukać popychacz (sprawdziłem i miałem dosyć niski poziom oleju, poniżej minimum)? Jeżeli tak to czy to stukanie ustanie jak dolałem oleju. A jeżeli nie ma hydrauliki to co to może stukać? Pozdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy maxima ma hydrauliczną regulację zaworów

Ta stara, J30 ma hydrauliki. A32 i A33 z motorami VQ - regulowane, czyli szklanki z płytkami.

Jeżeli tak to czy to stukanie ustanie jak dolałem oleju.

To byłby cud. Na wysokich obrotach wystarczy sekunda przerwy w smarowaniu ciśnieniowym i w najlepszym przypadku załatwiane są panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby nie panewki bo kaplica. nie jezdzij tak tylko od razu auto na warsztat. bo jesli panewki zalatwiles to po silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem do mechanika i niestety na 90% obróciła sie panewka . Silnik do roboty, trochę jestem podłamany. Gościu mówi, że może to zrobić. Chyba do Waca uderze po kpl. uszczelek i panewki bo u nas to chyba bedzie cena kosmos. Może ktos ma jakis inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz dobrze bo remoncik to droga sprawa, lepiej się oplaca czasem kupic caly motor. Oczywiście jeśli trafisz w dobrym stanie a takim jak juz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole jakie wrazenia po Y-pipe?, po zmianie wkladki na K&N cos zauwazyles? I czy ta panewka to od tego ze na 1 i 2 przeciagnales maxi tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi zapierdzielała jak oszalała tyle, ze krótko. Dwa razy ja przeciągnąłem i zaczęło stukać. Ale wina lezy raczej po mojej stronie. Silnik był zimny i oleju było ponizej minimum :( .

Będe raczej robił remoncik. Co sądzicie o delikatnym szlifie głowicy aby zwiekszyc troche cisnienie spreżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde Mariusz !!!! Kogo jak kogo, ale Ciebie bym o to nie podejzewal, ze zrobisz taki numer :/ Katowac motor na zimnym silniku i jakim cudem nie miales stanu oleju ?? Cholera paskunda sprawa....... ile Ci koles krzyknol za robocizne ??

W Twoim przypadku , to ja bym pomyslal o calym silniku lub kupnie calego auta- anglika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Sam siebie nie rozumiem, że do tego doszło ale do tyły już nie patrzę tylko przed siebie i muszę cos z tym zrobić. O robociznę się nie martwię bo to będą grosze. Powiedzcie mi tylko czy aby wyciągnąc wał korbowy i później go włożyć to muszę górę też rozbierać czy wystarczy wymontowac motor i dołem sie go wyjmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O robociznę się nie martwię bo to będą grosze.

Oby tylko robota nie była na tym poziomie. A coś czuje, że tak może być skoro nie wiemy jak wał wyjąć. A to tylko preludium do całości.

Jeśli się panewka (lub panewki) nie obróciła (wątpię), to wystarczy (?) zdjąć miski - żeby się dostać do samych panewek. Jeśli zechcesz wyjąć wał - Przód (rozrząd) i tył silnika.

Natomiast jeśli się obróciła, co obstawiam, to do wymiany dojdzie korbowód (y). A tego elementu nawet sam Copperfield dołem nie wyjmie, czyli głowica (e). Oczywiście mowa o panewkach korbowodowych. No bo jakby się obróciła główna, to kadłub się kłania.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Co do demontazu wału to chciałem sie upewnic bo mechanik mówił, ze trzeba głowice sciągnąc. Wydawało mi sie że nie trzeba i chciałem sie upewnić na forum. On mi na to, że na pewno bedzie korbowód do regeneracji i dlatego trzeba zdjąc głowicę bo dołem nie da sie go zdemontować. Myślę o kosztach i chce to zrobić dobrze ale mozliwie tanio.

Jutro jade obejrzeć nowy motor.

 

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...