Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Problem z podświetleniem "klimatronika" i in


Gość skatering
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj rozbierałem deskę żeby zamontować nowe radio i po tej operacji klimatronik i otoczka wokoło zapalniczki przestała świecić. Moje auto to maxima qx a32 98 rocznik. Wszystkie kable są raczej podłączone ok - dwie kostki i czujnik. Wcześniej występowało zjawisko takie że raz jedna część się zapaliła raz nie to samo z podświetleniem zapalniczki teraz nagle koniec nic się nie świeci? Czy możliwe ,że się przepaliły żarówki? Jak je zmienić, wiem że było już o tym na forum ale nie do końca wytłumaczone (sama zmiana żarówek jak się dostać do panelu= wiem) ponadto czy takie żarówki/diody jak np te są odpowiednie ? link:

http://moto.allegro.pl/item346980371_diody..._promocja_.html

Takie same pytania do otoczki od gniazda zapalniczki.

 

. Jest jeszcze pytanie na fotkach na forum wrzucane były zdjęcia właśnie z oświetleniem przycisków od awaryjnych i podgrzewania szyby - Są one podświetlane,? To też kwestia zmiany żarówek?

proszę o odpowiedź bo nie wiem co mam robić !

Jak skończe cały tuning to postaram się wrzucić jakieś fotki! Mam nadzieje że będzie tak idealnie jak ma być !

 

pozdrawiam i proszę o szybką pomoc

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia, to powiem Ci na przykładzie mojej J30, gdy zainstalowałem radio, przestał mi działać 'ściemniacz' zegarów tzn ze nie mogę już ustawiać ich jasności. to wszystko jest tak popieprzone ze jest na wspólnym obwodzie z podświetleniem zegarów itd, ze trudno to zrobić samemu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to coś w tym jest nie zdecydowaliśmy się na matiza tylko na auto jakosciowo z najwyższej półki to i teraz są takie problemy... Ale proszę i tak o pomoc z tym podświetleniem... Powiem tylko że klimatronik się ściemnia jak odpale światła... regulacja jasności na tablicy prędkościomierzów itp też działa , podświetlenie tablicy biegów od skrzyni automatycznej też działa w radiu też... tylko to co napisałem no i jeszcze nie działa podświetlenie popielniczki ale nie wiem czy wcześniej działało. Tak osobnym tematem mówiąc wywaliłem diodę od alarmu. Myślicie że nic się przez to nie stanie ? Alarm i wszystko inne będzie chodzić normalnie?

Proszę o pomoc :)

Marek

 

[ Dodano: Pon 28 Kwi, 2008 20:07 ]

Znalazłem coś takiego. Czy to bedzie pasować? (podświetlenie klimatronika, podświetlenie popielniczki, podświetlenie zapalniczki)

http://www.allegro.pl/item348182701_orygin...w_oprawce_.html

No i odpowiedzcie co zrobić żeby wkońcu było ok .

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem swoja maxi to duzo lampek nie swiecilo i kolejne sie dosc szybko przepalaly, powymienialem wszystkie i do tej pory nic sie nie spalilo, kupilem takie same zaroweczki jakie byly oryginalnie (w kazdym motoryzacyjnym 80gr sztuka)

Do zapalniczki (jej podswietlenia) dostaniesz sie zdejmujac ten plastyk wokol drazka biegow.

 

Te diody ktore podales w ostatnim poscie to wlasnie takie cos jak oryginalnie zarowki. Tylko ze czesc jest z "wąsami" a częsc w takich wlasnie plastykowych kołnierzykach (zegary, panel klimy)

 

Jak cos jeszcze potrzeba to pisz tylko zadawaj konkretne pytania bo ciezko Cie zrozumiec o co dokladnie chodzi (pewnie dlatego do tej pory nikt nie odpisal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dioda jest od imobilajzera i nic sie nie stanie jak juz wywalisz. Jesli chodzi o zaroweczki, to z tego co pamietam, to dziwna jest tylko ta od podswietlania zapalniczki lub popielniczki...nie pamietam, ale stawiam na ta pierwsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość skatering

Wielkie dzięki za pomoc. Już jest ok.

Natomiast teraz jak wstawiłem ledy na klimatronik to jest duża różnica miedzy klimatronikiem a biegami( automat) Jak się tam dobrać do zmiany oświetlenia i jakie diody? Ponadto Co z tymi przyciskami są podświetlone (od szyby i awaryjne.)

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skatering

Doczekałem się odpowiedzi Wiel-kiegoWaca czekałem bo mam pare pytań, no pierwsze to takie jak zrobić te podświetlenie skrzyni biegów drugi to jakie problemy moge napotkać z y-pipe ? Check-engine ? czy jakie inne ? z czym to sie je? Ponadto teraz są popularne zestawy - kolektory wydechowe + y-pipe co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się odpowiedzi Wiel-kiegoWaca czekałem bo mam pare pytań, no pierwsze to takie jak zrobić te podświetlenie skrzyni biegów drugi to jakie problemy moge napotkać z y-pipe ? Check-engine ? czy jakie inne ? z czym to sie je? Ponadto teraz są popularne zestawy - kolektory wydechowe + y-pipe co wy na to?

 

1. musisz wymontowac podlokietnik. od tylu po bokach sa 2 klipsy ktore musisz wyjac a od przodu sciagnij oslonke od lewarka i bedziesz mial 2 srubki. jak to zrobisz to podlokietnik sam wyjdzie, tam juz jest latwy dostep.

 

2. Jesli przy zmianie Y-pipe zrobisz wszystko jak nalezy to nie ma zadnego Check Engine. Upewnij sie tylko ze nie uszkodzisz sond lambda i ze ej podlaczysz spowrotem po calej operacji. co do drugiej czesci pytania z kolektorami to nie sadze aby one byly warte zachodu. Sama ypipe wystarcza aby uwolnic spora ilosc konikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do drugiej czesci pytania z kolektorami to nie sadze aby one byly warte zachodu.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OBX-95-01-N...0049595208&

Czyli np takiego zestawu jak powyzej nie oplaca sie kupowac? Kolektory wydechowe nie daja dobrych efektow nawet jak ma sie caly uklad np 2.5'?

 

produkty dla maximy formy OBX to totalna porazka, nie sa dopasowane a czasami trzeba ciac i dopasowywac rury. Jedenym zestawem kolektory z ypipe jaki mozna polecic to cattman ale cena rozbraja (700$). Juz lepiej kupic sama ypipe za 200$. kolektory dadza moze 2-3 koni przy odrobinie szczescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skatering

No właśnie to ostatnie pytanie w tym temacie - czy tarczki i klocki od wersji usa i infiniti i30 pasują do europejskiego qx'a?aha i czy te klipsy w podłokietniku to chodzi o ten podłokietnik - cały tunel tak? Trzeba rozbierać te osłonke od skrzyni żeby się do tego dobrać cz gdzie mam szukać tych klipsów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak klocki i tarcze beda pasowac.. co do klipsow to podsun przednie siedzenia max w przod i wejdz do auta tylnimi drzwiami. zobaczysz odrazu 2 klipsy po obu stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof_24

WielkiWac`u a jak wymienić żaróweczki od przycisków radia - o ile można wogóle.

Pan w serwisie aut amerykańskich powiedział, że trzeba wymieniać cały panel radia i jest to bardzo kosztowne.

Obsługa radia nocą jest bardzo niekomfortowa i niebezpieczna, muszę zapalać oświetlenie aby znalezdź odpowiedni przycisk i skupiać się na jego szukaniu a nie na jeździe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...